Indie - od pouště k Himálaji - Barevný Rádžastán, trek k pramenům Gangy

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 63 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Krásné chrámy i podmanivá příroda

Program zájezdu

1. den

Letecky do INDIE.

2. - 3. den

Přílet do Díllí. Přesun do Jaipuru, hlavní tepny barevného Rádžastánu. „Růžové město“. Filigránská fasáda Paláce větrů. Živoucí sídlo maharadžů s obřími stříbrnými nádobami na vodu. Městský palác i astronomická observatoř Jantar Mantar s vykladači numerologie. Zkusíme jízdu na slonu? Bohatě zdobený Amberský palác. Královské zahrady v malebném pohoří Aravalli. Vyhlášený trh šperků, gobelínů a velbloudích kůží. Romantický západ slunce z Tygří pevnosti. Nocleh v Jaipuru.

4. - 5. den

Přejezd do Jodhpuru – modré město se starověkou spletitou tržnicí, vůně koření, nejlepší šafránové lassí na světě! Džípy po okolních vesnicích, jejichž obyvatelé Bišnojové se věnují mnoha různým tradičním řemeslům.

6. - 7. den

Návrat do Díllí. Pokračování vlakem do Haridvaru, hinduistického svatého města a poutního místa v podhůří Himálaje na břehu řeky Gangy přezdívané „Brána Boží“. Večerní obřady na počest Gangy, odehrávající se na schodech (ghátech) vedoucích do řeky.

8. den

Přejezd do Rišikéše – města jógínů a ášramů. Pro zájemce možnost raftingu a procházka po březích Gangy s mnoha chrámy, poustevnami svatých mužů a zástupy poutníků. Vydáme se po stopách Beatles? Svatí muži, ášrámy, svaté očistné koupele, horoskopy, duchovní rozpravy. Jsou historky mortifikace těla pravdivé? Výborný odpočinek v krásné přírodě.

9. den

Celodenní přejezd z Rišikéše do poutního místa Gangotrí (3 140 m), centrum indických poutníků. Pohádkové výhledy na horské masívy.

10. den

Nalehko trek k pramenům Gangy (3 800 m) do osady Bhódžbása, která se nachází pod majestátním vrcholem Šivlingy (6 543 m). Vykonáme obřad - puju za zdar cesty?

11. den

Za svítání poslední úsek pouti k hlavnímu pramenu Gangy, vytékající z ledovce na místě Gómukh – Kravská tlama (4 023 m), poté návrat do Gangotrí.

12. den

Přejezd z"hor zpět do města Rišikéše. Cestou úchvatné výhledy na himálajské masivy, hluboká údolí i dravou klikatou řeku.

13. den

Možnost ranní jógy na březích Gangy, ajurvedické masáže. Návrat vlakem do Díllí.

14. - 15. den

Prohlídka města. Staré Dillí, hlavní třída Chandi Chawk, svatební, stříbrný či chilli tržnice. Starobylá mešita Džama Masjid s výhledem na spleť starého Dillí. První divoká jízda cyklorikšou. Červená pevnost, zlatý chrám sikhů. Rušný střed města kolem Connaught place. Barvité tržnice. Koloniální Indie, prezidentský palác, India Gate – oblíbené místo piknikářů. Poslední nákupy.

16. den

Letecká návrat domů.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.