Francie – Bretaň

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie, Bretaň
Ubytování Hotely Bb
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 22 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Paříž - Rennes - Vitré - Broceliadský les - Mont St.Michel - Saint Malo - Fort la Latte - Ploumanach - Guimiliau - Locronan - Pointe du Raz - Concerneau - Pont Aven - Quimper - Carnac - Quiberon - Sainte Anne d'Auray - Locmariaquer - Vannes

Popis ubytování

Cena zahrnuje:- letenku Praha - Paříž a Nantes - Praha
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- jízdenku na TGV
- dopravu klimatizovaným autobusem
- 6x ubytování v hotelu - www.hotel-BB.com (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)
- 6x snídani
- služby průvodce
- pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje:
- komplexní pojištění K5S: 35,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)
- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie: 26,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd. - info v CK)
- doporučená částka na vstupné včetně MHD v Paříži: cca 80 €
Slevy a příplatky:
- ČASOVÁ SLEVA při záloze 5 000 Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před zahájením zájezdu (akce platí do 30.4.2021) = -700,- Kč
- komplexní pojištění = 245,- Kč/zájezd
- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 182,- Kč/zájezd
- 1-lůžkový pokoj = 5.000,- Kč
Garantem zájezdu je CK MAMUT TOUR.

Program zájezdu

1. den: Odlet, Paříž

Odlet z Prahy do Paříže v cca 7 hod. Transfer do hotelu v pěším dosahu stanice metra. Uložení zavazadel. Volný den, event. prohlídka PAŘÍŽE s průvodkyní (doprava metrem). Nocleh.

2. den: rychlovlakem TGV do Rennes, VITRÉ, BROCELIADSKÝ LES

Ráno transfer na nádraží. Přejezd rychlovlakem TGV do Rennes (cca 1,5 hod.). Prohlídka RENNES, hlavního města Bretaně s úzkými uličkami a hrázděnými domy. Návštěva okouzlujícího města VITRÉ, jehož historické centrum zůstalo od středověku prakticky beze změny. Krátká procházka tajuplným BROCELIADSKÝM LESEM spojeným s pověstmi o králi Artušovi, kouzelníku Merlinovi a víle Vivianě. Ubytování na okraji Rennes.

3. den: MONT ST. MICHEL, MONT ST. MICHEL, CAP FRÉHEL, FORT LA LATTE

Návštěva jedné z nejnavštěvovanějších památek Francie - proslulého klášterního komplexu MONT ST. MICHEL zbudovaného na žulovém ostrůvku uprostřed mořských písčin. Prohlídka mohutnými hradbami obehnaného SAINT MALO, přístavního města proslaveného korzáry. Zastávka na mysu CAP FRÉHEL s úchvatnými pískovcovými útesy bičovanými vlnami Atlantiku. Nenáročná vycházka Smaragdovým pobřežím od majáku k majestátní pevnosti FORT LA LATTE. Ubytování u Saint Brieuc.

4. den: POBŘEŽÍ RŮŽOVÉ ŽULY, PLOUMANACH, GUIMILIAU, LOCRONAN

Přesun na tzv. POBŘEŽÍ RŮŽOVÉ ŽULY patřící mezi nejkrásnější přírodní scenérie Bretaně, kde obří kamenné bloky omývá smaragdově zbarvené moře. Odpočinek v populárním letovisku PLOUMANACH, původně rybářském městečku s pěknými písečnými plážemi. Ve vesničce GUIMILIAU prohlídka kamenného kostelíka obklopeného unikátní kalvárií s více než 200 postavami zobrazujícími Kristovo utrpění. Návštěva romantické vesničky LOCRONAN s pitoreskními domky vystavěnými ze žuly, které posloužily jako kulisa mnohých slavných filmů francouzské kinematografie Ubytování na okraji Quimperu.

5. den: POINTE DU RAZ, CONCERNEAU, PONT AVEN

Zastávka na "konci světa", nejzápadnějším výběžku Francie, mysu POINTE DU RAZ s nádhernými útesy vypínajícími se téměř 80 m vysoko nad rozbouřenou hladinou oceánu. Procházka rybářským městem CONCERNEAU s půvabným opevněným centrem na malém ostrůvku přístupným po můstku. Návštěva rozkošného PONT AVEN, jehož okolí se stalo inspirací mnoha známých malířů v čele s Paulem Gauguinem. V případě časové rezervy zastavení v QUIMPERU vyhlášeném výrobou fajánse (monumentální katedrála St. Corentin, hrázděné domy…). Návrat na ubytování.

6. den: QUIBERON, SAINTE ANNE D´AURAY, LOCMARIAQUER

Návštěva úžasného megalitického areálu poblíž CARNACU, kde lze obdivovat tisíce mystických dolmenů a menhirů starších než pyramidy v Gíze rozesetých v dlouhých pravidelných řadách. Přejezd na fotogenický poloostrov QUIBERON spojený s pevninou úzkou písečnou kosou, kde již dávno průmyslové zpracování sardinek vystřídal turistický ruch. Prohlídka významného poutního místa SAINTE ANNE D´AURAY s impozantní bazilikou. Zastávka v další významné prehistorické lokalitě LOCMARIAQUER s gigantickým menhirem, který býval největší v celé Evropě. Ubytování na okraji Vannes.

7. den: VANNES, návrat zpět do ČR

Prohlídka města VANNES s atraktivními uličkami starého města, katedrálou a jachetním přístavem. Transfer na letiště v Nantes. Přílet do Prahy v cca 17 hod.Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Mysy na pobřeží Bretaně patří k nejkrásnějším na světě Bretaň - historická provincie na stejnojmenném poloostrově v západní Francii, turisticky nesmírně zajímavý region, kam se – a ne nadarmo - s oblibou za náměty vraceli i malíři jako Monet, Picasso, Bacon, Gauguin nebo Jan Zrzavý.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.