Přírodní krásy Finska

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Finsko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 37 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Na hranici mezi finskou jezerní oblastí, Laponskem i nedalekou Karélií leží překrásná část Finska, jež ukrývá celou řadu přírodních klenotů. Ve vzdálenosti sto kilometrů se zde nacházejí čtyři různorodé národní parky, z nichž během týdne navštívíme tři nejvýznamnější. Naší základnou bude stylové ubytování v severském srubovém komplexu, odkud budeme každý den vyrážet pronajatou dopravou na jednotlivé výlety. Pěší trasy povedou zpravidla po velmi solidních a udržovaných turistických stezkách, nebudeme hltat kilometry, ale budeme si naopak vychutnávat každý okamžik v nádherné přírodě. Poznáme nejen dokonalou finskou turistickou infrastrukturu, ale načerpáme i velkou dávku klidu, kterým Finové doslova oplývají. Při návštěvě jedné z místních rodin se seznámíme se saunovým rituálem, jenž nám otevře oči a upraví představy o tomto tradičním severském zvyku. Neméně přitažlivou a inspirující zkušeností bude i ochutnávka místních specialit, pocházejících vesměs ze zdejších přírodních zdrojů. Poznáme Finsko jako zemi, jíž si místní obyvatelé vskutku oprávněně váží a necháme na sebe zapůsobit klid, který okolo sebe přirozeně a inspirativně šíří.  Povrch a profil:Jednodenní túry nejsou nijak technicky ani fyzicky náročné, předpokládá se chůze nalehko jen s osobním vybavením do přírody na celý den. Stezky jsou dokonale značené, orientace je velmi jednoduchá.Velikost skupiny:7–15 účastníků.Poznámka:V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování.

Popis stravování

Snídaně i večeře se podávají v restauraci přímo v areálu ubytování. Snídaně jsou formou samoobslužného bufetu včetně teplých nápojů (káva, čaj), večeře probíhají formou samoobslužného baru (obvykle salát, polévka, 2 hlavní jídla a dezert, káva, čaj, nealko), 1 večeře je zajištěna mimo areál ubytování a je spojena s finským saunovým rituálem. Za příplatek lze v restauraci objednat obědový balíček za 12 EUR/den.

Popis ubytování

Ubytování bude po celou dobu na jednom místě v NP Oulanka, ve stylovém srubovém komplexu, ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím. Večer můžete relaxovat v pravé finské sauně, která je k dispozici každému ubytovanému klientovi bez dalšího příplatku.
Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Program zájezdu

1. den

Letecky Praha–Helsinky–Kuusamo, přesun do Juuma, NP Oulanka, ubytování.

2. den

Prohlídka expozice o finské přírodě v návštěvním centru NP Oulanka, pěší výlet do kaňonu řeky Oulanka, vodopád Kiutaköngäs. (8 km/ 3–4 h)

3. den

Pěší túra po tzv. „Malém medvědím okruhu“ v NP Oulanka – jednom z nejkrásnějších, ale také největších finských národních parků, vyhlášeném v roce 1956 a ležícím u ruských hranic, tento okruh je součástí jedné z nejstarších turistických stezek ve Finsku – „Velkého medvědího okruhu“ (Karhunkierros) měřícího úctyhodných 80 km. (12 km/ 5–6 h)

4. den

Odpočinkový den – dopolední krátká návštěva sobí farmy, jejíž rodinná tradice sahá až do roku 1860; odpoledne přesun k jezeru Vuotunki, kde nám naše místní rodina připraví jedinečný finský saunový rituál (vyzkoušíte tři typy finské sauny), spojený v závěru s tradiční večeří ve velmi příjemném a poklidném prostředí 200 let starého srubu.

5. den

Pěší túra v NP Riisintunturi  vyhlídková panoramatická trasa nás zavede do oblasti větrem a sněhem formovaných smrků až k vyhlídkám na jezero Kitka, jež je největším rezervoárem pitné vody v Evropě. (11 km/ 3–4 h). Cestou zastávka ve stylové severské kavárně Korpihilla.

6. den

Pěší výlet v NP Hossa, jednom z nejmladších národních parků Finska, založeném teprve v roce 2017!  Trasa povede borovou tajgou k jezeru Somerjärvi, na jehož skalnatém břehu se dochovaly skalní kresby Värikallio, vytvořené zhruba před 3500–4500 lety. (8 km/ 3 h)

7. den

Přesun taxi přes Ruka do Kuusamo, cestou nákup suvenýrů, letecky zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.