Švédsko - Finsko

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Finsko
Název ubytování Švédsko - Finsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 38 799 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Výhody nabídky 1NOVINKA 2020Výhody nabídky 2návštěva metropolí a nepoznaných přírodních krás Finska a ŠvédskaProgram zájezdu1. den:  V dopoledních hodinách odlet do švédského Göteborgu – největšího přístavu Švédska. Prohlídka města. Ubytování. Nocleh.
2. den: Po snídani pokračujeme na sever k našemu prvnímu cíli: Jönkpöping. Plavba po jezeře Vättern. Uvidíme také důmyslné kanály Göta Channel – důležitá spojnice mezi Stockholmem a Göteborgem. Odjezd do oblíbeného letoviska Švédů - ostrov Öland. Fascinující krajina, větrné mlýny aj.  Ubytování. Nocleh.
3. den:  Snídaně, poté odjezd do švédského hlavního města Stockholmu, kterému se díky poloze na 14 ostrovech říká Benátky severu. Odpolední pěší prohlídka, v níž je zahrnuta světoznámá radnice, Staré město Gamlastan s královským zámkem, parlamentem, kostelem Storkyrkan, ve kterém se již od 15. stol. koná korunovace švédských králů, labyrint křivolakých uliček, unikátní muzeum Vasa představující nejstarší zrestaurovanou válečnou loď, která ležela více než 300 let na dně moře. Transfer do přístavu, noční přejezd do Turku. Ubytování na lodi.
4. den: Ráno příjezd do Turku - nejstaršího města Finska a bývalého hlavního města. Krátká prohlídka hradu a bývalého slumu – dnes čtvrti řemeslníků. Dále přejezd do středověkého města Rauma (UNESCO) s malebným starým městem a šikmými dřevěnými domy. Možnost výletu lodí na některém z 200 jezer, u nichž se nachází město Tampere.  Ubytování. Nocleh.
5. den: Po snídani pokračujeme "zemí 1000 jezer" do Iittaly se sklárnou s tradicí od roku 1881. Dále kolem středověkého hradu Hämee do Asikkala fantastickou krajinou jezer. Ubytování v Jyväskylä. Nocleh.
6. den: Snídaně. Jyväskylä je rodištěm architekta Alvara Aalta. Přejezd do Kuopia – města ve východním Finsku se zajímavým Muzeem ortodoxní církve, tržnicí či vyhlídkovou věží Puijo. Kolem hranic s Karelskou republikou dojezd na ubytování. Nocleh.
7. den: Snídaně. Podél jezera Pielinen k hoře Koli, jedné z nejoblíbenějších vyhlídek ve Finsku.  Ideální místo pro krátkou procházku. Možnost návštěvy kláštera Valamo s mnichy z celé Evropy. Dále do Mikkeli na břehu jezera Saimay, největší jezerní oblasti Evropy. Ubytování. Nocleh.
8. den: Po snídani celodenní výlet do Savonlinny s impozantním vodním hradem Olavinlinna. Dále přes hřeben Punkaharju s dech beroucím 7 km dlouhým pohořím mezi dvěma jezery. Odjezd na ubytování v okolí Helsinek.
9. den: Po snídani prohlídka historické části města – Senátní náměstí s unikátní neoklasicistní architekturou – Vládní palác, katedrála, která patří mezi nejznámější a nejfotografovanější stavby ve Finsku, hlavní budova největší a nejstarší finské univerzity, Národní knihovna s nejrozsáhlejší vědeckou sbírkou v zemi, nejstarší kamenná stavba v Helsinkách - dům Sederholm se sídlem Městského muzea. Odtud k památníku - kovovým varhanám světoznámého skladatele Sibelia a nejnavštěvovanější turistické atrakci - námořní pevnosti Suomenlinna zapsané na seznam světového dědictví UNESCO jako jedinečná památka vojenské architektury. Odjezd na letiště, odlet v odpoledních hodinách do Prahy.Fakultativněpříplatek na jednolůžkový pokoj  8690 Kč • příplatek za 8 večeří 4990 KčCena zahrnujeleteckou dopravu Praha – Göteborg // Helsinki – Praha  vč. všech tax a příplatků dopravu autokarem po trase zájezdu   8 noclehů v hotelech *** se snídaní služby průvodce pojištění dle zák. č. 159/99 SbCena neobsahuje: vstupy do muzeí a jiných objektů
 
 InformaceMinimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 25 osob. Doporučujeme dokoupení večeří (dvouchodové menu nebo bufetové stoly). Změna programu dle aktuální situace vyhrazena.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.