Provence pěšky I na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 19 200 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nenáročná turistika a cyklistika v kraji vína a levandule

Program zájezdu

1. den

Předpokládaný odjezd v 10 hod. z Brna přes Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa na jih Francie.

2. den

Z Pernes les Fontaines se 41 kašnami přes historická městečka Saint Didier a Venasque k mohutné vyvěračce Fontaine de Vaucluse. Ubytování v kempu na 7 nocí. (40 km, ↑600 m, ↓600 m)

3. den

Turistika: Soutěskou Véroncle s jeskyní a zbytky starých vodních mlýnů do Mursu. Zpět borovým lesem Bois d'Audibert. Po cestě do kempu zastávka v muzeu levandule v Coustellet. (5 hod, ↑400 m, ↓400 m)

4. den

Cyklistika: A: Kamenné chýše Bories, cisterciácký klášter Abbaye de Sénanque s levandulovým polem, visuté město Gordes a miniaturní Joucas (40 km, ↑700 m, ↓600 m). B: Z Joucas dále do vesničky Lioux uvězněné pod obrovskou skálou a následný sjezd pustým kaňonem k St Saturninu (+25 km, ↑400 m, ↓400 m). Obě etapy se spojí v okrovém Roussillonu a končí u římského mostu Pont Julien.

5. den

Cyklistika: Zámek v Barbentane, klášter Frigolet a koupel v říčce Gardon pod tříposchoďovým římským akvaduktem Pont du Gard (UNESCO) (65 km, ↑250 m, ↓300 m). Turistika: Za faunou a flórou světlými vápencovými skalami soutěsky Gorges du Gardon (4-5 hod, ↑250 m, ↓250 m). Pohodové odpoledne na lodičkách s koupáním v průzračné říčce Gardon pod akvaduktem Pont du Gard, prohlídka mostu.

6. den

Odpočinkový den: Návštěva papežského Avignonu a koupání ve Středozemním moři v Saintes Maries de la Mer, možnost výletu lodí v deltě malé Rhôny v oblasti Camargue.

7. den

Cyklistika: A: Ze středověkého Bonnieux po Luberonské cyklostezce přes tajemné sídlo Markýze de Sade v Lacoste, kolem zříceniny hradu v Ménerbes do města duchů Oppède le Vieux (40 km, ↑400 m, ↓650 m). B: Z Bonnieux vyhlídkovou hřebenovkou s rozsáhlým cedrovým lesem, sjezd do Oppède le Vieux a prohlídka „našeho“ městečka L'Isle-sur-la-Sorgue, nazývaného provensálské Benátky (60 km, ↑700 m, ↓950 m).

8. den

Cyklistika: Výzva ve formě vrcholové prémie z Malaucène na vrchol Mont Ventoux (1909 m), kultovní místo cyklistů z celé Evropy (50 km, ↑1600 m, ↓1700 m). Turistika: Nevšední túra korytem řeky divoké soutěsky Toulourenc s hlubokou jeskyní (3 hod). Návštěva Vaison-la-Romaine s římským dolním a středověkým horním městem. Setkání s cyklisty v Le Barroux.

9. den

Odjezd přes slavné Châteauneuf du Pape, ochutnávka a nákup pověstného vína. Noční přejezd Německa.

10. den

Příjezd přes Plzeň a Prahu do Brna v dopoledních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.