Silvestr v Jižní Indii - Hinduistické klenoty I pohoda pláží

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 67 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Oslava příchodu nového roku na mystickém jihu Indie

Program zájezdu

1. den

Letecky do INDIE.

2. den

Ranní přílet do Chennai, transfer do města Kanchipuram. Prohlídka města a slavných chrámů Kailasanathar a Ekambareswarar. První setkání s opravdovou Indií a hinduistickými rituály, večerní toulky v křivolakých uličkách.

3. den

Přesun do Mahabalipuram. Návštěva Pobřežního chrámu. Pět Ráth – do kamene vytesané chrámy ze 7.století zasvěcené hinduistickým bohům. Skalní reliéf Addžunovo pokání. Komu z nás se podaří rozhoupat obrovitý přírodní Krishnův viklan? Sakrální mandapy na hlavním pahorku a vyhlídka od majáku. Pro zájemce možnost večer navštívit taneční a hudební vystoupení.

4. den

Cesta do města Tiruvannamalai. Prohlídka chrámů, výstup na horu Arunačála, pro zájemce večer návštěva ašrámu Šrí Rámana.

5. den

Odjezd do Madurai. Večerní příjezd a návštěva hlavního chrámového komplexu Shree Meenakshi Sudareshwara s tajuplnou atmosférou. Kdo si hodí máslovou kuličku na své oblíbené božstvo?

6. den

Madurai. Prohlídka chrámu bohyně s rybíma očima Shree Meenakshi Sudareshwara a chrámové okolí, bohatá barevná výzdoba tisícovkami mnohorukých soch vyrazí dech. Palác Thirumalai Nayak se směsí dravidiánské a islámské architektury. Květinový trh a Ghándího muzeum v Paláci Tammukam.

7. den

Přejezd do Kumily v pohoří Západní Ghát. Příjemná večerní atmosféra. Kalaripajattu – představení starověkého jihoindického bojového umění.

8. den

Sjezd z pohoří Západní Ghát do tropické nížiny. Příjezd do Allepey. Nalodění na tradiční houseboat a plavba spletí ostrůvků, lagun a kanálů. Romantické vesničky s pestrobarevnými kostelíky. Večerní romantická atmosféra na palubě.

9. den

Přesun do Munnaru. Uvidíme vodopád Attukat a potěšíme se výhledem z Pothamedu? Čajové museum Tata, obchůdky s čajem a čokoládou přímo v centru města.

10. den

Návštěva nejvýše položené čajové plantáže Kolukkumalai Tea Estate. Dech beroucí výhledy do krajiny a procházka čajovou plantáží. Prohlídka továrny na zpracování čaje. Zde jen ty nejlepší oolongy!

11. den

Cesta do města Cochin, návštěva synagogy Pardesi a paláce Mattancherry. Holandské, portugalské a britské koloniální domy. Večeře na pláži. Kterou rybu na večeři si od rybářů vybereme?

12. den

Pokračování prohlídky Cochinu. Poklidný život rybářského městečka. Kostel sv. Františka. Pro zájemce možnost nákupu suvenýrů a dárků. Přelet z Cochinu do Bangalore a dále nočním lehátkovým vlakem do městečka Hospet.

13. den

Ranní procházka na Hampi bazaru, areál plný chrámů a paláců v krajině plné zeleně s pozadím balvanů a skal. Chrám Virupaksha a královský komplex (bývalé stáje a Lotus Mahal). Chrám Vitthala s výjimečnou architekturou a bezkonkurenční řemeslnou prací. Cesta dále na vyhlídku Anjanadri Hill na západ slunce.

14. den

Přejezd do Badami. Odpolední procházka kolem vodní nádrže Agastjatirtha s velkým množstvím svatyní, toulky uličkami starého Badami s pravou indickou atmosférou.

15. den

Prohlídka Badami a hlavních jeskynních komplexů, výstup k rozvalinám pevnosti North Fort s krásným výhledem do okolí. Odpoledne přesun do městečka Goa.

16. den

Prohlídka Goa - vodopád Dudhsagar, exkurze za kořením, návštěva kostelů ve staré části Goa. Možnost odpočinku na dlouhé písečné pláži.

17. - 18. den

Volný den na pláži, kde prodejci nabízejí ayurvédské masáže, suvenýry, malování henou anebo odpočinek pod žhavým indickým sluncem. Večerní odlet.

19. den

Letecký návrat domů,Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.