Provence pěšky I na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 16 200 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nenáročná turistika a cyklistika v kraji vína a levandule

Program zájezdu

1. den

Předpokládaný odjezd kolem 10 hod z Brna přes Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa na jih Francie.

2. den

Cyklistika: A: Přejezd z Pernes les Fontaines se 41 kašnami přes vesničku La Roque sur Pernes k jednomu z nejsilnějších přírodních pramenů na světě Fontaine de Vaucluse (25 km, ↑200 m, ↓200 m). B: Navíc historická městečka Saint Didier a Venasque (+25 km, ↑+350 m, ↓+300 m). Ubytování v kempu na 7 nocí.

3. den

Turistika: Soutěskou Véroncle s kaskádami, tůněmi a zbytky starých vodních mlýnů do Mursu. Zpět nádherným borovým lesem Bois d'Audibert. Po cestě do kempu zastávka v muzeu levandule v Coustellet. (5 hod, ↑300 m, ↓300 m)

4. den

Cyklistika: A: Kamenné chýše v Bories, visuté město Gordes a miniaturní Joucas (35 km, ↑600 m, ↓500 m). B: Z Joucas dále do vesničky Lioux uvězněné pod obrovskou skálou a následný sjezd pustým kaňonem k St Saturninu (+30 km, ↑+400 m, ↓+400 m). Obě etapy se spojí v okrovém Roussillonu a končí u římského mostu Pont Julien.

5. den

Cyklistika: Zámek v Barbentane, klášter Frigolet a koupel v říčce Gardon pod tříposchoďovým římským akvaduktem Pont du Gard (UNESCO) (65 km, ↑150 m, ↓100 m). Turistika: Za faunou a flórou světlými vápencovými skalami soutěsky Gorges du Gardon (3 hod, ↑100 m, ↓100 m). Pohodové odpoledne na lodičkách s koupáním v průzračné říčce Gardon pod akvaduktem Pont du Gard, prohlídka mostu.

6. den

Přírodní rezervace Camargue: Odpočinkový den s koupáním ve Středozemním moři v Saintes Maries de la Mer, možnost výletu lodí v deltě Malé Rhôny. Večerní návštěva papežského Avignonu.

7. den

Cyklistika: A: Ze středověkého Bonnieux po Luberonské cyklostezce přes tajemné sídlo Markýze de Sade v Lacoste, kolem zříceniny hradu v Ménerbes do města duchů Oppéde le Vieux (40 km, ↑300 m, ↓500 m). B: Z Bonnieux vyhlídkovou hřebenovkou s rozsáhlým cedrovým lesem, sjezd do Oppéde le Vieux a přes Ménerbes až do Lacoste (70 km, ↑1100 m, ↓1000 m).

8. den

Cyklistika: Výzva ve formě vrcholové prémie z Malaucéne na vrchol Mont Ventoux (1909 m), kultovní místo cyklistů z celé Evropy (60 km, ↑1800 m, ↓2000 m). Turistika: Nevšední túra korytem řeky divoké soutěsky Toulourenc, jeskyně s nástěnnými kresbami (3 hod). Návštěva Vaison-la-Romaine s římským dolním a středověkým horním městem. Setkání s cyklisty v Le Barroux.

9. den

Odjezd přes slavné Châteauneuf du Pape, ochutnávka a nákup pověstného vína. Noční přejezd Německa.

10. den

Příjezd přes Plzeň a Prahu do Brna v dopoledních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.