Grónsko – severský treking

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Grónsko
Typ ubytování Hotely, penziony, chaty, stan
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 69 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Grónsko, největší ostrov světa, není jen nekonečnou zaledněnou pustinou, ale oplývá nesmírně pestrou a různorodou krajinou. Drsnou a fantastickou zemi tvoří prastaré skalní masivy obroušené masami ledu, mladší vysoká pohoří se závratnými skalními stěnami, členité pobřeží s fjordy, fotogenicky ozdobenými plovoucími úlomky ledovců, i barevná arktická tundra. Nabízíme vám návštěvu jeho nejkrásnější oblasti, která leží na východním pobřeží nedaleko pod polárním kruhem. Díky ní získala země před více než tisíci lety svůj název Greenland, tedy "zelená země", a přezdívá se ji také "Švýcarsko grónského pobřeží", i když je nesrovnatelně liduprázdnější a divočejší. Díky specifickým podmínkám je zdejší klima příznivější a stabilnější než na lidnatějším západním pobřeží a místní obyvatelé, roztroušení do několika malých osad, se zde dodnes živí tradičním lovem.Tento zájezd je určen pro zdatnější trekaře. Trasa hlavního šestidenního treku sleduje střídavě členité pobřeží několika fjordů, prostupuje skrze dlouhá hluboká údolí, vede po vyhlídkovém kamenitém horském hřbetu a přiblíží se na dosah mohutným ledovcovým splazům, nořícím se do poklidných vod oceánu. V úvodní a závěrečné části programu navštívíme tři eskymácké osady v čele s Tasiilaqem, kde se nachází známé etnografické muzeum s expozicí tradičních plavidel – umiaku a kajaku. Zájezd je určený zkušeným turistům s vlastním kvalitním a vyzkoušeným vybavením. Rozumné rozdělení celé trasy přesto umožňuje poklidné tempo s dostatkem času pro vnímání a vychutnání okolních krás.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Letenky:Pro leteckou přepravu na Island využíváme přímé lety z Prahy. Na Island poletíme večerním letem a zpět ranním, proto je první a poslední den vyhrazen pouze na přepravu.Náročnost:Je dána pohybem v odlehlé krajině bez turistických stezek s občasným broděním ledových potoků a říček, přechody morén s balvanitými úseky i dalšího nestabilního povrchu. Předpokládané průměrné denní vzdálenosti se pohybují okolo 12 km, budeme se pohybovat v nadmořských výškách od nuly do cca 400m. Šance potkat v této oblasti ledního medvěda je v letních měsících prakticky nulová, přesto cena zájezdu zahrnuje i pronájem kulovnice na případnou ochranu proti těmto šelmám.Klima:Drsné severské s teplotami obvykle v rozmezí 8–12 °C a s možností přeháněk. Za vyjasnění a bezvětří se mohou teploty vyšplhat až ke 20 °C.Velikost skupiny:9–12 účastníků.Poznámka:Informační schůzka se bude konat asi dva týdny před odjezdem. Zodpovíme na ní vaše dotazy, poradíme, jak si na zájezd dobře zabalit, a připomeneme, na co nezapomenout. Pokud se schůzky nezúčastníte, nevadí – veškeré důležité informace obsahují i podrobné pokyny, které obdržíte e-mailem asi měsíc před odjezdem.

Popis stravování

Za příplatek vám rádi připravíme expediční balíček polopenze Adventura Travel Food na dny strávené v přírodě, ostatní účastníci se stravují individuálně.

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky Praha - Keflavík (večerní let) a následně Keflavík – Kulusuk.

3. den

Aklimatizační pěší túra nalehko vnitrozemím i podél pobřeží ostrova Kulusuk, návštěva stejnojmenné a nesmírně fotogenické eskymácké osady.

4. - 10. den

Plavba rybářským člunem dlouhým fjordem Ammassalik na začátek treku, následně již pěšky podél tisíc metrů hlubokého fjord Qingertivaq, táhlými horskými údolími podél jezer a říček až na pobřeží ledového fjordu Sermilik. Zde na lehko vyhlídkový výstup s pohledy na úchvatné scenerie a mohutné ledovcové splazy kontinentálního grónského ledovce, které tečou do fjordu rychlostí přes 10 kilometrů za rok a patří tak mezi nejproduktivnější ledovcové splazy na světě! Dále podél fjordu Sermilik členitým pobřežím s řadou brodů až do osady Tiniteqilaaq (možnost dokoupení potravin).

11. - 12. den

Přesun lodí do Tasiilaqu - návštěva etnografického muzea i tradiční výrobny ručně vyřezávaných amuletů, tzv. tupilaqů, pěší túra k vyhlídce na oceán posetý množstvím gigantických plovoucích ker.

13. - 14. den

Návrat lodí do Kulusuku a odlet na Island, letecky Keflavík – Praha (ranní let).   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.