Výstup na šestitisícovku Mentok Kangri II

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie
Typ ubytování Hotely, penziony, chaty, stan
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 74 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Jde o fakultativní prodloužení zájezdu Ladákh - treking údolím Markha.Hora Mentok Kangri vám dá zabrat, ale přesto je to jedna z nejsnáze dostupných šestitisícovek světa. Výstup přes dva výškové tábory není technicky náročný a zvládnou jej zdatnější vysokohorští turisté. Ve vyšších partiích je nutné použití stoupacích želez, cepínu a lana, takže se hodí předchozí zkušenosti s ledovcovými túrami např. v Alpách. Z předchozího Markha Valley treku, jehož bezproblémové absolvování je podmínkou možnosti výstupu až na vrchol Mentok Kangri II, byste měli být solidně aklimatizovaní, takže pravděpodobnost dosažení vrcholu je u zdatných účastníků vysoká. Z něj dohlédneme přes mnoho horských pásem až do Tibetu a na osmitisícovky pákistánského Karákoramu. Veškerý servis a vynesení zavazadel do base campu a zpět nám zajistí spolehlivá místní agentura.Víza:Od roku 2016 mohou občané ČR za určitých podmínek obdržet indické elektronické turistické vízum (dále jen eTV). Standardní 30-ti denní vízum si u nás můžete objednat jako službu za příplatek. Pokud plánujete do Indie více cest, lze zažádat i o roční nebo pětileté vízum, jehož cena se však liší. V tomto případě nás o tom v dostatečném předstihu informujte.Klima:Převážně suché s intenzivním slunečním zářením. Dole bude horko, v base campu lze očekávat noční teplotu lehce pod nulou a také na vrcholu bývá docela chladno i za slunečného dne.Velikost skupiny:Výstup na Mentok Kangri II může absolvovat maximálně 7 účastníků. Minimální počet jsou 3.

Popis stravování

polopenze

Program zájezdu

1.–13.

Program zájezdu Ladákh - treking údolím Markha.

14.–17.

Čtyřdenní výstup na Mentok Kangri II: výstup z Korzoku (4550 m) do základního tábora (5250 m), dále do výškového tábora (5800); výstup na vrchol (6218 m) a návrat do základního tábora; poslední den sestup do Korzoku.

18.

Návrat do Léhu, poslední toulky městem a nákupy suvenýrů.

19.–20.

Letecky do Dillí; podle letového řádu fakultativně prohlídka největších zajímavostí, případně ubytování v hotelu; v noci nebo brzo ráno odlet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.