Francie – Provence a Azurové pobřeží – Zrušeno

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie, Provence
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 21 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

(POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Les Baux de Provence - Sénanque - Gordes - Roussillon - Fontaine de Vaucluse - Orange - Pont du Gard - Avignon - Arles - NP Camarque - Grand Canyon du Verdon - Antibes - Port Grimaud - St. Tropez - Cannes)

Popis lokality ubytování

CENA ZAHRNUJE:- letenku Praha - Marseille - Praha
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- dopravu klimatizovaným busem
- 6x ubytování v hotelu IBIS*** v centru Avignonu a Cannes (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)
- 6x snídani
- služby česky mluvícího průvodce
- pojištění CK proti úpadku
CENA NEZAHRNUJE:
- komplexní pojištění K5S: 35,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)
- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie: 26,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd. - info v CK)
- doporučená částka na vstupné: cca 85,- €
Slevy a příplatky:
- ČASOVÁ SLEVA při záloze 5 000 Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před zahájením zájezdu (akce platí do 30.4.2021) = -700,- Kč
- komplexní pojištění = 245,- Kč/zájezd
- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 182,- Kč/zájezd
- 1-lůžk.pokoj = 6.500,- Kč
Garant zájezdu: CK MAMUT TOUR

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Marseille

Odlet z Prahy do Marseille v cca 13 hod. Návštěva LES BAUX DE PROVENCE, středověké vesničky zbudované uprostřed vápencových skal. Ubytování v centru Avignonu.

2. den: LUBÉRON, MUZEUM LEVANDULE, SÉNANQUE, GORDES, ROUSSILLON, FONTAINE DE…

Odjezd do oblasti přírodního parku LUBÉRON s hustými cedrovými a dubovými lesy. Prohlídka MUZEA LEVANDULE v městečku Coustellet. Zastávka u cisterciáckého opatství SÉNANQUE, jehož fotografie s levandulovým polem v popředí je typickou pohlednicí z Provence a dále v malebné vesničce GORDES, tyčící se na skále s krásným výhledem do kraje. Návštěva pitoreskní vesnice ROUSSILLON vystavěné z různých odstínů místního okrového kamene. Procházka osadou FONTAINE DE VAUCLUSE známé pobytem italského básníka Petrarcy a také díky působivé krasové vyvěračce řeky Sorque. Návrat na ubytování.

3. den: ORANGE, PONT DU GARD, AVIGNON

Návštěva okouzlujícího města ORANGE, které se může pyšnit nejzachovalejším římským divadlem v Evropě. Zastávka u unikátně zachovaného akvaduktu PONT DU GARD, téměř 300 m dlouhého a 50 m vysokého mistrovského díla římského stavitelství zapsaného na seznamu UNESCO. Prohlídka historického AVIGNONU s impozantním papežským palácem a slavným mostem Pont Bénezet poničeným během katastrofální povodně roku 1668. Návrat na ubytování.

4. den: ARLES, NP CAMARQUE, ST MARIES DE LA MER

Prohlídka ARLES, města proslulého pobytem mnoha slavných malířů (Van Gogh, Gauguin…) nabízející pestrou paletu nádherných památek. Zastávka u fotogenického mostu známého z plátna Vincenta Van Gogha. Přejezd do kraje mokřadů NP CAMARQUE s početnými hejny plameňáků a pasoucími se stády bílých koní. Zastávka v přímořském městečku ST MARIES DE LA MER proslaveném dlouhými plážemi a býčími zápasy (odpočinek u moře s možností koupání). Návrat na ubytování.

5. den: GRAND CANYON DU VERDON, jezero ST. CROIX, MOUSTIERS STE MARIE

Přejezd do oblasti největšího říčního kaňonu v Evropě - GRAND CANYON DU VERDON. Panoramatická cesta busem po jižní římse s fantastickými pohledy do velkolepého Verdonského kaňonu. Možnost fakultativního výletu na šlapadlech do nitra hlubokého kaňonu u jezera ST. CROIX. Zastávka v malebné provensálské vesničce MOUSTIERS STE MARIE s tradiční výrobou fajánse (tamější typická užitá keramika). Ubytování v centru Cannes.

6. den: ANTIBES, PORT GRIMAUD, ST. TROPEZ

Prohlídka populárního letoviska ANTIBES s přepychovými vilami v kvetoucích zahradách. Procházka městečkem PORT GRIMAUD, vystavěným ve 20. stol. v místním architektonickém stylu na umělých ostrůvcích a poloostrovech po vzoru italských Benátek. Návštěva nedalekého ST. TROPEZ se známou četnickou stanicí a luxusními jachtami kotvícími na nábřeží, přímo v centru města. Návrat na ubytování.

7. den: CANNES, odlet z Marseille zpět do Prahy

Odpočinek u moře (koupání) ve festivalovém CANNES, které je oblíbenou destinací evropské smetánky. Transfer na letiště v Marseille. Přílet do Prahy v cca 21.30 hod.Tip z okolí
Všechny hřejivé odstíny okru najdete v provensálském Coloradu Přírodních krás plná oblast jihofrancouzského pohoří Luberon nabízí i barvami hrající krajinný prvek, kombinující dvě desítky okrových barev, díla přírody, s bizarními tvary, výsledky lidské těžební činnosti i eroze. V okolí měst Rustrel a Roussillon díky tomu vznikly turisticky přitažlivé lokality.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.