To nejlepší z Provence – Monaco, Cannes, Canyon Verdon, Camargue

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie, Provence, Cote d´Azur a perla Provence
Název ubytování To nejlepší z Provence – Monaco, Cannes, Canyon Verdon
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 6 269 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nechte se vtáhnout vůněmi levandulových polí do romantické Provence a objevujte tak barevnou francouzskou přírodu. Nahlédněte do Monackého knížectví, vykoupejte se v moři nebo si prohlédněte přístavní město Cannes.

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

Odjezd z ČR kolem poledních hodin.

2. den, Monaco, Monte Carlo

Přijedete do pohádkového koutu Evropy - Monackého knížectví, ve kterém si prohlédnete katedrálu knížecí rodiny, Knížecí palác a v Monte Carlu světoznámé kasino. Dostanete příležitost navštívit vyhlášené monacké Oceánografické muzeum nebo botanickou zahradu. Odpoledne následuje volný program, který lze využít například ke koupání v moři. Návštěva parfumérie Fragonard v městečku Éze. Přejezd na hotel na Francouzské riviéře.

3. den, Grand canyon du Verdon

Pojedete malebnou provensálskou krajinou s rozsáhlými levandulovými poli k překrásnému jezeru Lac de Sainte Croix. V něm se dle libosti vykoupáte nebo si lze zapůjčit kánoe a šlapadla. Vplujete tak do Grand Canyon du Verdon, největšího kaňonu v Evropě, který je dlouhý 21 km a hluboký až 700 m. Poblíž kaňonu navštívíte typické provensálské městečko Moustiers-Sainte-Marie, které leží na úpatí skalního masívu a je známým poutním místem. Zde si prohlédnete kostelík Panny Marie a pramen tzv. „živé vody“. Kromě jiného dostanete příležitost navštívit ateliéry a butiky vyrábějící místní fajánsový porcelán. Přejezd na hotel v oblasti Aix-en-Provence. 

4. den, Arles, přírodní rezervace Camargue

Pojedete do města Arles, historického města v srdci Provence, kde budete mít možnost prohlédnout si římskou arénu, katedrálu Saint Trophime z 12. století a dům Vincenta van Gogha, který v tomto městě pobýval a vytvořil přes 300 obrazů. Dále projedete krásnou provensálskou krajinou až do přírodní rezervace Camargue v deltě řeky Rhôny, která je ideálním biotopem pro hejna růžových plameňáků, stáda divokých býků a bílých provensálských koní. Tato biosférická rezervace s mokřady, salinami a lagunovými jezery o ploše více než 1 000 km2 je jednou z nejdůležitějších svého druhu na světě. Nejlépe se pokocháte při projížďce lodí z přímořského letoviska Saintes Maries de la Mer. V tento den ještě navštívíte malé historické městečko Aigues-Mortes, které obepínají masivní pravoúhlé středověké hradby. Návrat na hotel opět do oblasti Aix-en-Provence.

5. den, Cannes

Přejedete do letoviska Cannes na Cote d'Azur, které je vyhlášeno konáním filmového festivalu. Zde si prohlédnete budovu Festivalového paláce, ve kterém je každoročně udělována Velká cena mezinárodního filmového festivalu Zlatá palma. Odtud se můžete vypravit lodí na blízký ostrov Svaté Margerity, kde byl podle pověstí vězněn Muž se železnou maskou. Také dostanete možnost vykoupat se v moři a relaxovat na písečné pláži. Navečer odjezd zpět do ČR.

6. den, Příjezd do ČR

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.