Jižní Indie na kole 2022

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 49 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vydejte se s námi do tropického ráje, do jižní Indie, jež nabízí jedinečnou kombinaci fascinujících památek, pestrobarevného venkova i nádherné přírody. Během putování poznáme Indii ze všech stran, se všemi jejími ctnostmi i nectnostmi. Nad něčím užasneme, nad jinými věcmi budeme nevěřícně vrtět hlavou a někdy musíme přimhouřit oko.Společně navštívíme dva úchvatné jihoindické státy: chrámy oplývající Tamilnád a zelení překypující Kéralu. V poklidné a uvolněné atmosféře prozkoumáme vzácnou biodiverzitu pohoří Západního Ghátu , projížďkou mezi rýžovými políčky a čajovými plantážemi po zapadlých silničkách se seznámíme s autentickým jihoindickým venkovem, ve městech budeme obdivovat starobylé kulturní památky a nasávat vůni koření, vonných tyčinek i celosvětově známé indické kuchyně. Na závěr si odpočineme ve stínu kokosových palem na bílých plážích Arabského moře, nakoupíme suvenýry na přímořské promenádě a v malebném rybářském přístavu Kóčin se budeme rozplývat nad místní delikatesou - pečenou rybou v banánovém listu.Letenky:Cena zájezdu odpovídá letence se společností Emirates, která přepravuje kolo bez příplatku, pokud se vejdete do stanoveného váhového limitu.Víza:Od roku 2016 mohou občané ČR za určitých podmínek obdržet indické elektronické turistické vízum (dále jen eTV). Standardní 30-ti denní vízum si u nás můžete objednat jako službu za příplatek. Pokud plánujete do Indie více cest, lze zažádat i o roční nebo pětileté vízum, jehož cena se však liší. V tomto případě nás o tom v dostatečném předstihu informujte.Povrch a profil:Na kole ujedeme asi 630 km v celkem deseti cyklistických etapách. Celá trasa zájezdu vede po asfaltových cestách a silničkách s minimálním převýšením, kromě následujících tří etap: 10. den programu převýšení 600 m, 12. den 950 m a 13. den 800 m. Celá trasa je sjízdná na trekovém kole. Pokud se rozhodnete pro kolo horské, doporučujeme přezout na hladké pláště. Samozřejmě v případě déle trvajících dešťů mohou být některé kratší úseky rozbahněné.Klima:Budeme se pohybovat v ná­roč­nějších klimatických podmínkách, čeká nás převážně vlhko a přes den místy i horko. Předpokládaná teplota je kolem 28 až 31 °C přes den a 23 až 25 °C v noci. Během dne může občasně i sprchnout, zejména v oblasti čajových plantáží kolem Vagamonu, kde se budeme pohybovat ve výšce kolem 900–1200 m. n. m.Velikost skupiny:6–15 účastníkůPoznámka:Zájezd vznikal v květnu 2016, kdy Katka a Jarda Lhotovi podnikli tuto průzkumnou výpravu. Pro přátele a přátele přátel psali blog, který si můžete přečíst zde.Informační schůzka se bude konat asi dva týdny před odjezdem. Zodpovíme na ní vaše dotazy, poradíme, jak si na zájezd dobře zabalit, a připomeneme, na co nezapomenout. Pokud se schůzky nezúčastníte, nevadí – veškeré důležité informace obsahují i podrobné pokyny, které obdržíte e-mailem asi měsíc před odjezdem.Naše doporučení:Připravili jsme pro vás krátký instruktážní film, jak nejlépe zabalit kolo do letadla. Prohlédnout si ho můžete zde.

Popis stravování

snídaně

Popis ubytování

Noclehy jsou v místních překvapivě čistých hotelech a až na výjimky se jedná o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, s větrákem u stropu, případně klimatizací (někdy centrální). Až na výjmky jsou hotely vybavené čistým povlečením a ručníky. V hotelech se jednotlivé pokoje mohou lišit velikostí, vybavením či výhledem, a tudíž se může stát, že všichni klienti nemohou bydlet ve stejném typu pokoje. 
Při výběru ubytování jsme postupovali tak, abychom nebyli zbytečně izolováni od místního prostředí, abychom měli kde bezpečně zaparkovat kola a provést určitou údržbu, aby v dostupné vzdálenosti byly restaurace, obchody atd. a samozřejmě, abychom měli potřebný komfort, adekvátní prostředí pro odpočinek i možnosti pro nerušené večerní posezení a povídání.

Program zájezdu

1.–2. den

Letecky Praha–Madrás, přesun do Puduččéri se zastávkou v Mahábalípuramu: unikátní monolitické skalní chrámy a reliéfy, první ochutnávka indické kuchyně; Puduččéri – bývalé hlavní město francouzských držav s impozantními kostely a širokými bulváry; podvečerní procházka po pobřežní promenádě a odpočinek po cestě.

3. den

Dopoledne sestavení kol a zahřívací etapa tropickými lesy do experimentální futuristické osady Auroville, jejímž posláním je podporovat spirituální rozvoj života; zpět přes pláž a možnost koupání v moři (30 km).

4. den

Zahájení cyklistického putování na jih; první kontakt s indickým venkovem: plantáže banánovníků a cukrové třtiny, barevné hinduistické svatyně, melouny, manga, žakie; v podvečer dojezd do rušného Čidambaramu (91 km). 

5. den

Brzká ranní návštěva Natarádžova chrámu zasvěceného tančícímu Šivovi a možnost pozorovat hinduistické ceremonie a obřady nebo dostat požehnání od slona; odpoledne na kole do Pičavaramu krajem rybářských vesnic, jež se postupně vzpamatovávají z ničivé tsunami v roce 2004; fakultativně projížďka lodičkou rozsáhlou sítí kanálů mezi mangrovy (48 km).

6.–7. den

Noříme se do srdce Tamilnádu, krajinou zavlažovacích kanálů a rýžových políček směřujeme do vnitrozemí; etapy nás provedou po nejvýraznějších památkách slavné čólské říše: barevné gópury a obrovské vozy v Kumbakonamu, chrám Airavatešvara v Darasuramu obklopený malebnou zahradou, pro cyklistické nenasyty zajížďka do Svámimalai– vesnice, která je uctívána jako jeden ze šesti posvátných příbytků Murugana, Šivova syna (šestý den: 61 km), (sedmý den: 45 km).

8. den

Den bez kol: za ranního chládku si prohlédneme Brhadéšvarův chrám v Tándžávuru a zbytek dopoledne strávíme odpočinkem a procházkou po městě; odpoledne se přesuneme autobusem do předhůří pohoří Západní Ghát . 

9.–10. den

Krajina se začíná měnit, přibylo zeleně i vodních nádrží, atmosféru dokreslují vinice zasazené pod žulovými masivy; cestu lemují stánky s různými druhy tropického ovoce, které svádí k ochutnání; příjemné osvěžení pod posvátnými vodopády Suruli (pozor na opice);závěrečné stoupání odvážně vedenými serpentinami s monumentálními výhledy zpět do údolí (devátý den: 79 km), (desátý den: 80 km).

11. den

Volný den v oblasti NP Perijár zasazeném uprostřed pohoří Západní Gháts množstvím fakultativních programů: návštěva čajové plantáže a výrobny čaje, procházka farmou na pěstování koření, projížďka lodí po jezeře; večer kalaripajattu – představení starověkého jihoindického bojového umění nebo kathakali – tradičního tance. 

12.–13. den

Oblastí koření, čaje a kaučukových plantáží sjíždíme do zelené úrodné nížiny při pobřeží Arabského moře; Kérala – jedna z nejbohatších a nejmalebnějších oblastí Indie; spleť nekonečných vodních kanálů lemovaných malebnými rybářskými vesničkami s barevnými kostelíky; přívozem přes jezero Vembanad; fakultativně návštěva ptačí rezervace Kumarakom; západ slunce nad Arabským mořem (dvanáctý den: 57 km), (třináctý den: 85 km).

14.–15. den

Dopolední relaxace u moře, odpoledne na kole podél pobřeží do Kóčinu (45 km); Kóčin – staré přístavní město: portugalský kostel s bývalým hrobem Vasca de Gamy, čínské rybářské sítě, výstavní koloniální paláce či půvabná židovská synagoga; k večeři voňavá ryba zabalená v banánovém listu nebo kari z mořských plodů; zabalení kol; brzy ráno přesun na letiště a letecky návrat do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.