Východní Grónsko - Aurora Borealis na lodi Hondius

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Grónsko
Typ ubytování Jachta
Druh zájezdu Plavby
Cena za osobu celkem za 93 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Expedicní plavba na trase Akureyri - Akureyri
Program je pouze orientacní, muže se lišit v závislosti na místních ledových podmínkách, pocasí a možnostech míst na vylodení. O konecné podobe itineráre bude rozhodovat vedoucí expedice a kapitán lodi

Podrobnější harmonogram plavby vám rádi zašleme.


Popis dopravy:
Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění, případně doprovodný program v destinaci před/po plavbě.

Popis stravování

strava (snídaně, oběd, večeře, svačiny), káva a čaj

Popis ubytování

M/V Hondius

Třída: Polar Class 6 (1A-Super)
Délka: 107,6 metrů
Šířka: 17,6 metrů
Ponor: 5,3 metrů
Tonáž: 4575 t
Kapacita: 116 pasažérů
Kabiny: 82
Rychlost: 15 uzlů
Posádka: 72

Program zájezdu

1. den

Ráno transfer autobusem z hotelu v Reykjaviku na loď v Akureyri, kam odpoledne po šestihodinové jízdě severním Islandem dojedete. Navečer vyplujete z Islandu směrem na sever k Dánskému průlivu.

2. den

Poplujete směrem na sever Dánským průlivem. Cestou uvidíte buřňáky, racky tříprsté či alkouny úzkozobé. Překročíte severní polární kruh a budete pokračovat na sever, kde možná zahlédnete velryby. Večer spatříte první ledovce, které se objeví nedaleko Kap Brewster.

3. den

Ráno poplujete podél ledovcového pobřeží Volquart Boons Coast. Zde je možnost vyjížďky na zodiacích podél čela ledovce a první přistání blízko ledovce jako je Maanegletsjer nebo ve Vikingebugt. Později přistanete v Danmarksø, kde jsou pozůstatky Inuitské osady, která byla opuštěna přibližně před 200 lety. Kuželová týpí z kamenů naznačují letní domky, zatímco zimní příbytky můžete spatřit blíže k malému mysu. Stanoviště jsou výborně zabezpečená, umožňující vstupy a dokonce můžete rozeznat zásobárny na maso zajištěné proti medvědům. Také jsou zde místa s hroby. Večer budete pokračovat v naší plavbě na západ krásnými fjordy posetými ledovými krami.

4. den

Vystoupíte na břeh na Cape Hofmann Halvø, bezpečném místě k pozorování pižmoně severního. Krajina zde je obzvláště krásná, zejména během podzimu, kdy vrba bylinná a bříza zakrslá mění své barvy. Arktické borůvky a šicha černá dodávají barevný nádech – bobule jsou také chutné! Večer poplujete fjordem směrem ke Scoresby Land. Budete si moci vychutnat kontrast teplých podzimních barev vegetace na břehu, v pozadí s velkými temnými horami, a studené modré barvy ledovců.

5. den

Ráno během cesty do Sydkap ve Scoresby Land se setkáte s velkými ledovci plovoucími na vodě, některými až přes 100 metrů vysokými a více než kilometr dlouhými. Většina mořských ledovců dosahuje ke dnu, protože fjord je zde hluboký pouze asi 400 metrů. Přistaneme blízko Sydkap a podíváte se na pozůstatky zimních příbytků kultury Thule. Až 20 lidí žilo v těchto malých domcích, lovili velryby grónské a používali jejich obratle ke stavění domků.

6. den

Ráno zakotvíte v laguně na jižním pobřeží Jameson Land. Je to oblast brodivých ptáků a hus sbírajících se k podzimní migraci. Odpoledne navštívíte Ittoqqortoormiit - největší osadu blízko Scoresby Sund s asi 400 obyvateli.

7. den

Celý den na moři nabízí skvělé příležitosti ke spatření velryb a mořských ptáků a v noci pak polární záře.

8. den

Příjezd do Akureyri, transfer autobusem do hotelu v Reykjaviku.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.