Nepál - Indie - Posvátná místa pod Himálajem

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie, Nepál
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 68 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

To nejlepší z Nepálu a Indie v komfortním balení.

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do NEPÁLU. Káthmándú. Procházka k buddhistickému opičímu chrámu Svajambúnáth. Nocleh v centru Thamelu.

3. den

Možnost ranního vyhlídkového letu nad Himálajem. Káthmándú s"památkami zapsanými v UNESCO. Náměstí Durbar, palác panenské bohyně Kumárí Devi, náměstí s úžasnými chrámy a névárskou dřevořezbou. Legendární Freak Street. Gháty v Pashupatináth na řece Bagmátí, svatí muži, poutní místo, nejsvětější místo nepálských hinduistů. Silný zážitek, na který se nezapomíná. Největší stúpa světa Boudhanáth s tibetskou majoritou.

4. den

Přejezd do Bhaktapuru, jednoho ze tří královských měst v Káthmándském údolí. Stupňovité pagody s erotickými dřevořezbami, procházka tajemným labyrintem dvorků. Ochutnávka domácího piva čhang. Možnost nákupu suvenýrů - malované thanky, nože gurků, obřadní masky. Návštěva chrámu Changu Narayan.

5. den

Odjezd do Pokhary. Cestou výjezd lanovkou k"chrámu Manakamana Déví zasvěcený bohyni Bhagavátí, která údajně splní i ta nejtajnější přání.

6. den

Pokhara, oblíbené horské město na břehu jezera Phéva. Možnost fakultativních aktivit. Plavba na loďce po jezeře. Pro zájemce pěšky k"pagodě Míru. Odpočinek s"výhledem na osmitisícové Annapurny. Nocleh v"Pokhaře.

7. den

Ranní výhledy z"místa Sarangkhot na masív Annapuren. Jízda krajinou s"nádhernými scenériemi do Lumbini.

8. den

Lumbini (UNESCO). Zde se podle tradice narodil princ Siddhártha, který se později stal Buddhou Šákjamunim. Prohlídka areálu různých stúp v"Lumbini. Přejezd do INDIE. Poutní místo buddhistů Kušinagar. Místo, kde Buddha Šákjamuni odešel do paranirvány (tzv. „konečné vyvanutí“).

9. den

Odjezd do Varanásí, nejposvátnější město hinduismu s"neopakovatelnou atmosférou. Město legend na řece Ganze. Centrum poutníků. Vishwanath. Chrám krvelačné Durgy. Labyrint uliček starého města. Výroba jemného hedvábí.

10. den

Cesta do buddhistického poutního místa Sárnáthu (UNESCO). Buddha zde přednesl první kázání. Zříceniny stúpy císaře Ašóky. Místní muzeum s proslulou lví hlavicí. Večerní návštěva slavnosti Ganga Aatri s mystickou rituální obětí řece.

11. den

Ranní plavba loďkou podél spalovacích ghátů, očistné koupele i svérázné pradleny. Hranice na spalování mrtvých. Tradiční způsob kremace. Letecky do hlavního města Díllí. Nezapomenutelná jízda cyklorikšou, barvité bazary. Omamný trh koření.

12. den

Jednodenní výlet vlakem do Agry, města proslulého indo - muslimskou architekturou. Centrum mughalské říše na řece Jamuně. Údajně nejkrásnější stavba světa - Taj Mahal (UNESCO), „Památka neutuchající manželské lásky” z bílého mramoru"vykládaná drahokamy s barevnými odstíny. Červená pevnost (UNESCO). Večerní návrat do Díllí.

13. - 14. den

Nové Díllí z „mughalského červeného pískovce”. Velkolepý prezidentský palác, třída Rádžpáth, slavná India Gate. Tepající střed Connaught Place. Necháme si odborně vyčistit uši? Provoněné Staré Díllí. Různorodá směsice náboženství. Muslimská mešita Jama Masjid s"vyhlídkovým minaretem. Zlatý chrám sikhů plný zpěvu a křehké nádhery. Džinistická ptačí nemocnice. Koupíte si pestrobarevné sárí na památku?

15. den

Letecký návrat domů.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.