Provence na kole letecky

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 20 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pohodově krajem vína a levandule, starobylá městečka a moře

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy, dle příletu letadla případná individuální prohlídka Marseille, přesun do kempu, ubytování a setkání s autobusovou skupinou.

2. den

A: Kamenné chýše v Bories, visuté město Gordes a miniaturní Joucas (40 km, ↑700 m, ↓600 m). B: Navíc vesnička Lioux uvězněná pod obrovskou skálou a následný sjezd pustým kaňonem k St. Saturninu (+30 km, ↑+400 m, ↓+400 m). Obě etapy se spojí v okrovém Roussillon a končí u římského mostu Pont Julien.

3. den

A: Ze středověkého Bonnieux po Luberonské cyklostezce přes tajemné sídlo Markýze de Sade v Lacoste, kolem zříceniny hradu v Ménerbes do města duchů Oppéde le Vieux (40 km, ↑300 m, ↓500 m). B: Z Bonnieux vyhlídkovou hřebenovkou s rozsáhlým cedrovým lesem, sjezd do Oppéde le Vieux a přes muzeum levandule v Coustellet dojezd do kempu (70 km, ↑1100 m, ↓1000 m).

4. den

A: Výhled na celý Luberon ze zapadlé vesničky Saignon. Sjezd do středověkého Aptu. Po Luberonské cyklostezce do Céreste s krásně zrenovovaným římským mostem (45 km, ↑400 m, ↓500 m). B: Kaňonem Lourmarin do stejnojmenného historického města s renesančním zámkem. Kolem pohoří Velký Luberon přes Cucuron, známý z mnoha filmů, do Céreste (60 km, ↑600 m, ↓750 m).

5. den

Odpočinkový den bez kola. Koupání ve Středozemním moři v Saintes Maries de la Mer, možnost výletu lodí v deltě malé Rhôny a návštěva papežského Avignonu.

6. den

Královská etapa z Mont Serein přes vrchol Mont Ventoux (1909 m) (kultovní místo cyklistů z celé Evropy), parádní sjezd s převýšením 1600 m. Levandulová pole poblíž města Sault, úchvatným kaňonem Nesque do Villes sur Auzon (65 km, ↑700 m, ↓1800 m). Pro zájemce výzva ve formě vrcholové prémie z Malaucéne na Mont Ventoux. (+15 km, ↑+1000 m)

7. den

A: Zajímavostmi nabitá etapa z antického i van Goghova St Rémy přes slavnou katedrálu obrazů Carrières de Lumières s audiovizuálním představením a druhé nejnavštěvovanější místo Francie Les-Baux-de-Provence na skalním ostrohu v pohoří Alpilles do kamenné vesničky Eygalières (35 km, ↑450 m, ↓400 m). B: Navíc kaplička St Sixte a historický Orgon (+20 km, ↑50 m, ↓50 m).

8. den

Dle odletu letadla případná individuální návštěva městečka L’Isle sur la Sorgue, přesun na letiště do Marseille, odlet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.