přes duny Dakaru - De Luxe

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Gambie, Senegal
Název ubytování přes duny Dakaru - De Luxe
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 31 453 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ubytování

Hotely 3*/4*/5*

Pokoje: komfortně zařízené dvoulůžkové pokoje s koupelnou (sprcha nebo vana, WC). Příkladové hotely: Atlantic Banjul, Radisson Blu v Dakaru, Fathala Wildlife Reserve (luxusní stanové lodgíe), Diamark v St. Louis.

Strava: v hotelových restauracích jsou servírovány snídaně a večeře podobné evropským, samozřejmě lze také objednat regionální jídla.

Místní kategorie: 3*/4*/5*

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramDakar • baobaby, polopouště a buše • ostrov Gorée - klima minulé éry • Lake Rose - druhé „Mrtvé moře“ • jazzové hlavní město Afriky - Saint Louis • safari • procházka se lvy • pelikáni, plameňáci, vzácné druhy opic

Den 1
Sraz na letišti u stanoviště Rainbow. Přelet do Banjulu charterovým letadlem. Přílet do Banjulu, transfer do hotelu, večeře a přenocování. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.  

Den 2
Po časné snídani přejezd do přístavu a jízda trajektem přes řeku Gambii do vesnice Barra. Při čekání na trajekt budeme mít první příležitost pozorovat typický africký folklór. Trajekt je hlavním dopravním prostředkem mezi severem a jihem, převáží se takto zvířata: kozy, velbloudy, drůbež, kromě toho koše s ovocem a mnoho dalších věcí. Uvidíme ženy oblečené do barevných šatů zvaných bubu, nesoucích na svých hlavách těžké pytle. Přejezd do Senegalu. Po překročení hranice budeme pokračovat v cestě ve směru hlavního města Senegalu. Přejezd přes savanové oblasti obývané různými kmeny - Serer, Wolof, Fula. Cestou projedeme mimo jiné kolem jednoho z nejvýznamnějších obchodních měst této části Afriky - Kaolack. Pozdě odpoledne dorazíme do města Dakar. Krátká prohlídka úžasného Monumentu znovuzrození Afriky a nejzápadnějšího výběžku pevninské části Afriky - mysu Pointe des Almadies. Přejezd do hotelu, ubytování, večeře v jedné z okolních restaurací a přenocování.

Den 3
Po snídani prohlídka hlavního města Senegalu - Dakaru. Přejezd do vládní čtvrti - Plateau. Panoramatická prohlídka centra Dakaru - prezidentský palác, budova parlamentu, Place d'Independace a radnice Dakar. Krátká návštěva starého trhu Dakaru - Marché Kermel - plného barev, vůní, suvenýrů a dobrot. Následně návštěva nejnovějšího západoafrického muzea - ​​Muzea africké civilizace (otevřeného v roce 2018) - velkého centra dokumentujícího úspěchy, kulturu a civilizaci různých afrických národů. (Pokud se návštěva muzea ukáže jako nemožná z důvodu dočasného uzavření, navrhneme návštěvu Muzea afrického umění IFAN na universitě v Dakaru). Odpoledne plavba lodí na ostrov Gorée. Krátká procházka po ostrově, který byl svědkem historie obchodu s otroky. Stylové ulice s budovami z 18. a 19. století, nezapomenutelné výhledy, historické památky. Během procházky navštívíme mimo jiné pozůstatky pevnosti Coumba Castel, která byla scenérií slavného filmu „Děla z Navarone“. Návštěva zachovalého domu otroků, kde mimo jiné uvidíme slavné dveře bez návratu. Následně návrat do Dakaru, večeře a přenocování.

Den 4
Po snídani přejezd do okolí Dakaru, do Národního parku Bandia. Během safari se budeme pohybovat po parku ve speciálně upravených vozidlech. Během návštěvy parku budeme moci obdivovat mimo jiné: žirafy, bílé nosorožce, zebry, buvoly savanové, několik druhů antilop, hyeny, kočkodany husarské, kočkodany bělozelené a několik dalších exemplářů africké fauny. Odpoledne přejezd na sever Senegalu, do bývalého hlavního města francouzské západní Afriky - do města Saint Louis. Saint Louis, dávné centrum francouzského osadnictví, v současné době plní významnou kulturní roli. Je africkým „New Orleans“, kde se každý rok koná slavný Festival de Jazz Saint - Louis. Koloniální budovy města jsou jako celek zapsány na seznamu UNESCO. Architektonickou zajímavostí Saint Louis je most, o kterém kolují legendy. Jedna z nich říká, že byl postaven G. Eiffelem, tvůrcem slavné Eiffelovy věže v Paříži. Ubytování v hotelu v centru města, večeře a přenocování. Pozdě večer, pro zájemce možnost návštěvy jednoho z místních hudebních klubů (v závislosti na dostupném repertoáru. Upozornění - koncerty obvykle začínají až kolem 23:00 hodiny).
 
Den 5
Po časné snídani návštěva Národního parku Djoudj. Je to třetí největší ptačí park na světě, který se nachází ve vzdálenosti 60 km od St. Louis. Národní park Djoudj je královstvím pelikánů, zástupců volavek, kormoránů, ibisů posvátných, orlovců říčních, afrických bílých orlů jasnohlasých a dalších 400 druhů ptáků, kteří obývají tento park. Prohlídka parku se koná lodí, ze které budeme mít během plavby po jednom z ramen řeky Senegal příležitost obdivovat představitele ptačího světa. V závislosti na hladině vod a s tím související migrací zvířat rozhodne průvodce o možné změně Národního parku Djoudj na Národní park Langue de Barbarie, který se nachází cca 60 km od Saint Louis. Odpoledne návrat do Saint Louis, čas na oběd v jedné z mnoha místních restaurací. Následně cca hodinová jízda městem kočárem taženým koňmi. Přejezd přes severní a jižní část ostrova s ​​četnými zastávkami na fotografování, výhledy na rybářský přístav kmene Lebou žijící v jedné ze čtvrtí Saint Louis, objevování dávno ztraceného koloniálního kouzla města. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 6
Po časné snídani odjezd ze Saint Louis. Přejezd polopouštní krajinou severního Senegalu zpestříme zastávkou u jednoho z nejstarších a největších baobabů - stromu, který je symbolem Senegalu a má mnoho odkazů v kultuře a každodenním životě Senegalců. Kolem poledne dorazíme ke slavnému Růžovému jezeru (Lac Rose). Bude nás čekat výlet historickými terénními automobily po trase posledního úseku dávné ralley Paříž-Dakar. Po projížďce kolem zajímavého Lac Rose - Růžového jezera, kde se dodnes z jeho dna získává sůl ve speciálních dřevěných lodích a po dobrodružství spojeném s jízdou po dunách a atlantické pláži - čas na oběd v jednom z hotelů. Následně budeme pokračovat v přejezdu na jih. Brzy večer příjezd do centra Fathala. Tuto noc strávíme v typicky africké luxusní stanové lodgí. Dvojmístné stany jsou vybaveny mimo jiné pohodlnými postelemi a plným sociálním zařízením. Budou skvělou příležitostí pro bezpečný kontakt s krajinou senegalské savany. Večeře a přenocování.

Den 7
Po snídani pro zájemce (fakultativně) možnost využití jedné z atrakcí Přírodní rezervace Fathala jakou je PROCHÁZKA SE LVY (cena cca 50 EUR/os.). Následně odjezd ve směru hranice Senegalu a Gambie. Vyřízení vízových formalit a přejezd do přístavního města Barra. Navštívíme zde pevnost Fort Bullen zapsanou na seznamu UNESCO, vojenskou budovu určenou k ochraně ústí řeky Gambie před britskými nepřáteli. Poté plavba trajektem přes řeku Gambia. Přejezd do jednoho z hotelů v turistické zóně, ubytování. Čas na opalování nebo samostatné objevování kouzla gambijské kultury. Večeře a přenocování.
 
Den 8
Po snídani návštěva Banjulu, hlavního města nejmenšího státu v Africe. Uvidíme mimo jiné: Národopisné muzeum v Kachikally spolu s rezervací krokodýlů, kostel sv. Marie, Triumfální oblouk Arch 22, jež nabízí nádherný výhled na celé město. Budeme mít možnost obdivovat místní řemeslo na zdejším velkém trhu (Grand Bazaar). Odpoledne volný čas k nakupování.
Transfer:
- pro klienty, kteří se vracejí do země - transfer na letiště, odlet do Polska.
- pro klienty, jež se rozhodli zůstat v Gambii o týden déle - transfer do vybraného hotelu.

Den 9
Přílet do Polska.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Zájezd ve verzi DE LUXE - to jsou nezapomenutelné zážitky z památek a cestování spolu s celou řadou dalších výhod, jako je maximálně 20 osob v autobuse a kvalitní 4* nebo 5* hotely s klimatizací. Jako vždy, garantujeme profesionální přístup pečlivě vybraných průvodců a řidičů.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování v hotelech dle popisu - ve dvoulůžkových pokojích (s možností přistýlky), ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování: snídaně a večeře, turistický program (viz níže), výlety dle programu: plavba lodí v Národním parku Djoudj, výlety terénními automobily dle programu, transfery: letiště - hotel - letiště, přejezdy 18-20 místným klimatizovaným autobusem (se zavazadly na střeše), služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, průvodce - vedoucího skupiny během poznávaní Gambie a Senegalu, místního průvodce - vedoucího skupiny, další místní průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné. Náklady na účast v programu (povinné místní poplatky, včetně vstupného a spropitného - placeno průvodci na místě formou balíčku) cca 130 EUR/os. 

Název zájezdu v polském jazyce: Przez wydmy Dakaru - De luxe
Kód zájezdu: SGX 
 

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do země!JinéOčkování  
Žádné očkování není požadováno. Místa, která navštívíme, prakticky nejsou ohrožena takovými chorobami jako žlutá zimnice. Světová zdravotnická organizace (WHO) nicméně informuje o preventivním očkování proti žluté zimnici (jedna injekce každých 10 let). Výjimkou jsou klienti, kteří jezdí do zemí ohrožených touto chorobou, pak je vyžadováno očkování. V oblasti Senegalu, Gambie a Guiney-Bissau se doporučuje antimalarická prevence (perorální léky, repelentní přípravky s vysokým obsahem DEET, oblečení pokrývající tělo, zejména ve večerních hodinách a v noci).VízaVízum do Gambie 
- občané ČR nepotřebují vízum. 

Vízum do Senegalu
- občané ČR nepotřebují vízum (při pobytu kratším než 90 dní),
- je zapotřebí při rezervaci uvést číslo cestovního pasu a datum vystavení cestovního pasu a datum platnosti. 

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.