stopy tygřích tlap v písku

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie, Nové Dillí
Název ubytování stopy tygřích tlap v písku
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 49 912 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznávací část
Ubytování ve 3* hotelech (dle místní kategorie). 9 nocí: Nové Dillí (3 noci), Agra (1 noc), v lodgi PN Ranthambhore (1 noc), Jaipur (2 noci), Bombay (2 noci).

Pokoje
Koupelna (sprcha, wc), možnost přistýlky, klimatizace a/nebo stropní ventilátor. 

Strava
Dle programu zájezdu.

Pobytová část
5 nocí: Ubytování ve 3* hotelech (dle místní kategorie). Možnost připlatit si za 4* hotel).

Pokoje 
Koupelna (sprcha, wc), možnost přistýlky, klimatizace a/nebo stropní ventilátor.
 

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramDillí - Brána Indie (India Gate) a chrámový komplex Akšardham • mauzoleum Tádž Mahál • Národní park Ranthambhore a bengálští tygři • Džajpur a pevnost Amber • Palác větrů • opice a chrámy v Galtě • Bombaj - hlavní město Bollywoodu • zlaté pláže Goi 

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2,5 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet charterovým letadlem společnosti PLL LOT (přímý let) na trase Varšava - Goa. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2
Přílet do Goi a přestup na vnitřní let do Nového Dillí. Po vízovém a pasovém odbavení transfer do hotelu (skromný *** hotel ležící mimo centrum města). Volný čas na odpočinek nebo návštěvu Sikhského Zlatého chrámu. Večeře a přenocování v hotelu v Novém Dillí.

Den 3
Po snídani další prohlídka Dillí. Uvidíme India Gate - slavnou Bránu Indie a Staré Dillí, jehož srdcem je bazar Chandni Chowk. Navštívíme Humájúnovu hrobku (prototyp slavného Tádž Máhalu), největší mešitu severní Indie - Jama Masjid a Raj Ghat - místo kremace Mahátmy Gándhího. Zvenčí uvidíme monumentální Červenou pevnost (Red Fort) postavenou vládcem Šahdžahánem (řadu let sloužila jako kasárny) a vládní budovy: Sansad Bhawan (Indický parlament) a Rashtrapati Bhawan (prezidentský dům). Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 40 km)
 
Den 4
Po snídani přejezd do působivého chrámového komplexu Akšardham, jedné z nejzajímavějších atrakcí dnešního Dillí. Odpoledne návštěva Connaught Place (místo známé jako finanční centrum, stejně jako restaurační a nákupní centrum). Čas na nákupy. Večer možnost návštěvy divadla v Dillí (za poplatek). Návrat do hotelu na večeři a přenocování.

Den 5
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Ágry. Odpoledne návštěva Tádž Mahalu, jednoho ze sedmi novodobých divů světa, mauzoleum založeného císařem Šáhdžahánem na počest své manželky Mumtáz Mahal. Tádž Mahal byl stavěn z bílého mramoru 22 tisíci řemeslníky více než 22 let. Následně prohlídka monumentální pevnosti v Ágře - největšího a nejzachovalejšího mughálského paláce. Možnost realizace fakultativního výletu do divadla Kalakriti (za poplatek). Večeře a přenocování v hotelu v Ágře. (Trasa cca 200 km)

Den 6
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Národního parku Ranthambore. Ubytování v lodgích v okolí parku. Park Ranthambhore je známý především díky bengálským tygrům. Žije zde podle různých zdrojů 25 - 42 jedinců. Park je jedním z největších v Indii, rozkládá se na ploše cca 392 km², ze všech stran je obklopen horami. Uprostřed listnatých lesů se nachází několik jezer, v blízkosti kterých lze snadno rozpoznat predátory. Večeře a přenocování v lodgí. (Trasa cca 240 km)
 
Den 7
Ranní safari v parku. Návrat do lodgíe na snídani. Vystěhování a přejezd do Džajpuru. Během cesty uvidíme chrámový komplex v Galtě, kde vládnou opice. Návštěva místního bazaru s koberci, textiliemi a drahými kameny. Večeře a přenocování v hotelu v Džajpuru. (Trasa cca 150 km)

Den 8
Po snídani vystěhování. Následně výlet do pevnosti Amber. Prozkoumávání části palácového komplexu ze 16. století. Odpoledne návštěva Městského paláce - sídla mahárádži. Návštěva unikátní astronomické observatoře Jantar Mantar z poloviny 18. století. Uvidíme také krásnou fasádu Hawa Mahal, tzv. Paláce větrů - vizitky města. Večeře a přenocování v hotelu v Džajpuru. (Trasa cca 60 km) 

Den 9
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd na letiště v Džajpuru. (Trasa cca 40 km) Přelet do Bombaje. Následně prohlídka nejdynamičtějšího a nejkosmopolitnějšího města Indie, které je centrem indického obchodu, stejně jako filmových ateliérů Bollywood. Uvidíme mimo jiné: Bránu Indie nacházející se na břehu Arabského moře, stojící naproti exkluzivního hotelu Taj Mahal - oba objekty jsou symbolem města. Přejedeme k fontáně „Flora“ ležící v samém srdci Bombaje. Navštívíme mešitu svatého muže Haji Aliho, vybudovanou na malém ostrůvku. Možnost nakupování v místním bazaru. Ubytování, večeře a přenocování v hotelu v Bombaji.

Den 10
Po snídani další prohlídka Bombaje. Den začneme plavbou na ostrov Elephanta. Uvidíme skupinu sedmi chrámů vytesaných do skály, všechny s bohatou sochařskou výzdobou. Je to důležitý sakrální objekt postavený v 8. - 9. století, související především s uctíváním boha Šivy. Pokud budeme mít čas, možnost realizace fakultativního výletu do slumů (za příplatek). Návrat do hotelu na večeři a přenocování. 

Den 11
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do filmových ateliérů Bollywood, kde budeme trávit čas zkoumáním toho, jak vypadá práce na vytváření filmů, které jsou převážně založeny na tanci. Navštívíme jednotlivá studia a uvidíme představení herců. Následně přejezd na letiště v Bombaji a večerní přelet do Goi. Transfer do hotelu na pobřeží Goi. Tento den oběd nebo večeře. (Trasa cca 50 km)

Den 12 - 15 
Pobyt v hotelu na pobřeží Goi. Snídaně a večeře. Volný čas k odpočinku, ke koupání a opalování, stejně jako k nakupování. Možnost využití fakultativních výletů. 

Den 16
Brzké vystěhování z hotelu, snídaně (možnost snídaně formou cestovních balíčků) a transfer na letiště v Dabolimu. Přelet charterovým letadlem společnosti PLL LOT (přímý let) na trase Goa - Varšava. Přílet do Varšavy. 

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno
Ve dnech 24. - 27.1. mohou být některé z atrakcí v Indii uzavřeny z důvodu státního svátku Dne republiky.
Od 9.11.2016 přestaly být bankovky s nominální hodnotou 500 („staré“ 500 rupií) a 1000 rupií zákonným platidlem v Indii. Byly zavedeny do oběhu „nové“ bankovky 500 rupií a 2000 rupií.
Pokud klienti berou s sebou americké dolary, je třeba pamatovat, že v Indii nejsou přijímány bankovky vydané před rokem 2013 a/nebo zničené, roztrhané, ohnuté, ušpiněné apod. 
Váhový limit zavazadel během vnitřních přeletů: 15 kg (hlavní zavazadlo) a 5 kg (příruční zavazadlo). 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.VízaVízum do Indie 
Všichni občané ČR potřebují ke vstupu do Indie, k tranzitu a k vycestování z Indie platné indické vízum. Indické vízum lze získat buď v klasické formě vízového štítku vylepovaného do cestovního dokladu příslušným zastupitelským úřadem Indie nebo za určitých podmínek formou elektronického víza (tzv. e-VISA)  obdrženého emailem. Vízum si musí občan ČR obstarat ještě před odjezdem do Indie, obdržet jej až při příjezdu na hraničním přechodu není možné. 

Indické elektronické turistické vízum e-VISA
Touto cestou lze žádat o  vízum pro krátkodobou (do 60 dnů) turistickou, obchodní nebo zdravotní cestu do Indie. Žádost o elektronické  vízum se vyplňuje prostřednictvím webové stránky https://indianvisaonline.gov.in/evisa/Registration. Žádost o elektronické vízum se vyplňuje v angličtině. Rozhodnutí obdrží žadatel e-mailem do 72 hodin. Žádost vyplňujte bez diakritiky, tj. bez háčků a čárek.
Po vyplnění žádosti je třeba uploadovat do systému čtvercovou fotografii cestujícího, a to ve formátu jpg nebo jpeg, a to s minimálními rozměry 350 (šířka) x 350 (výška) pixelů, přičemž velikost fotografie musí mít minimálně 10 KB a maximálně 1 MB. Fotografie musí zobrazovat celou tvář cestujícího z čelního pohledu, musí mít bílé pozadí a nesmí mít žádné orámování.
Dále je třeba uploadovat také sken datové stránky pasu, tj. té strany pasu, na které je fotografie cestujícího. Soubor s fotografií musí být ve formátu pdf a musí mít velikost minimálně 10 KB a maximálně 300 KB. ​
Součástí žádosti je platba vízového poplatku ve výši 50 USD zvýšeného o bankovní poplatek (ve výši až 2,5 % vízového poplatku). Poplatek se hradí přes internet výlučně debetní nebo kreditní platební kartou VISA nebo MASTERCARD. 

Více informací najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí: http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/indie/cestovani/visa.html

 

Nepálské vízum
- pro získání nepálského víza (vydaného na letišti v Káthmándú) potřebujete 1 barevnou fotografii a jednu volnou stránku v cestovním pase,
- cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu,
- cena víza je 25 USD nebo 20 EUR. CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti PLL LOT (přímý let) na trase Varšava - Goa - Varšava, vnitřní přelety na trase: Goa - Nové Dillí, Džajpur - Bombaj a Bombaj - Goa (váhový limit zavazadla 15 kg + 5 kg), letištní taxy, ubytování: 14 nocí, přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, stravování: snídaně a večeře dle programu, služby polského průvodce, turistický program (viz níže), 1 láhev vody/os./den (pouze během poznávací části), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).  

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné pro místní průvodce, nosiče zavazadel, číšníky, obsluhu skupiny v systému TGS (cca 240 USD/os., povinný poplatek průvodci formou balíčku), osobní výdaje, další jídla a nápoje, vízum do Indie, poplatky za fotografování a filmování (cca 40 USD/os.) a fakultativní výlety.

Název zájezdu v polském jazyce: Ślady tygrysich łap na piasku
Kód zájezdu: INT

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti na programu byly uvedeny ke dni 21.12.2020 a mohou být změněny. Výlety v okolíFakultativní výlety: divadlo v Dillí (cca 65 USD/os.), divadlo v Ágře (cca 45 USD/os.), slumy (cca 35 USD/os.).
Upozornění! Fakultativní výlety probíhají při min. 12 osobách.  Tip z okolí
Slavné věznice a pevnosti světa: Některé připomínají peklo, jiné se tyčí do nebes Lidé umírali při jejich stavbách, při obraně země před nepřítelem i na elektrických křeslech. Proslulé věznice a vojenské pevnosti mají pohnutou historii, ovšem je na nich cosi, co nutí turisty je v hojném počtu navštěvovat. Mohou to být pohnuté osudy jejich obyvatel, ale i atraktivní okolí nebo televizní soutěžní show.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.