Zažijte krásy levandulové Provence, koupání v Canyon du Verdon a vydej

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Francie, Provence, Monako, Cannes, Annecy, Mont Blanc
Název ubytování Zažijte krásy levandulové Provence, koupání v Canyon du Verd
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 6 434 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pojeďte do Monackého knížectví, vykoupejte se v jednom z nejčistších jezer v Evropě, ovoňte levandulová pole, jako filmová hvězda se vyfoťte v Cannes, a nakonec si vychutnejte výhled na vrchol Mont Blancu - nejvyšší hory Evropy.

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v odpoledních/večerních hodinách.

2. den, Annecy, Mont Blanc

Ráno přijedete autobusem do Chamonix, ležícího na úpatí nejvyšší hory Evropy Mont Blanc. Projdete se po tomto horském letovisku a prohlédnete si město. Lanovkou se z Chamonix dostanete téměř na samý vrchol Mont Blancu, odkud vás čeká nádherný pohled na Alpy a široké okolí.  Odpoledne můžete vyjet horským vláčkem k největšímu alpskému ledovci Mer de Glace s ledovcovou jeskyní. Až se na Mont Blanc dostatečně vynadíváte, přejedete autobusem do Annecy. V podvečer vyrazíte do krásného městečka, kterému se pro jeho kanály přezdívá „Benátky Alp“. Uprostřed jednoho z nich se tyčí zámeček Palais de l'Ile, který svým tvarem připomíná loď. Annecy obklopuje jedno z nejčistších jezer v Evropě, kolem kterého se budete moci projít a odpočnout si. Večer odjezd na hotel.

3. den, Canyon du Verdon

Navštívíte vesničku Moustiers Sainte Marie, která se rozkládá v roklině mezi dvěma skalami, nad kterou visí zlatá hvězda. Nikdo si není jistý, kdo vlastně hvězdu nad město zavěsil. Vesnice je proslavená především díky malované keramice přezdívané fajáns, kterou si zde můžete zakoupit jako originální suvenýr a podíváte se ke kostelu Chapelle Notre-Dame-de-Beauvoir, ve kterém se údajně dějí zázraky. V Provence půjdete ke krásnému jezeru Svatého kříže (Lac de Ste Croix), kde budete mít možnost vypůjčit si šlapadla nebo třeba kánoe a vplout do kaňonu. Večer odjezd na ubytování.

4. den, Cannes, koupání v moři

Vydáte se do města slavného filmového festivalu - Cannes. Určitě nevynecháte budovu Festivalového paláce, před kterou se můžete vyfotit na červeném schodišti a prohlédnete si také otisky dlaní slavných hvězd na Chodníku slávy. Projdete se po pobřežní promenádě La Croisette, lemované palmami, luxusními hotely a restauracemi a podíváte se k přístavu, kde kotví luxusní jachty. Na kopci Mont-Chevalier uvidíte zbytky opevnění města, pocházející z 12. století a na tržnici Forville můžete ochutnat mořské plody. Za nákupy můžete jít na Rue d’Antibes, kde najdete samé značkové butiky. Odpoledne si můžete udělat výlet lodí na blízký ostrov svaté Margerity, kterému dominuje mohutná pevnost, ve které pobýval tajemný muž s železnou maskou, jehož identita je dodnes opředena mnohými mýty.  Večer odjezd na hotel.

5. den, Monako

Ráno navštívíte typickou jihofrancouzskou parfumerii, kde se dozvíte o tradici výroby parfémů a budete si je moci zakoupit za výrobní ceny.  Poté přejezd do Monackého knížectví, krásou zářícího koutu Evropy, ve kterém si prohlédnete katedrálu knížecí rodiny, Knížecí palác a v Monte Carlu světoznámé kasino, kolem kterého jezdí závodníci Formule 1. Ústředním bodem města je Knížecí palác, stojící na na skále La Rocher. V tomto paláci sídlí samotný kníže, kterého hlídá početná stráž. Uvidíte také Katedrálu sv. Mikuláše, která je místem posledního odpočinku monackých knížat a filmové hvězdy Grace Kelly. Projdete se po přístavu, kde kotví jak luxusní jachty, tak menší loďky a spatříte kostel Sainte-Dévote, jehož historie sahá až k roku 1075. Večer odjezd zpět do ČR

6. den, Návrat do ČR

Návrat zpět do ČR v odpoledních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.