kachetie - země vína

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Gruzie
Název ubytování kachetie - země vína
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 19 759 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Tříhvězdičkové hotely střední kvality - obvykle se nachází mimo centra měst (7 nocí).

Ubytování
Pro zájemce možnost prodloužení výletu o týdenní pobyt v Gruzii v Batumi ve Vámi vybraném hotelu (za příplatek).

Vybavení
Restaurace a bar.

Pokoje
Dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky), všechny s koupelnou.

Strava
Kontinentální snídaně (formou bufetu) a večeře nebo obědy (5) dle programu (formou bufetu nebo menu servírované ke stolu).

Místní kategorie
***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Dle programu

Popis ubytování

ProgramKazbek - pohlednice z Kavkazu ● Kachetie - země vína ● Tbilisi - nejkrásnější město Gruzie ● Stalinovo muzeum v Gori ● Telavi - hlavní město Kachetie a středověké pevnosti ● Uplisciche - skalní město ● Alaverdi - katedrála uprostřed vinic ● Velisciche - víno a sýr ● Mccheta - hlavní město starověké Iberie ● Kutaisi - cíl výpravy argonautů pro Zlaté rouno ● Gudauri - vrcholy Velkého Kavkazu ● Batumi - černomořské letovisko ● pro zájemce možnost pobytu v hotelu v Batumi (7 nocí)

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti Okęcie ve Varšavě, u stanoviště Rainbow. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Batumi, celní a pasová kontrola. Transfer do hotelu v Batumi (nebo v okolí). Ubytování a přenocování. Tento den není v hotelu večeře.

Den 2
Po snídani a vystěhování z hotelu krátká prohlídka Batumi. Hlavní město Adžárie je dnes nejznámějším přímořským letoviskem Gruzie. Zdejší pláže jsou všeobecné známé a jedna z nejdelších promenád na světě přitahuje davy turistů. Lze zde obdivovat okouzlující uličky, vkusné budovy, chrámy různých vyznání a subtropickou vegetaci. Zpívající fontány, noční kluby, delfinárium, různé atrakce - to vše dělá město rušným a nezapomenutelným. Uvidíme mimo jiné: promenádu s Abecední věží a osmimetrové sochy „Ali a Nino“, sochu Médey, která drží zlaté rouno a také jedno z nejoblíbenějších batumských náměstí - Piazza. Následně přejezd úrodnou Kolchidskou nížinou do východní části země. Odpoledne dojedeme do Uplisciche - pozůstatků starověkého skalního města, z nichž se rozprostírá panoramatický výhled do údolí řeky Kury. Zastavíme v nedalekém městě Gori u kontroverzního Stalinova muzea - krátká návštěva. Následně přejezd do Tbilisi. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 420 km)

Den 3
Po snídani návštěva gruzínského hlavního města. Projedeme reprezentativní alejí Shota Rustaveli, cestou budeme míjet mimo jiné: oslňující budovu opery a starý parlament. Projdeme se starým městem. Uvidíme mimo jiné: pozlacenou sochu sv. Jiřího, katedrálu Sioni ukrývající jednu z nejposvátnějších relikvií Gruzie - kříž sv. Nino, náměstí Majdan (neboli Náměstí nezávislosti), stejně jako mnoho činžovních domů s balkony s ažurovými vzory. Následně vyjedeme lanovkou k pevnosti Narikala, odkud se rozprostírá jeden z nejkrásnějších výhledů na město, dojdeme také ke slavným tbiliským lázním. Návrat do hotelu nebo ve volném čase možnost návštěvy jednoho z tbiliských muzeí (Národního muzea nebo Muzea ikon: prohlídka a platby na vlastní náklady), nebo možnost návštěvy slavného blešího trhu - Suchého mostu. Tento den není v hotelu večeře. Fakultativně gruzínský večer s kavkazskými tanci a hudbou v místní restauraci (za poplatek cca 30 EUR/os.). (Trasa cca 80 km)

Den 4
Po snídani vystěhování a přejezd do Kachetie - nejvýchodnější oblasti Gruzie, známé jako „království vína“. Přejedeme průsmykem Gombori, a následně dojedeme do Alaverdi - mistrovského díla středověké gruzinské architektury. Klášter a univerzita byla založena v 11. století králem Davidem IV. a dominantní kopule kostela je do dnešního dne jednou z nejvyšších v jižním Kavkazu. Odtud se vydáme na další cestu údolím řeky Alazani do Gremi, kde navštívíme ruiny hlavního města království Kachetie ležící na hlubokém srázu. Kdysi mocné město bylo vojsky šáha Abbáse I. zničeno. Dochoval se chrám zdobený malbami, zámecká věž a pivnice na víno nepostradatelná v každé gruzinské pevnosti. Dalším bodem programu bude klášter Nekresi, založen v 6. století jedním ze třinácti svatých syrských otců. Toto všeobecně známé gruzinské centrum náboženského života bylo pečlivě zrestaurováno a dnes opět láká poutníky, kteří hledají duchovní útěchu. Na závěr pojedeme do historického vinařství Velisciche, kde ochutnáme domácí víno a skvělé gruzínské sýry. Přejezd do Telavi, ubytování v hotelu, večeře. (Trasa cca 220 km)

Den 5
Po snídani a vystěhování se vydáme na krátkou procházku po Telavi, hlavním městě oblasti Kachetie. Nedávno dokonale obnovené město skýtá mnohá překvapení: má mnoho památek z období středověku, stejně jako čtyři historická opevnění z různých období, z nichž uvidíme dobře zachovanou pevnost Batonis Ciche. Nejdřív přejedeme do Tsinandali, kde navštívíme palác postavený v italském stylu a rozsáhlé zahrady, kdysi patřící vážené gruzínské rodině Čavčavadze. Následně se vydáme do Mcchety, hlavního města gruzínského království Ibérie a dnes jednoho z nejnavštěvovanějších míst v zemi. Zastavíme na vyhlídkovém místě u kostela Džvari, odkud je nádherný výhled, který obdivovalo mnoho ruských romantických básníků. V Mcchetě navštívíme katedrálu Sveticchoveli (v překladu Katedrálu životodárných sloupů), která byla donedávna sídlem patriarchů. V katedrále je shromážděno mnoho cenných relikvií a ikon. Po přestávce na kávu a nákupu suvenýrů se vydáme směrem k Velkému Kavkazu. Zastavíme u pevnosti Ananuri, která se nachází na strmém svahu u jezera Žinvali. Následně serpentinami vyjedeme do největšího gruzinského střediska zimních sportů - Gudauri. Ubytování v hotelu, večeře, přenocování. (Trasa cca 250 km)

Den 6
Po snídani přejezd ve směru Kazbeku - vrcholu zakrytého ledovcem, jehož obraz se objevuje v téměř každém turistickém průvodci prezentujícím Gruzii. Během cesty zastávky na vyhlídkových místech (např. na slavném Křížovém průsmyku, 2395 m) a u zajímavých skalních formací. V horském městečku Stepantsminda přesedneme do maršrutek. Horskou cestou dojedeme ke kostelu Nejsvětější Trojice (14. století) nacházejícímu se na hoře Gergeti. Za hezkého počasí lze zde vidět majestátní vrchol Kazbeku. Brzy odpoledne přejezd do Kutaisi. Projedeme Vnitřním Kartli známým díky pěstování ovoce, a poté pohořím Likhi Range. Dojezd do Kutaisi, ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 370 km)

Den 7
Po snídani a vystěhování procházka městem. Uvidíme bohatě zdobenou Kolchidskou fontánu, Central Park - oblíbené místo setkávání místních obyvatel. Projedeme také kolem malého královského paláce Imereti a vyfotíme se se sochami sportovců na Bílém mostě. Navštívíme také místní tržiště, na kterém bude příležitost nakoupit čerstvé ovoce, známé gruzinské sýry a domácí nápoj čaču. Navštívíme také katedrálu Bagrati. Rekonstrukce této katedrály z 11. století vzbuzovala od počátku silné diskuse, ale navzdory námitkám byla práce dokončena. To nakonec vedlo k odstranění objektu ze seznamu UNESCO. Přejezd do Batumi. Ubytování v hotelu, večeře, přenocování.
 
Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu (do 10:00 hodiny). Následně transfery:
- pro klienty pokračující v pobytu - přejezd do vybraného hotelu v Batumi, pobyt ve dnech 8-14 a 15. den odlet do Polska. 
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště a návrat do Polska.

Upozornění k programu
- Výše uvedený program je pouze rámcový, jednotlivé body programu mohou být realizovány v jiném pořadí.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- V Gruzii, kromě pláží v Batumi, je od turisty očekáváno skromné ​oblečení; muži obvykle nosí dlouhé kalhoty, dámy šaty/sukně pod kolena, pokud žena zvolí kalhoty, měly by být až ke kotníkům. Všichni (jak ženy, tak i muži) by měli mít zahalená ramena, ženy by neměly nosit halenky s hlubokými výstřihy. Dodržujte prosím tyto pokyny - v opačném případě nemusí být turistům povolen vstup do navštívených památek. 
- Účastníkům okružní části doporučujeme vzít sebou pohodlné boty a teplejší oblečení bez ohledu na roční období. K mnoha atrakcím je třeba dojít kamenitými cestami do kopce. Nezapomeňme, že na každé trase zdoláváme úseky přes hory, kde se počasí může výrazně lišit od údolí. Doporučuje se teplejší oblečení, které také chrání před deštěm a opalovací krém.
- Pro dámy bude velmi užitečný šál. V Gruzii je v řadě posvátných objektů od žen vyžadována pokrývka hlavy.
- V Gruzii je nutná výměna peněz na místní měnu - Gruzínské lari (GEL). Aktuální kurzy lze nalézt na internetových stránkách www.cnb.cz.
- Místní bankomaty a platební terminály přijímají karty zahraničních bank. V méně rozvinutých oblastech (Mestie a okolí) je však potřeba mít hotovost.
- Ohledně dotazů týkajících pokrytí v Gruzii a poplatků za roamingové služby se obraťte přímo na svého operátora.
- V Gruzii je stále nejpopulárnějším cizím jazykem ruština. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení Gruzínci nemají nic proti používání tohoto jazyka.
- Pro všechny léky dovážené do Gruzie by měli mít klienti lékařské předpisy/osvědčení a vše mít v příručním zavazadle. V opačném případě mohou být hlavní zavazadla rozbalena a léky bez certifikátů mohou být zabaveny. Do Gruzie platí absolutní zákaz dovozu léků obsahujících kodein nebo pseudoefedrin (např. Ibuprofen). Potřebné informace získáte na Gruzínské ambasádě v Praze tel. 233 311 749. Každé zavazadlo je před opuštěním příletové haly zrentgenováno. Stejný postup je i u odletu: zde je kontrola ikon, nožů, starožitných suvenýrů. Každý takovýto předmět musí mít oficiální certifikát povolující vývoz ze země. Některé obchody jej vydají hned, ale ne vždy a ne všude.
- Vzhledem k odlišné bakteriální flóře doporučujeme koupit si léky na žaludeční potíže typu Stoperan (tyto léčivé přípravky jsou povoleny v Gruzii a není zapotřebí lékařského potvrzení).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Gruzie - Batumi, letištní taxy, ubytování (7 nocí během okružní části nebo za příplatek 14 nocí: okružní část + pobyt v Batumi ve vybraném hotelu), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo autobusem, stravování: během okružní části (7 snídaní a 5 obědů nebo večeří), během pobytové části (jak je v popisu hotelů), služby průvodce a delegáta během pobytové části, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby průvodců, spropitné, Tour Guide System - cca 130 EUR/os. (platí se povinně průvodci na místě), fakultativní výlety, další jídla na vlastní náklady (10-15 EUR/1 pokrm), nápoje k jídlu a jiné osobní výdaje.

Název zájezdu v polském jazyce: Kachetia - kraina wina
Kód zájezdu: GUHVízaObčané ČR nepotřebují pro vstup na území Gruzie vstupní vízum. 
Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data návratu.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.