Putování kouzelnou Provence - Marseille, Cannes, Monako

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie, Provence, Marseille,verdon,cannes,monako
Ubytování Provence - Marseille,Verdon - Hotel*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 4 702 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nádherná Provence září nekonečnými lány levandulových polí a v sevření voňavé přírody ukrývá malebné horské vesničky s bohatou historií. Vydejte se na slunečné pláže a odhalte tajemství, které skrývá pevnost na ostrově If!

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

2. den, Marseille, plavba lodí, ostrov If

Přijedete do Marseille a prohlédnete si přístavní pevnosti a staré části přístavu s uličkami plnými typických hospůdek, ve kterých ochutnáte plody moře nebo místní rybí specialitu bouillabaisse. Turistickým vláčkem lze vyjet nad město k bazilice Notre-Dame de la Garde a tam se pokochat přímo fascinujícím pohledem na město i přilehlé ostrovy. Za vidění stojí i nedaleký ostrov If, na který se můžete vydat. Alexander Dumas sem zasadil ústřední dějovou linku ve svém románu Hrabě Monte Christo. Navštívíte právě onu pevnost, ve které byl Edmond Dantes roky vězněn, a poté lodí doplujete na Frioulské ostrovy a vykoupáte se v průzračném moři. Odjezd na hotel ve večerních hodinách.

3. den, Grand canyon du Verdon, jezero Lac de Sainte-Croix, Cannes

Přesunete se do národního parku Verdon v Přímořských Alpách, kterým protéká stejnojmenná řeka. Následně projedete malebnou provensálskou krajinou s levandulovými poli až k překrásnému jezeru Lac de Sainte-Croix, ve kterém se můžete vykoupat a zapůjčit kánoe nebo šlapadla a vplout tak do Grand canyon du Verdon, největšího kaňonu v Evropě, který je dlouhý 21 km a hluboký až 700 m. Navštívíte ateliéry a butiky vyrábějící fajánsový porcelán, poté odjedete do Cannes, známého letoviska na Francouzské riviéře, kde si prohlédnete Festivalový palác. V něm je každoročně udělována Velká cena mezinárodního filmového festivalu Zlatá palma. Odjezd na hotel. V podzimních termínech bude program upraven dle počasí - event. bez koupání v jezeře a možnosti zapůjčení šlapadel. Navíc uvidíte Moustiers-Sainte-Marie, malebné horské městečko a známé poutní místo s kostelíkem panny Marie a pramenem tzv. živé vody. Levandule kvetou v měsících červen / červenec

4. den, Skalní městečko Eze, Monacké knížectví, Monte Carlo

Odjedete do Èze, městečka na skalách, kde navštívíte parfumerii Fragonard s možností zakoupení francouzských parfémů za výrobní ceny. Poté zamíříte do Monackého knížectví, krásou zářícího koutu Evropy, ve kterém si prohlédnete katedrálu knížecí rodiny, Knížecí palác a v Monte Carlu světoznámé kasino. Nabízí se také návštěva vyhlášeného monackého Oceánografického muzea nebo botanické zahrady. Odpolední volno využijete dle libosti, například ke koupání v moři. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

5. den, Příjezd do ČR

Návrat do ČR v odpoledních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.