Za vínem a krásami Burgundska a kraje Beaujolais letecky

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie
Název ubytování Za vínem a krásami Burgundska a kraje Beaujolais letecky
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 17 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Výhody nabídky 1pro milovníky dobrého vína a historieVýhody nabídky 22 ochutnávky vína v ceněVýhody nabídky 3rozmanitý programVýhody nabídky 4skvělá cenaProgram zájezdu1.den: Odlet z Prahy do Lyonu – druhého nejvýznamnějšího města ve Francii, nazývaného také hlavním městem gastronomie. Dle časových možností okružní jízda městem se zastávkami, odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
2.den: Po snídani prohlídka Lyonu – starobylá čtvrť zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO- bývalé obchodní a vojenské centrum Galie založené samotným Juliem Caesarem nyní honosící se ve spleti dlážděných uliček krytými pasážemi, renesančními paláci, prvotřídními restauracemi a značkovými obchody - Théatres Romains – dva římské amfiteátry, z nichž větší je zároveň nejstarším divadlem v zemi, dále proslulá obchodní třída Rue de la République, Place Bellecour, Basilica Notre-Dame de Fourvière. Odpoledne odjezd do historicky, kulturně, hospodářsky a gastronomicky nejbohatší oblasti Francie - Burgundska – výlet do vinařské oblasti a nádherné krajiny vrchoviny Beaujolais – návštěva vinice s ochutnávkou, Macon – vinařské centrum s kouzelným náměstím Place aux Herbes a dřevěným domem Maison de Bois proslaveným bizarními řezbami. Odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
3.den:Po snídani Berzé-la-Ville – Chapelle des Moines poklad románského umění s freskami z 12. století, odtud k zámecké pevnosti Berzé le Chatel - pevnost ze 13. století obklopena zahradami s vlastními vinicemi, návštěva vinice s ochutnávkou v oblasti. Dále zastávka u unikátního díla přírody – vápencového útvaru Roche de Solutré z jehož vrcholku je za jasného počasí vidět vrcholky Alp a v jehož úpatí je význačné archeologické naleziště. Odtud do Cluny – městečko ležící ve stínu trosek ve své době velmi významného opatství Ancenne Abbaye de Cluny, které bylo v minulosti nejsilnějším klášterním zřízením v Evropě. Odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
4.den: Po snídani odjezd k hradu Cormatin - bezesporu jednomu z nejkrásnějších hradů v celém Burgundsku, zastávka u architektonicky unikátního Chateau de Couches - působivý středověký hrad skvostně se
tyčící mezi zelenými kopci s vinohrady se stavebními prvky 11. až 19. století, odtud do Beaune – městečko v srdci Burgundska proslulé budovou bývalého špitálu s pestrobarevnou glazovanou střechou. Odjezd na ubytování do oblasti Dijonu - hlavního město Burgundska – prohlídka města pyšnícího se věhlasnou
univerzitou, světoznámou hořčicí a nádhernými architektonickými skvosty, jež zdědilo po burgundských vévodech – vévodský dvůr Palais des Dues, impozantní gotický kostel Notre-Dame, St.Michel. Odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
5.den:Po snídani Abbaye de Fontenay – nejstarší dochované cisterciácké sídlo ve Francii zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, Troyes - kouzelné městečko s historickým centrem tvaru zátky od šampaňského, malebnými uličkami s hrázděnými domy a stavbami s úžasnými vitrážemi – katedrála Sv.Petra a Pavla, kostel St.Madeleine, poté město skýtající ucelený pohled do dějin středověku Provins – horní město ukryté uvnitř vysokého opevnění z 12.století, symbol města věž tvrze César a Prašné náměstí se středověkými domy. Odjezd na ubytování poblíž Paříže, fakultativně večeře.
6.den:Po snídani okružní jízda Paříží – Elysejská pole, Vítězný oblouk, Louvre, Notre Dame, Madelaine, Opera, Invalidovna, dle časových možností volno, transfer na letiště a odlet do Prahy.Cena zahrnuje• letenku Praha-Lyon/Paříž-Praha včetně tax a příplatků • 5 noclehů v hotelech**/*** s kontinentální snídaní ve dvoulůžkovéých pokojích• přepravu autokarem po trase zájezdu • služby průvo• 2 ochutnávky vínadce • pojištění dle zák. č. 159/1999 Sb.InformaceFakultativní služby: • příplatek za jednolůžkový pokoj 4.990 Kč • 5 večeří 2.990 Kč Informace: Změna programu vyhrazena.Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 25 osob.Je nutné počítat s částkou na MHD z důvodu mimořádných situací ve městech (dopravní situace, počasí, atd.) Cena nezahrnuje: • vstupy do památkových objektů   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.