Bretaň na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem od 16 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznávací cyklistika na pobřeží Atlantiku (Francie)

Program zájezdu

1. den

Předpokládaný odjezd kolem 13 hod z Brna přes Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa.

2. den

Cyklistika v okolí Chartres nedaleko Paříže. A: Z Rambouillet přes Maintenon s možností oběda nebo prohlídky nádherného zámku se zahradami a akvaduktem do Chartres, prohlídka světoznámé katedrály a města. Nocleh v hotelu typu Formule 1 v Chartres (50 km, ↑300 m, ↓300 m). B: Navíc projížďka po vyhlášeném loveckém revíru francouzské šlechty Forêt de Rambouillet (+10 km).

3. den

Přejezd na pobřeží Normandie. Prohlídka pláží a pobřežního opevnění v místech dramatické operace Overlord - vylodění v Normandii. Autobusem normandskou krajinou do kempu na severním pobřeží Bretaně.

4. den

Vyjížďka podél pobřeží přes Cancale do Saint-Malo, prohlídka města. Cestou výhledy na členité útesy a písčité pláže s mohutnými přílivy a odlivy. Možnost koupání a ochutnávky čerstvě vylovených ústřic. (55 km, ↑400 m, ↓400 m)

5. den

A: Přes Saint-Malo do Dinardu kolem zálivu a druhé nejvýkonnější přílivové elektrárny na světě. Možnost návštěvy velkého mořského akvária (40 km, ↑300 m, ↓300 m). B: Navíc zajímavou bretaňskou krajinou s vesničkami a kostelíky kolem vodní nádrže na řece Rance (+15 km, ↑+200 m, ↓+200 m).

6. den

A: Le Mont Saint Michel - cyklistika zemědělským krajem v okolí jednoho z nejnavštěvovanějších míst ve Francii a památky zapsané na seznam UNESCO. Větrné mlýny, překvapující odlivy oceánu (65 km téměř po rovině po pobřeží). B: Navíc výjezd na poutní místo Mont Dol (+10 km, ↑+50 m, ↓+50 m).

7. den

Odpočinkový den: Přejezd busem do Perros-Guirec, prohlídka bizarních skalních útvarů pobřeží růžového granitu, možnost lodního výletu kolem Sedmi ostrovů s výhledem na ptačí kolonie (v závislosti na přílivu).

8. den

A: Cyklotrasa Ploubalay - Cap Frehel. Nádherné pobřeží Bretaně, skály vysoké několik desítek metrů, skryté písčité pláže, poloostrovy s majáky a ptactvem, pevnost Fort la Latte (50 km, ↑500 m, ↓400 m). B: Navíc projížďka po rozeklaném západním pobřeží Cap Frehel (+10 km, ↑+100 m, ↓+100 m).

9. den

A: Projížďka podél řeky Rance. Krásná klikatá cesta přímo podél plavebního kanálu propojujícího severní a jižní pobřeží Bretaně. Prohlídka středověkého městečka Dinan s hrázděnými domky a jedinečnou atmosférou (35 km ↑150 m, ↓100 m). B: Dále na kole až do kempu (+30 km, ↑+200 m, ↓+200 m).

10. den

A: Ranní přejezd do Muides sur Loire, na kole k zámku Chambord (možnost prohlídky), projížďka po cyklostezkách v zámeckých lesoparcích a podél Loiry (35 km téměř po rovině). B: Navíc královské město Blois s renesančním zámkem a katedrálou (+20 km). Noční přejezd Francie a Německa.

11. den

Návrat přes Plzeň a Prahu do Brna ve večerních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.