K pevnosti Boyard a vinicím Bordeaux letecky

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie
Název ubytování K pevnosti Boyard a vinicím Bordeaux letecky
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 19 879 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Výhody nabídky 1atraktivní a unikátní nabídkaVýhody nabídky 2ochutnávka vína v ceněVýhody nabídky 3zlatý tip ČedokuProgram zájezdu1. den: Odlet z Prahy do Paříže, transfer z letiště, okružní jízda městem pro seznámení s nejdůležitějšími památkami a bulváry – Champs Elyseés, Vítězný oblouk, Trocadero, Eiffelova věž, Louvre, radnice, katedrála Notre Dame… volno, odjezd do univerzitní a bývalé hlavní metropole na řece Loiře -Tours - prohlídka historického jádra s průvodcem, volno, ubytování, fakultativně večeře.
2. den: Po snídani odjezd do městečka Saumur - nazývaného "perla Anjou", proslulého pohádkovým zámkem, jezdeckou školou a šumivým vínem, prohlídka historického jádra města na Loiře s průvodcem, volno. Odjezd do Poitiers - návštěva správního střediska kraje Poitou-Charentes s bohatým architektonickým dědictvím v historickém jádru - pěší prohlídka centra s malebnými uličkami mezi mnoha románskými domy, nejstarší kostel ve Francii - baptisterium sv. Jana ze 4. stol., kostel Notre Dame la Grande ze 12. stol., katedrála sv. Petra, justiční palác … volno, odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
3. den: Po snídani odjezd do La Rochelle - návštěva města na břehu Atlantského oceánu, centrum obchodu, prohlídka starého přístavu se strážními věžemi, dále ostrov Ile de Ré, průjezd "bílým ostrovem" s křídovými útesy a písečnými dunami do hlavního městečka St. Martin de Ré, individuální volno ke krátké prohlídce či návštěvě některé z místních vyhlášených rybích restaurací. Odjezd do Fouras - městečka, ve kterém pobývala nějaký čas rodina malíře Lenoira - volno k individuální prohlídce nebo možnost výletu kolem pevnosti Boyard, známé především z televizní soutěže. Odjezd na ubytování do oblasti Bordeaux, fakultativně večeře.
4. den: Po snídani odjezd na prohlídku Bordeaux (UNESCO) - 5. největší město Francie, významný přístav s pompézním městským jádrem z 18. století, pěší prohlídka centra města - divadlo, burzovní palác, zámek, volno. Odpoledne odjezd do Saint - Émilion k návštěvě nádherné středověké vesničky uprostřed vinařské oblasti, která je na seznamu světového dědictví UNESCO, ležící na Svatojakubské cestě, prohlídka místních atraktivit zakončená ochutnávkou místních vín. Odjezd na ubytování v oblasti Bergeracu, fakultativně večeře.
5. den: Po snídani odjezd do Sarlatu – prohlídka městečka s největším počtem středověkých domů ze 17. století ve Francii, odjezd do Cahors, dva tisíce let starého města s unikátním opevněným mostem Pont Valentré z počátku 14. století a se zastávkou na ochutnávku vína v oblasti, poté přejezd úžasným údolím říčky Lot se zastávkou v St. Cirq Lapopie – jedna z nejhezčích vesnic ve Francii, odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
6. den: Po snídani návštěva nezajímavějších vesnic v oblasti – nádherně situovaný jakoby na obloze se vznášející Cordes sur Ciel – vesnička týčící se nad řekou Cerou s dochovanými hradbami, bránami a gotickými domy – Maison du Grand Fauconnier a Maison du Grand Veneour, lemované neuvěřitelně strmými dlážděnými uličkami, odjezd k další obci pyšnící se impozantními památkami - Castelnau de Montmiral – centrální arkádové náměstíčko označované za zázrak středověké architektury, starobylé kamenné a hrázděné domy, kostel se vzácnou relikvií - drahými kameny osazeným křížem, dále přejezd k vesničce, jež je členem sdružení nejkrásnějších vesnic ve Francii - Puycelsi – založena již v 10. století benediktýnskými mnichy, hrad a hradby ze 14. století, které bránily a odolávaly po staletí veškerému obléhání zde můžeme obdivovat a doposud, odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
7. den: Po snídani odjezd do Lyonu – druhého nejvýznamnějšího města ve Francii, nazývaného také hlavním městem gastronomie, prohlídka města – starobylá čtvrť zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO – bývalé obchodní a vojenské centrum Galie založené samotným Juliem Caesarem nyní honosící se ve spleti dlážděných uliček, krytými pasážemi, renesančními paláci, prvotřídními restauracemi a značkovými obchody – Théatres Romains – dva římské amfiteátry, z nichž větší je zároveň nejstarším divadlem v zemi, dále proslulá obchodní třída Rue de la République, Place Bellecour, Basilica Notre-Dame de Fourviére, odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
8.den: Snídaně, dle časových možností volno, transfer na letiště a odlet do Prahy.Cena zahrnuje• leteckou dopravu Praha-Paříž-Lyon-Praha včetně tax a příplatků • dopravu autokarem dle programu zájezdu • 7 noclehů v hotelech**/*** s kontinentálními snídaněmi, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím • průvodce po dobu zájezdu • 2x ochutnávka vína• pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.InformaceFakultativní služby: - příplatek za 1-lůžkový pokoj 5.990,- Kč - 7 večeří 4.390,- Kč Informace: Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníku pro realizaci zájezdu je 25 osob. Cena nezahrnuje: - vstupy do památkových objektů - případnou přepravu MHD   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.