Silvestr v Paříži s návštěvou zámku Versailles a Fontainebleau + sekt

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie, Paříž, Silvestr Paříž
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 4 499 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vánoční atmosféra na vás dýchne v zákoutích romantické Paříže. Toto město je spojeno s uměním, známými osobnostmi i ulicí Champs-Élysées - kde jinde prožít novoroční oslavy, než při pohledu na ohňostrojem prozářenou Paříž?

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v pozdních odpoledních hodinách.

2. den, Paříž - Louvre, Sorbonna, adventní trhy

Přijedete do Paříže a vydáte se na okružní jízdu. Uvidíte Latinskou čtvrť, Pantheon, Sorbonnu, Justiční palác nebo most Pont Neuf. Poté se naskytne možnost prohlédnout si Louvre, který je známý nejen díky obrazu Mona Lisa, ale i díky knize Šifra mistra Leonarda od Dana Browna. Přesunete se metrem na nábřeží Seiny a budete se moci projet lodí po řece, a tak si nejlépe prohlédnout hlavní pařížské památky. V nejromantičtějším místě Paříže navštívíte i adventní trhy a ochutnáte něco z místních vánočních specialit. Zkuste třeba uzeného lososa, raclette zapečený v bagetě, francouzské zapečené brambory se sýrem, svařené francouzské víno nebo horkou čokoládu. Na každém kroku bude vonět a vládnout vánoční atmosféra. V podvečerních hodinách odjezd na hotel na okraji Paříže.

3. den, Silvestr v Paříži

Odjedete k Eiffelově věži, kde můžete vystoupat na tuto nejznámější pařížskou památku. Následuje prohlídka Invalidovny, ve které je pohřben Napoleon Bonaparte. Dále se přesunete metrem do čtvrti Grands Boulevards. Následuje procházka po bulvárech s možností návštěvy známého Muzea voskových figurín Musée Grévin s expozicí slavných osobností ze současnosti i z francouzských dějin. S každou osobností se bez obav vyfoťte. Pro zájemce možnost návštěvy Muzea parfémů. Bude i čas ochutnat tříchodové menu v typické francouzské restauraci. Poté přejedete na Elysejská pole, kde se nachází světoznámá Champs-Élysées s Vítězným obloukem (případně jinam, kam budete chtít). Zbytek včera strávíte rozloučením se se starým rokem a přivítáním Nového roku 2021. Po ohňostroji odjezd na hotel.

4. den, Paříž s návštěvou Versailles a zámku Fontainebleau

Vydáte se do Versailles, kde proběhne prohlídka barokní rezidence krále Slunce Ludvíka XIV. s mnoha nádhernými sály v čele se známou Zrcadlovou síní. Projdete se také po vlastních komnatách krále a královny, prohlédnete si zámeckou kapli a další monumentální sály včetně zámeckého parku ve stylu vrcholné francouzské barokní zahradní architektury. Odpoledne se přesunete do Fontainebleau a uvidíte jeden z největších francouzských zámků, který je zapsaný na seznamu UNESCO. Jedná se o bývalé královské sídlo považované za jedno ze tří nejvýznamnějších v zemi, nese tento titul už od 12. století. Pyšní se nádherně zdobeným obložením, štukovými omítkami a úžasnými freskami. Součástí areálu je stohektarový park s Dianinou zahradou, Kapřím rybníkem a dalšími vodními plochami. Autobusem se vrátíte do Paříže na Montmartre, kde začnete procházkou poblíž kabaretu Moulin Rouge. Tato malebná čtvrť je proslavená filmem Amélie z Montmartru. Možná poznáte některá ze slavných míst – baziliku Sacré-Coeur, náměstí Tertre nebo Bateau-Lavoir s ateliérem Pabla Piccasa. Po osobním volnu následuje přesun do čtvrti Montparnasse. Kdo se nebojí výšek, má možnost vystoupat na Tour Montparnasse s vyhlídkovou terasou ve výšce 210 m. Vyhlídka na noční Paříž s osv

5. den, Příjezd do ČR

Příjezd zpět do ČR.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.