bali a Ijen - harmonie živlů

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indonésie, Bali, Denpasar
Název ubytování bali a Ijen - harmonie živlů
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 33 593 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ubytování

Hotely odpovídající standardu ***/**** - dle hodnocení organizátora, výjimka! 1 noc: v Bromo Cottage, kdy zajišťujeme ** hotely, z důvodu nedostatku hotelů vyšší kvality.

Pokoje: dvoulůžkové, ve všech hotelech jsou pokoje vybaveny koupelnou s WC, klimatizací a TV. Třílůžkový pokoj je obvykle dvoulůžkový pokoj s přistýlkou (přistýlka je obvykle v podobě polního lůžka nebo rozkládací pohovky).

Pobytová část
Hotely: popisy jednotlivých hotelů najdete v části Bali - dovolená.
Vybavení: restaurace a bar.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Dle programu

Popis ubytování

ProgramChrám na vodě - symbol Bali • jedinečné tradiční řemeslo • Kecak - ,,Opičí tanec“ • vyhlídkové rýžové terasy • majestátní sopka Ijen • pobyt na Bali

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz 3 hodiny před plánovaným odletem letadla na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště Rainbow se nachází v zóně „Biura Podróży“, mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu „Virgin“). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Denpasaru pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť nebo v některé ze zemí Arabského poloostrova).

Den 2
Přílet do Denpasaru, čas na odpočinek po cestě. Ubytování a přenocování v hotelu na Bali.

Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu. Nejdřív si prohlédneme ukázky tanečníků tance Barong a Ketos, poté navštívíme řemeslnou dílnu specializující se na bohatě zdobené dřevěné výrobky a dílnu, v níž se seznámíme s technikou ​​batikování. Následně uvidíme tradiční balijskou architekturu v Klungkung a skanzen v Bali Aga. Na přenocování přejedeme do slavného městečka Ubud, které se nachází uprostřed terasových polí. (Trasa cca 50 km)

Den 4
Po snídani navštívíme komplex svatyní Besakih, který je malebně položen na úbočí hory Agung. Komplex je nejdůležitějším kulturním centrem hinduistického kultu na ostrově. Navštívíme také jednu z mála zachovaných tradičních vesniček na Bali, která je oplocena kamennou zdí. Následně přejezd do Taman Ujung a Tirta Ganga - paláců na vodě ve východní části ostrova, které jsou známé díky krásným fontánám a nádherným zahradám. Přenocování v přímořském městě Amed, známém díky rybaření a těžbě soli. (Trasa cca 150 km)

Den 5
Po snídani vystěhování z hotelu. Den strávíme uprostřed malebných jezer, krásných pláží a tajemných chrámů. Začneme obdivováním malebného panoramatu sopky Batur a jeho obrovské kaldery s jezerem Batur (geopark UNESCO). Následně návštěva Bedugulu - města v horách, u břehu jezera. Nachází se zde jeden z nejlépe umístěných balijských chrámů zasvěcený kultu Šivy a Buddhy, slavný plovoucí chrám Ulun Danu. Uvidíme také krásná jezera Buyan a Tamblingan. Následně se vydáme k pláži Lovina s tmavým vulkanickým pískem. Ubytování a přenocování v hotelu ve městě Lovina. (Trasa cca 150 km)

Den 6
Snídaně v hotelu. Následně volný čas na opalování. Pro zájemce (za příplatek) návštěva horkých pramenů a malebného vodopádu Gitgit a také plavba lodí, během které budeme pozorovat divoké delfíny. Přenocování ve městě Lovina.

Den 7
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do přístavu v západní části Bali, odkud poplujeme trajektem na Jávu. Následně přejezd do pobřežního města Banyuwangi, ubytování a přenocování v hotelu. 
 
Den 8
Po snídani volný den. Expedice na sopku Ijen: odjezd z hotelu v noci, přejezd plantážemi a deštným pralesem ke svahu sopky. Odtud se pod dohledem strážce parku vydáme na cca 1,5hodinový trekking ke kráteru (2883 m n. m.), na jehož dně se nachází tyrkysové jezero. Malebná hora Ijen je nejen jednou z nejzajímavějších atrakcí Javy, ale je také cenným místem k těžbě síry místním obyvatelstvem. Po návratu na hotelu oběd a krátký odpočinek. Transfer do přístavu, přejezd na Bali a ubytování ve vybraném hotelu. (Upozornění! Ti, kteří se nezúčastní výstupu na Ijen stráví den na pláži). Na Ijen je třeba vzít teplejší oblečení a trekkingové boty.
 
Den 9
Snídaně v hotelu, volný čas. Pro zájemce (za poplatek cca 50 USD) odpolední výlet, který začneme návštěvou jednoho z nejdůležitějších chrámů na Bali - Uluwatu. Chrám byl postaven v 11. století. Nachází se na vrcholu 70metrového útesu a je hojně navštěvován místními makaky. Zde uvidíme ukázku charakteristického balijského tance Kecak (který je nazýván „Opičím tancem“) s motivy z eposu Rámájany.
 
Den 10
Snídaně v hotelu, volný čas. Pro zájemce (za poplatek cca 42 USD) odpolední výlet - přejezd do chrámu Pura Taman Ayun (ze 17. století), který je obklopen nádhernou zahradou. Zastavíme také v „Opičím lese“. Den zakončíme návštěvou chrámu Pura Tanah Lot - jednoho z nejznámějších na Bali. Chrám je známý díky kouzelné poloze na skále, cca 50 m od břehu ostrova. Pohled na západ slunce nad chrámem zůstane nadlouho v paměti a bude skvělou příležitostí k fotografování. 

Den 11 - 13
Po snídani volný čas na koupání a opalování. 
 
Den 14
Snídaně v hotelu a volný čas. Večer transfer na letiště a přelet do Polska pravidelnou linkou (s přestupem). 

Den 15
Přílet do Polska. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.
 
Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Klienti, kteří mají jiný cestovní pas, než český jsou povinni si vyřídit příslušné vízum na vlastní náklady. Veškeré informace týkající se vízových postupů obsažených v nabídce platí pro občany České republiky. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s přestupem) na trase Varšava - Denpasar - Varšava, letištní taxy, ubytování v hotelech (12 nocí), transfery klimatizovaným autokarem nebo minibusem, transfer trajektem dle programu, stravování dle programu, služby polského průvodce a místních průvodců, turistický program (viz níže) a pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, povinný poplatek na spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky, hotelový personál atd. (celkem vstupenky a spropitné - cca 145 USD, platí se povinně průvodci jako balíček), další jídla během výletu, nápoje k jídlům a fakultativní výlety.

Název zájezdu v polském jazyce: Bali i Ijen - Harmonia Żywiołów
Kód zájezdu: JBBJinéVízová povinnost byla pro občany ČR zrušena.

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Měna
Doporučujeme vzít s sebou americké dolary, i když lze také vyměnit euro nebo jinou běžně uznávanou měnu. Upozornění! V Indonésii nejsou akceptovány USD bankovky staré edice (vydané před rokem 2009), bankovky musí být nezničené (nepoškozené).Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.