Grónsko - Zlatý trojúhelník

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Grónsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 169 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Při této výpravě na sever naší planety budete mít možnost poznat grónskou tundru, polární flóru a faunu. Nechte se fascinovat magickými přírodními jevy.

Program zájezdu

1. den - ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Kodaně. Ubytování v hotelu a nocleh v Kodani.

2. den - KODAŇ – KANGERLUSSUAQ – KÓTA 660

Odlet v dopoledních hodinách z Kodaně do Kangerlussuaq. Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne vyjedete krásnou krajinou ke kótě č. 660. Úchvatná nekončící plocha ledu je naprosto fascinující a vy se budete moci volně procházet na tomto fantastickém přírodním útvaru, který se vyvíjel milióny let. Návrat do hotelu. Nocleh v Kangerlussuaq.

3. den - SISIMIUT

Dnes se přesunete vnitrostátním letem do druhého největšího města Grónska Sisimiut. Město s malebnými dřevěnými domky leží v nádherné skalnaté krajině, seznámíte se s historií, navštívíte původní koloniální domy ze 17. století, ve kterých se dnes nachází fascinující a velmi autentické muzeum. Nocleh v Sisimiutu.

4. den - STAROBYLÉ OSADY A PLAVBA DO ILULISSATU

Sallinnguit je jedním z těch míst, kde se starodávné časy setkávájí s těmi současnými. Ještě dnes zde naleznete artefakty starobylých osad vedle sebe s moderní telekomunikační instalací, která dala ostrovu současnost. Prohlédnete si ruiny z různých období a užijete si tajemnou atmosféru ostrova. Osada se nachází na úpatí jižní strany Nasaasaaq. V létě se jedná o oblíbené výletní místo pro obyvatele Sisimiutu, kteří zde loví drobné rybky huňáček, nazývané v místním dialektu „ammassat“. Během procházky osadou uvidíte starou továrnu na zpracování ryb, letní tábor, krásný starý kostel. Moře obklopující osadu je ideálním místem pro velryby (keporkaky a velryby). Odpoledne se přesunete do přístavu, kde se nalodíte na vaší loď a vyplujete vstříc ledovými vodám. Váš kurz je severním směrem podél západního pobřeží do města Ilulissat. Určitě si nezapomeňte dalekohled a fotoaparát, abyste při troše štěstí zachytili jedinečnou krásu plovoucích velryb. Nocleh na lodi.

5. den - ILULISSAT

Snídani si můžete vychutnat s výhledem na ohromující Disko Bay. Dechberoucí a naprosto nezapomenutelný zážitek se vám naskýtá během plavby fjordem k ledovci, kde se odlamují kry a následně proplouvají Ilulissatem. Tyto mistrovská díla přírody jsou jedinečná a obdivuhodná. Vylodění v Ilulissat, ubytování a následná prohlídka třetího největšího města Grónska. Ilulissat znamená grónsky „ledovec“ , leží 300km od polárního kruhu a je na seznamu světového dědictví UNESCO. Nocleh v Ilulissat.

6. den - OSADA SERMERMIUT

Pěší výlet do opuštěné osady Sermermiut, která leží 1,5km od Ilulissatu, během cesty zastávka u rokle „Kællingekløften“, odkud se vybízí nádherný výhled na ledový fjord. K tomuto místu se váže poněkud temný příběh. Asi před 900 lety, v době kdy byly potraviny vzácné, staré ženy spáchaly sebevraždu skokem z útesu, a to proto, aby zabránily hladovění mladých. Tudíž se tomuto místu také přezdívá „Čarodějnická rokle“. Odpoledne možnost fakultativního výletu helikoptérou nad úžasnou jezerní a horskou krajinou nebo si vypůjčit kajak, který tiše klouže po studených vodách a kolem vás se tyčí obrovské kry. Nocleh v Ilulissat.

7. den - LEDOVEC EQI

Dnes se vydáte lodí k telícímu ledovci Eqi. Proplujete podél pobřeží kolem Bredebugtu, osady Oqaatsut a velkéhu fjordového systému zvaného Pakitsoq, úžinu Ataa, která je obklopena strmými horami. Pouze několik míst v Grónsku je tak úchvatných jako ledovec Eqi. Je možné se dostat lodí velmi blízko k ledovci a slyšet tak odlamující se obrovské kusy ledu, zvuky během tohoto přírodního úkazu jsou bouřlivé a padající led do vody je naprosto ohromující. Loď kotví u ledovce přibližně 2 hodiny a během této doby se podává oběd. Návrat do Ilulissat, nocleh.

8. den - VELRYBÍ SAFARI

Jedinečný výlet za velrybami. V Grónsku žije 15 druhů velryb, v létě se obvykle setkáte s keporkakem obecným, plejtvákem malým a plejtvákem tmavým, proplouvají v celé Disko Bay a někdy se dostanou k těsné blízkosti města. Vaše loď je v neustálém kontaktu s místními rybáři, kteří pohyb velryb monitorují, abyste mohli spatřit tyto gigantické savce. Závěrečná večeře v hotelu Arctic. Nocleh v Ilulissat.

9. den - ODLET Z ILULISSAT

Váš den začne posledním pohledem na famózní obrazy fjordu, který si v sobě zachováte po dlouhá léta, jelikož je nezapomenutelný. Transfer na letiště, vnitrostátní přelet do Kangerlussuaq a následně do Kodaně. Přílet do Kodaně ve večerních hodinách, ubytování v hotelu, nocleh.

10. den - PŘÍLET DO PRAHY   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.