Paříž a Versailles, letecký víkend s průvodcem

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie, Evropa, Francie
Název ubytování Paříž, prodloužený letecký víkend s průvodcem
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 14 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

Popis

PAŘÍŽ • VERSAILLES

1. den:

Odlet z Prahy/vídně do Paříže dle letového řádu. Po příletu transfer do hotelu a ubytování. Poté se již vydáme k seznámení s Paříží, s hlavním, a také největším městem země Galského kohouta. Projdeme čtvrtí Montmartre se slavnou bazilikou Sacré Coeur a neméně slavným kabaretem Moulin Rouge. Vychutnáme si uměleckou atmosféru na náměstíčku s malíři Place du Tertre i v labyrintu zdejších romantických uliček. Možnost večeře v typické pařížské hospůdce – francouzská specialita. Nocleh.

2. den

Po snídani se přesuneme do Latinské čtvrti, prohlédneme si Panthéon, na náměstí Sorbony si budeme povídat o jedné z nejstarších evropských univerzit, navštívíme Ile de la Cité s katedrálou Notre Dame, prohlédneme si moderní budovou Centre George Pompidou a pokračovat budeme do muzea Louvre se slavnou Monou Lisou nebo d’Orsay se sbírkami impresionistů. Možnost večeře v pařížské restauraci. Po večeři se vydáme na noční prohlídku Paříže, kterou zakončíme výstupem na Tour Montparnasse a pohledem na osvětlenou a blikající Eiffelovu věž. Nahlášení zájemci tento večer navštíví tradiční revue se strhující kankánovou podívanou a šampaňským v Moulin Rouge.

3. den:

Po snídani se vydáme autobusem na výlet do Versailles, do sídla francouzských králů. Prohlédneme si zámek s královským apartmá a slavnou zrcadlovou galerií. Projdeme se zahradami a parkem, jež jsou příkladem francouzské zahradní architektury, můžeme zajít i k dalším stavbám v zámeckém parku, k Malému a Velkému Trianonu (vstupné zámek cca 18 €, zahrady cca 10 €). Po návratu do Paříže zavítáme k Eiffelově věži a budeme mít možnost si prohlédnout město z ptačí perspektivy. Projedeme se po řece Seině a den zakončíme a atmosféru velkoměsta si prožijeme při procházce podvečerní Champs Elysées, vystoupíme na Vítězný oblouk a vychutnáme si preciznost uspořádání staveb v nejbližším okolí. Nocleh.

4. den:

Dnes nás čeká rozloučení s překrásnou metropolí plnou památek, ke které ale také neodmyslitelně patří parfémy a tak i my se s tajemstvím výroby těchto parfémů seznámíme v muzeu firmy Fragonard, kde si budeme moci něco z výrobků této firmy i zakoupit. Odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy/Vídně.

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 3 900 Kč• odbavené zavazadlo do 20 Kg 1 400 Kč 1 kus/os/pobyt Nutno nahlásit při zakoupení zájezdu• revue Moulin Rouge 3 690 Kč• návštěva Louvru 550 Kč• pobytová taxa v hotelu cca 6 EUR/os/pobyt (platba v hotelu)Předpokládaná částka na vstupy a dopravu v Paříži cca 150 €.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.