evropská hlavní města

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Název ubytování evropská hlavní města
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 9 999 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ubytování 
**/*** hotely - obvykle se nachází mimo centra měst (20-40 km) - 5 nocí: okolí Berlína - 1 noc, okolí Amsterdamu - 1 noc, okolí Bruselu - 1 noc, okolí Paříže - 2 noci.

Pokoje: komfortní pokoje s koupelnou, WC a TV.

Vybavení: v hotelu se obvykle nachází restaurace, bar a recepce.

Strava: kontinentální snídaně. 

Místní kategorie: **/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Snídaně

Popis ubytování

ProgramBerlín - východ a západ znovu spolu • Amsterdam - kanály, kola a úžasná lehkost bytí • Brusel - čokoláda a pivo v krajce • Paříž - šmrnc a elegance • Lucembursko - sama zelená, čili „zelené srdce Evropy“ • tranzitní ubytování v ceně

Den 1
Odjezd z Polska dle řádu. Přejezd do hotelu v okolí Berlína, přenocování. (Trasa cca 100 km - počítáno od polské hranice)

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd na prohlídku Berlína - města historických tragédií a současné transformace. Prohlídka města s místním průvodcem. Uvidíme mimo jiné: Berlínskou zeď, Alexanderplatz, Rotes Rathaus, televizní věž, Humboldtovu univerzitu, jejímiž žáky byli bratři Grimmové a Albert Einstein. Přejezd autobusem hlavní alejí Berlína - Unter den Linden. Reichstag - sídlo parlamentu, Braniborská brána - symbolická brána města. Postupimské náměstí (Potsdamer Platz) - ultramoderní architektonický komplex. Kolem poledne odjezd do Nizozemska. Přenocování v okolí Amsterdamu. (Trasa cca 650 km)
 
Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu a návštěva sýrařské farmy (možnost nákupu sýrů a holandských dřeváků). Přejezd do Amsterdamu - jednoho z nejkrásnějších měst světa - města svobody a mimořádné tolerance, kterému se také právem říká Benátky severu. Prohlídka: Rijksmuseum - Národního muzea s nádhernou sbírkou děl holandských mistrů (prohlídka galerie holandské malby ze 17. století s místním průvodcem). Následně návštěva brusírny diamantů. Poté plavba lodí po amsterdamských kanálech - historicky největšího přístavu na Zemi (v 17. století). Návštěva náměstí Dam s gotickým kostelem Nieuwe Kerk (Nový kostel), královským palácem a Národním památníkem. Volný čas na procházku nejstarší částí města s jeho barevnými ulicemi a atmosférou doby „květinových dětí“: mimo jiné čtvrť Červených luceren, nové tržiště (z důvodu zákazu skupinových prohlídek jsou povoleny pouze individuální procházky). Pro zájemce večeře (za příplatek u průvodce). Přejezd do Belgie. Pozdě večer ubytování a přenocování v hotelu v okolí Bruselu. (Trasa cca 200 km)

Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu a prohlídka Bruselu - hlavního města Evropy, vícejazyčné kosmopolitní metropole - města světového významu spojeného také s chutí nejlepší čokolády na světě a lahodného piva. Panoramatická prohlídka Bruselu, během které uvidíme mimo jiné: Atomium zvané bruselskou Eiffelovou věží (102 m vysoká stavba symbolizující železný prvek zvětšený 185 miliardkrát). Následně uvidíme Parc du Cinquantenaire s Vítězným obloukem, Evropskou čtvrť, Královskou čtvrť. Návštěva katedrály sv. Michaela - patrona Bruselu. Prohlídka starého města: Královská galerie sv. Huberta, nejkrásnější náměstí v Evropě - Grande-Place s radnicí a královským domem. Setkání s Manneken Pisem - čůrajícím chlapečkem - fontánou představující nejmenšího občana Bruselu, který je také symbolem města. Pro zájemce oběd (za příplatek u průvodce). Přejezd do Francie. Přenocování v hotelu na okraji Paříže. (Trasa cca 350 km)
 
Den 5
Po snídani návštěva Paříže - města romantiky a elegance a nádherné architektury. Prohlídka města autobusem, během níž uvidíme: pařížské bulváry, operu Charlese Garniera, náměstí Place Vendôme  se slavným hotelem Ritz a exkluzivními obchody, náměstí Place de la Concorde (česky náměstí Svornosti), Elysejská pole (Champs-Elysées), náměstí Hvězdy, most Alexandra III. Následně přejedeme k Eiffelově věži (pro zájemce za příplatek v pokladně možnost výjezdu na věž, vzhledem k velmi vysokému zájmu o atrakci není vždy možné vyjet na vrchol věže, v závislosti na čekací době je možný částečný výstup po schodišti - cena cca 25 EUR). Prohlídka ostrova Île de la Cité s katedrálou Notre Dame a Justičním palácem. Následně procházka po kopci Montmartre - kolébce umělecké bohémy Paříže z 19. století: bazilika Sacré-Cœur, Place du Tertre, Pigallovo náměstí (Place Pigalle), kabaret Moulin Rouge. Během prohlídky pro zájemce oběd (za příplatek u průvodce). Následně plavba lodí po Seině. Návrat do hotelu na okraji Paříže, přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 6
Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd městskou hromadnou dopravou do centra Paříže. Procházka s místním průvodcem po hřbitově Père-Lachaise, nejznámějším pohřebišti na světě, které je místem posledního odpočinku Fryderyka Chopina, Edith Piath, Jima Morrisona a mnoha dalších slavných osobností. Fakultativně (pro zájemce) volný čas na samostatnou prohlídku muzea v Louvru - sbírky uměleckých děl největšího muzea na světě (dojezd a samostatná prohlídka). Kolem 13:00 hodiny odjezd do Lucemburku - finančního centra Evropy. Procházka starým městem: náměstí Ústavy, katedrála Notre-Dame, Velkovévodský palác, Poslanecká sněmovna, obranné hradby lucemburské citadely, kdysi známé jako Severní Gibraltar. Večer volný čas na hlavním náměstí s mnoha restauracemi a kavárnami. Večer odjezd do Polska (cca 21:00). (Trasa cca 1250 km k hranicím s Polskem)
 
Den 7
Příjezd do Polska v ranních hodinách. (Torzym cca 9:00) 

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- V roce 2019 začaly platit předpisy, které zakazují vjezd turistickým autokarům do centra Amsterdamu. Z tohoto důvodu se bude prohlídka města konat pěšky nebo městskou hromadnou dopravou, a autokar zůstane mimo centrum města.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přejezdy komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelu (5 nocí), stravování: snídaně (5), turistický program (viz níže), služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).
 
Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, plavbu lodí, set k poslechu systému Tour guide, služby místních průvodců, přejezdy hromadnou dopravou, jídla v restauracích a jiné osobní výdaje. Orientační cena účasti v programu: cca 150 EUR (poplatek placený průvodci), pobytovou taxu cca 9 EUR (platí se přímo v hotelech), cena 1 večeře cca 18 EUR (lze zakoupit na místě podle informací v programu), výjezd na Eiffelovu věž (cca 25 EUR/os.).

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do jednotlivých zemí.

Název zájezdu v polském jazyce: Europejskie Stolice
Kód zájezdu: ESTJinéObsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide. Tip z okolí
V Paříži se otevřelo Velké muzeum parfémů Francouzská metropole Paříž je přezdívána nejen světovým hlavním městem módy, ale také vybraných parfémů. A právě jim je zasvěcené nové muzeum, které ve čtvrtek zahájilo provoz a nabízí návštěvníkům interaktivní prohlídku, při níž bude nejdůležitějším smyslem čich, napsal deník Le Parisien.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.