Indie - Fotoexpedice - Barevný svátek Holi a slavnost Hola Mohala

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 47 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zaostříme nejen na bujarou oslavu jara a barev a sikhskou oslavu nového roku

Program zájezdu

1. den

Letecky do INDIE.

2. den

Přílet do hlavního města Díllí. Odjezd přes rodiště Krišny Mathuru do Vrindavanu.

3. den

Vesnice Barsana, kde pohádkové fotografování začíná. Lathmar Holi v"uličkách a hlavním chrámu. Nejbarevnější hinduistický svátek světa – nic podobného jste nezažili. Barvy se střídají, ale dnes nevyvázneme jinak než nejčervenější. Dramatické fotografie barevného „masakru“. Sem chodil Krišna za Rádhou a mazal ji barevným práškem. Posype nás rudým práškem sám „Velký guru“? "

4. den

Další barevné slavnosti ve"vsi Nandgaon. Sem chodila Rádha, aby oplatila Krišnovi pomazání barvami. Zpívající muži v chrámu jsou zasypáváni sprškou barevných prášků a zkrápěni posvátným lektvarem. Barevní sádhuové. Místní krasavice v sárí bambusovými holemi tlučou muže přicházející z Barsany, ti se chrání koženými štíty. Taneční kreace a divoké bubnování. Která barva zvítězí dnes?

5. - 7. den

Holi ve Vrindavanu, centrum dění v chrámu Banke Bihari. Velká chrámová slavnost. Květinová sprška, masa lidí touží po posvátném lektvaru a božstvech. Strhující atmosféra květinové spršky. Růžové spřežení s malým Krišnou na trůnu. Rozesmátá ves Gokul na břehu Jamuny s další verzí Holi. Krišna zde prožil dětství. Průvod uličkami, malí Krišnové v oranžovém. Výprask bambusy. Barevný oltář pod otevřeným nebem. Vynikající indická kuchyně.

8. den

Vrindavan, Banke"Bihari a město Mathura na Jamuně. Plavba loďkou podél 25 ghátů. Višramův ghát, na kterém po zabití tyranského krále Kansy před 3500 lety odpočíval Krišna. Večerní ohnivý obřad na oslavu bohyně Matky Jamuny – Árti. Barevný chrám Dwarkadiš. Brána do starého města „Holi Gate“. Božský jogurtový nápoj lassi. Putování do Díllí. Přejezd nočním lehátkovým vlakem do Pandžábu.

9. - 10. den

Anandpur Sáhib a obří sikhská slavnost Hola Mohála. Tradičně odění Sikhové, jízda na koních, přehlídka bojových umění, svátečně nazdobení sloni i koně. Tisíce barevných poutníků táboří kolem městečka. Fotogenické formace a největší turbany světa. Divocí Sikhové na rozvážných slonech. Bláznivá jízda jezdce i na čtyřech koních současně. Obří jídelny pro příchozí. Šílená jízda motorek i aut ve „studni smrti“. Přejezd nočním lehátkovým vlakem do Díllí.

11. den

Prohlídka hlavního města Díllí. Monumentální mešity, pevnosti, paláce. Labyrint uliček starého Díllí. Páteční mešita je největší v"Indii, pojme až 25"000 věřících. Neopakovatelný výhled z minaretu. Rádž Ghát – místo zpopelnění Mahátmy Gándího, Indíry i Rádžíva Gándíových. Humajúnova hrobka – první mughálské mauzoleum.

12. den

Letecký návrat domů.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.