"Zakázané státy"

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 78 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Čtyři etnicky a kulturně pestré a dosud málo navštěvované indické svazové státy

Program zájezdu

1. den

Letecky do INDIE.

2. den

Přílet do Díllí. Následně přelet do Guwahati. Malebnou krajinou malých vesniček a rýžových polí do horského státu"MEGHALAYA - Království oblaků. Přírodní park Thangkharang s výhledem ze Sloního vrchu do Bangladéše, vápencová jeskyně Mawsmai. Jeden z"nejvyšších indických vodopádů Nohkalikai. Nocleh v"Cherrapunjee.

3. den

V"kopcovité krajině protkané meandrujícími řekami a potůčky vytvořili příslušníci rodu Khasi živé mosty z"kořenů stromů. Přírodní stavby jsou působivé. Celodenní trek vesničkami k"unikátnímu dvoupatrovému kořenovému mostu. Nocleh v"Cherrapunjee.

4. - 5. den

Brzký odjezd do Shillongu. Ranní trh Bara Bazar v"Shillongu. Ochutnáte k"obědu proslulé sezamové curry, místní specialitu? Návrat do Guwahati. Prohlídka města se svatostánky. Barevné kultury Indie. Unikátní chrám Navagraha na kopci. Již v dávnověku znali senzačně 8 planet znázorněných 8 lingamy, penisy Šivy. Magie nasvícené lampami, jak „obíhají“ Slunce. Ohnivé penisy trůní v"plamenné jóni, kamenné ženské vulvě. Kamakhya – vyhlášený krvavý chrám zasvěcený bohyni Durga. Návštěva chrámu na pavím ostrově Umananda Mandir. Přesun do státu ASSAM – čajová Mekka. Přesun k"národnímu parku Kaziranga (UNESCO).

6. den

Neopakovatelné ranní safari na slonech v NP Kaziranga. Velké množství nosorožců. Buvoli, krokodýli, dravci, antilopy, hejna vodního ptactva. Dopolední safari v"národním parku v otevřených džípech. Šance na tygry i levharty. Odlišné vegetační zóny, jezera, řeky i mokřady. Odpoledne přejezd na největší říční ostrov na světě - Majuli. Plavba po legendární Brahmaputře s šancí na říční delfíny.

7. den

Procházka po vesnici a návštěva typických obydlí kmene Mishing. Hinduistické kláštery satra s dlouhovlasými višnuisty. Klášter, škola i centrum umění se zaměřením na poezii, hudbu, literaturu a tanec. Barevné chrámy vyznavačů boha Višnu. Fascinující taneční vystoupení dhulia s výjevy Ramajány, tance v"maskách. Zajímavá výroba masek.

8. den

Přesun do státu ARUNACHAL PRADESH - „Země hor koupajících se v"ranním slunci“. Přejezdem unikátního bambusového mostu opustíme Majuli a vydáme se do Ziro. Výprava k pestrým etnikům. Zakonzervovaný cíp původního animismu byl izolován, téměř každé údolí obývá jiný kmen, žije zde 65 unikátních etnik. Nejzajímavější z"nich navštívíme. Chýše demonstrují úspěchy domácího lovce vystavenými lebkami a trofejemi. Večerní návštěva tržiště v"Ziro.

9. den

Prohlídka vesnic – pěší výlet přes políčka mezi vesnicemi Hong a Hijo. Horská stanice Hapoli, dříve Ziro (1 800 m). Tetovaný kmen Apatani – mistři pěstování rýže. Prohlašují se za potomky Abo Teniho, mytického prvotního člověka. Místní ženy si vkládaly ratanové talířky do nosu. Návštěva Myokum – vesnického obětiště, kde rodiny každý rok obětují polodivokého mithuna (divoký tur). Vysoké „totemy“ babo a tradiční pódiová shromaždiště lapang. Největší kmenové vesnice Asie.

10. den

Himálajským podhůřím přesun do Daporija. Oblast etnika Tagin. Vesnice kmene Hillmiri. Podél cesty kvetoucí vánoční hvězdy a krásné výhledy na okolní hory zpříjemní dlouhou cestu. Možnost spatřit plachého mithuna. Na přejezdu zastávka a procházka typickou vesnicí.

11. den

Daporijo - zažijeme Si-Donyi - největší festival kmene Tagin. Sváteční tance, veselí a tradiční oděvy si můžeme užívat celý den! Parádní tržnice, tradiční klobouky tvaru člunů.

12. den

Přejezd horskou krajinou do Aalo - jednoho z"nejstarších měst v"Arunachal"Pradeshi.

13. den

Pozoruhodné údolí Aalo obklopené horami, poseté citrusovými háji a rozdělené řekami Sipu a Siyom. Výlet k"unikátním visutým mostům - odvážná bambusová díla se klenou nad vodou v nepředstavitelné vzdálenosti. Průzkum"okolních osad kmenů Adi a Khamba.

14. den

Přejezd do slavné metropole Ahomů – Sivasagar. Nezapomenutelný západ slunce nad Brahmaputrou.

15. den

Oceán Šivy je bývalé hlavní město Ahomů. Paláce, chrámy i hrobky. Chrám Šivadol, nejvyšší Šivův chrám v"Indii. Skvělá akustika je výzvou k puje. Sedmistupňový palác Garhgaon vystavěný na původních základech ze 16.století. Návštěva barevných zeleninových trhů. Vstup do tajuplného Nagalandu. Nocleh v"Mon.

16. den

Věhlasný NAGALAND. Oblast vyhlášených lovců lebek minulosti. Osada Hongphui. Tetovaná a jizvená těla „jiných domorodců“, kteří stále uctívají krále. Mnohé tradice přetrvávají, zvyky halí spiritualita. V"chýších se nad ohništi připravuje opium, ortel rozhoduje o životě a smrti. Tajemné vesničky původního animismu. Etnika evokují Indočínu. Vesnice Longwa a Konyak. Obyvatelé jsou velmi zručnými umělci, řezbáři, výrobci domácích pušek, kulí i střelného prachu.

17. den

Přejezd do Dibrugarh.

18. - 19. den

Přelet do Díllí. Letecký návrat domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.