Paříž, Versailles, Vaux-Le-Vicomte a nejkrásnější zámky na Loiře

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie, Paříž, Versailles, Vaux-Le-Vicomte, Loira
Název ubytování Paříž, Versailles, Vaux-Le-Vicomte a nejkrásnější zámky na L
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 4 319 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Spojte poznávání okouzlující Paříže s honosnými renesančními a barokními zámky. Prohlédnete si versailleskou rezidenci, zámek Vaux le Vicomte a jeho nádherný park, nejpůvabnější zámky na Loiře a zažijete jedinečné výhledy z Eiffelovy věže.

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den, Paříž

Přijedete do Paříže a vydáte se na okružní jízdu autobusem, při kterém uvidíte Musée d'Orsay, kde sídlí slavní impresionisté, Bourbonský palác, který je sídlem Poslanecké sněmovny a náměstí Trocadéro. Přesunete se k Eiffelově věži, kde můžete vystoupat na tuto nejznámější pamětihodnost. Projdete se s průvodcem po Martových polích k Invalidovně s hrobkou Napoleona a vojenským muzeem, půjdete na náměstí Svornosti, ke kostelu sv. Maří Magdalény a Tuilerijským zahradám. Zájemci mohou navštívit muzeum parfémů Fragonard, kde je možné si nakoupit parfémy za výrobní ceny. Ve večerních hodinách odjezd na hotel do oblasti Loiry k městu Orléans.

3. den, Zámky na Loiře

Vydáte se k největšímu zámku na Loiře - zámku Chambord, který je zapsán na seznam UNESCO.  Kdysi měl být symbolem síly a moci Františka I., nazýval ho svým Versailles a největší radostí. Přejedete k půvabnému renesančnímu zámku Chenonceau na říčce Cher, nazývaného také zámkem šesti žen, který je druhým nejnavštěvovanějším zámkem Francie hned po Versailles. Krátce se zastavíte ve městě Amboise, kde se nachází nádherný zámek na skále nad řekou obklopený uličkami starého města. V zámecké kapli Saint-Hubert z 15. století údajně leží hrob Leonarda da Vinciho. Večer odjezd na hotel.

4. den, Zámky Ludvíka XIV., večerní Paříž

Autobusem pojedete do Versailles, kde si prohlédnete barokní rezidenci krále Slunce Ludvíka XIV. s mnoha nádhernými sály v čele se známou Zrcadlovou síní. Navštívíte i nádherné zahrady se spoustou soch a fontán, Oranžerií a Malým a Velkým Trianonem. Přesunete se k zámku Vaux-le-Vicomte, který byl předlohou Versailles. Prohlídka zahrnuje celý zámek – hlavní sály a galerie s bohatou štukovou výzdobou a táflováním, sklepení, kde údajně žil Muž se železnou maskou, dále zámeckou kuchyni, krovy i střechu, výstup do hlavní věže s krásným výhledem na okolí a muzeum kočárů. Kolem zámku se rozkládá rozlehlý park se soustavou teras, jezírek a fontán. Zámek je soukromým majetkem, dýchne na vás intimní atmosféra rodového šlechtického sídla. V podvečerních hodinách se vrátíte do Paříže. Vyjedete si lodí po Seině a navštívíte 210 metrů vysokou věž Tour Montparnasse s panoramatickou terasou, z níž si užijete nejkrásnější výhled na osvětlenou Paříž. Večer odjezd na hotel.

5. den, Louvre, Montmartre

Navštívíte nejznámější muzeum Paříže, Louvre, ve kterém najdete známý obraz Leonarda da Vinciho – Monu Lisu, nebo jiná muzea např. Musée d'Orsay, Oranžerii nebo Musée Grévin. S průvodcem se projdete po nábřeží Seiny kolem nejstaršího pařížského mostu Pont Neuf, prohlédnete si ostrov Cité s Justičním palácem. Přejdete metrem na Montmartre, nejromantičtější místo Paříže. Zde uvidíte Moulin Rouge, Rue Lepic, filmovou kavárnu „U Dvou mlýnu“ Amélie Poulin, Rue Norvins, kde bydlel Jean Marais, který v roce 1989 vytvořil sochu „Muže procházející zdí“, náměstí plné malířů a umělců Place du Tertre a samozřejmě byzansko-románskou baziliku Sacré–Coeur. Po zbytek dne budete mít individuální volno, které můžete využít třeba k večeři ve francouzské restauraci. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.

6. den, Příjezd do ČR

Návrat do ČR v poledních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.