Za parfémy a kláštery do Provence a na Azurové pobřeží

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie, Provence, Avignon,aix-En-Provence,nice
Ubytování Kouzelná Provence - Hotel*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 4 899 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Oslňující Francouzská riviéra vás uchvátí provensálskou přírodou, útulnými kavárnami a největším gotickým palácem světa. Projdete se i skalní vesničkou Gourdes a navštívíte nejznámější francouzskou parfumérii. 

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

2. den, Avignon, Pont du Gard

Přijedete do Avignonu, papežského města s největším gotickým palácem na světě zapsaným na seznamu UNESCO. V Avignonu uvidíte slavný Avignonský most, katedrálu Panny Marie, projdete se malebnými uličkami s kavárnami a obchůdky. V závěru prohlídky navštívíte unikátní římský akvadukt Pont du Gard. Ve večerních hodinách odjezd na hotel.

3. den, Provence - Vaucluse, Gordes, Roussillon

Odjedete do jedné z nejzajímavějších oblastí Provence - Vaucluse, proslulé množstvím krásných přírodních a historických lokací. Navštívíte skalní vesnici Gordes, známou pro svůj jedinečný provensálský styl a unikátní výhledy na malebnou krajinu. V blízkosti vesnice Gordes se také nachází jeden ze tří cisterciáckých klášterů v Provence - Abbaye de Sénanque.  V samém srdci pohoří Luberon, jen 7 km od nejkrásnějšího města Provence, najdete ve městěčku Coustellet Muzeum levandule, které návštívíte a dozvíte se vše, co je potřeba vědět o této zázračné bylince. Prohlédnete si městečko Roussillon, které je známé těžbou okru. Uvidíte okrové lomy, kterými se můžete projít naučnou stezkou.  Zajímavé je, že v oblasti mezi Gordes a Fontaine-de-Vaucluse se nachází největší vyvěrající pramen v Evropě a také nejstarší dřevěný mlýn v Evropě.  Ve večerních hodinách odjezd na hotel.

4. den, Městečko Éze, parfumerie, Nice

Přemístíte se do malebného městečka Éze položeného vysoko nad mořem a navštívíte nejznámější parfumerii na Azurovém pobřeží, kde si zakoupíte originální francouzské parfémy za tovární ceny. Přejedete do hlavního města Azurového pobřeží - Nice. Spatříte skvosty starého Nice a projdete se po Anglické promenádě. Volný čas využijete k relaxování a ke koupání v moři. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

5. den, Příjezd do ČR

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.