Treking na Réunionu

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie, Réunion
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 59 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Francouzský zámořský departement Réunion je jeden z mála ostrovů Indického oceánu, kam se nejezdí jen kvůli plážím a azurovému moři. Pláže jsou jen na části pobřeží a směrem do vnitrozemí prudce stoupají neobyčejně krásné hory, jaké v Evropě nenajdeme. Hrany kráteru vyhaslé sopky tvoří bizarní hřebeny s nedostupnými vrcholy. Lávové homole jsou zarostlé neprostupnou vegetací a po jejich úbočích se vinou stezky, jež sestupují do hlubokých kaňonů i šplhají do vysokých sedel. Přivedou nás i na nejvyšší horu ostrova Piton des Neiges (3069 m), kde budeme s východem slunce obdivovat jen hory a moře mraků a na vlastní oči se přesvědčíme, že Země je kulatá. Réunion je zkrátka ráj pro romantické duše, kterým nevadí batoh na zádech. V klidném tempu projdeme křížem krážem krátery Cilaos, Salazie i Mafate. Sestoupíme do kaňonu řeky Galets. Prohlédneme si unikátní sopečnou krajinu jednoho z nejaktivnějších vulkánů světa Piton de la Fournaise a na závěr budeme relaxovat u Indického oceánu, kde spláchneme únavu v teplém moři.Náročnost:Trek půjdeme s batohem, poneseme však jen osobní věci a jídlo dle rozhodnutí každého. Část bagáže zanecháme v místě prvního noclehu, kam se opět vrátíme, ale i tak počítejte na trek s batohem o váze asi 10 kg. Všechny cesty jsou snadno schůdné, ale se značným převýšením. Jedná se převážně o horské stezky s kamenitými nebo bahnitými úseky, zpevněné chodníky, pevnou i drolivou lávu.Klima:Horké tropické klima s občasnými teplými dešti, ve vyšších polohách teploty nižší.Velikost skupiny:8–16 účastníků.Poznámka:Informační schůzka se bude konat asi dva týdny před odjezdem. Zodpovíme na ní vaše dotazy, poradíme, jak si na zájezd dobře zabalit, a připomeneme, na co nezapomenout. Pokud se schůzky nezúčastníte, nevadí – veškeré důležité informace obsahují i podrobné pokyny, které obdržíte e-mailem asi měsíc před odjezdem.

Popis stravování

Na horských chatách je možnost přikoupení snídaní (asi 5 EUR) a večeří (asi 15 EUR), jinak výhradně z vlastních zdrojů (na treku lze dokoupit základní potraviny za vyšší ceny, v Hell Bourgu a Cilaosu jsou obchody s běžnými cenami). V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování, stravování.

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky Praha - Réunion; transfer do horského městečka Cilaos, s tradiční kreolskou zástavbou.

3. den

Výstupem do hor na chatu Caverne Dufour zahájíme osmidenní etapový trek "od chaty k chatě", (3 - 4 h).

4. den

Východ slunce na nejvyšší hoře ostrova Piton des Neiges (3069 m), sestup do pralesa Forêt de Bélouve, (6–7 h).

5. den

Podkovovitý vodopád Trou de Fer, sestup do Hell Bourg - centra kráteru Salazie.

6. - 10. den

Pokračování treku nejčlenitějším a nejkrásnějším ze tří kráterů - Mafate, do kterého se lze dostat pouze pěšky nebo vrtulníkem; návrat do Cilaos.

11. - 14. den

Zasloužený oddech na pláži prohřátého Indického oceánu. Vyjížďky z přímořského městečka pronajatými auty: procházka po hraně kráteru činné sopky Piton de la Fournaise (2632 m), naučná expozice vulkanologie Maison du Volcan v Bourg Murat; vyhlídka Maïdo s "leteckým" pohledem do kráteru Mafate; fakultativně přístrojové potápění, šnorchlování, botanická zahrada, místní trhy; Saint Denis - hlavní město ostrova; letecky zpět do Prahy.

15. den

Přílet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.