Indonésie - Jáva a Bali - Indonéská pohádka

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indonésie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 62 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pro milovníky kulturních památek, zvyků a tradic, ale i moře a tropické přírody

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do INDONÉSIE. Hlavní město Jakarta - Batavie s atmosférou holandské koloniální éry.

3. den

Prohlídka hlavních památek města." Monas - národní monument s velkolepou zlatou pochodní. Istiqlal, největší mešita v"jihovýchodní Asii. Luxusní Cafe Batavia uprostřed historické čtvrti. Lahůdková káva Jávy u klavíru a důstojný prostor, který navštívil i Václav Havel. Sunda Kelapa - vykládka plachetnic stejná jako před staletími. Skvělý kontrast výškového centra moderního města. Odpoledne letecký přesun do Yogyakarty.

4. den

Yogyakarta, kulturní metropole Jávy. Sultánské kratony, vodní palác Taman Sari. Podzemní mešita a ptačí trh. Hudební soubor gamelan v sultánském paláci. Dílničky batikování a výrobny stříbrných šperků. Prohlídka Prambananu - největší hinduistický komplex 224 chrámů a vznešený buddhistický chrám Candi Sewu, často nazývaný jako „tisíc chrámů“. Působivé představení hinduistického eposu Ramajana v tomto chrámu. Velkolepá podívaná!

5. den

Výlet na Borobudur - největší buddhistická stupa světa s tajemnou symbolikou (UNESCO). Šest čtvercových teras s"504 sochami Buddhy a více než 2500 reliéfy. Mystické chrámy Candi" Pavon a Candi Mendut. Výlet" jeepy po úbočí stále aktivní sopky Merapi. Pro zájemce stínové divadlo wayang kulit a večer na působivém náměstí Alun-alun.

6. den

Přejezd na jižní pobřeží Jávy do turisty zatím méně navštěvované oblasti. Cestou zastávka u vodopádů Sri Gethuk. Koupání a možnost šnorchlování ve vlnách Indického oceánu a grilované ryby k"večeři přímo na pláži.

7. den

Zastávka na čajové plantáži a ochutnávka místní produkce čajů. Candi" Sukuh - erotický chrám na úpatí sopky Gunung" Lawu připomínající stavby Aztéků. Pěší výlet malebnými políčky na úbočí"sopky. Přejezd do Saranganu.

8. den

Putování na vulkanický komplex Bromo. Jedinečná scenérie čtyř sopek v oblasti Tengger.

9. den

Východ slunce nad Bromem a nenáročný výstup na okraj kráteru. Možnost fakultativního výletu k"vodopádu Madakaripura a k"netopýří jeskyni.

10. den

Krajinou sopek přes Probolingo do Banyuwangi - přístavního města východní Jávy.

11. den

Brzký ranní trek k sopečné kaldeře Kawah Ijen se sirnými doly, odkud místní nosiči vynášejí naráz až 100 kg síry. Dopoledne trajektem na BALI. Podél severního pobřeží ostrova na Lovinu. Cestou odpočinek v"horkých pramenech ve vesničce Banjar a návštěva největšího buddhistického chrámu na ostrově ve vesničce Banjar – Brahmavihara Arama.

12. den

Za úsvitu možnost vyjížďky na pozorování delfínů. Unikátní pískovcový chrám Pura Beji a pohřební chrám Pura Dalem Jagaraga. Pěší výlet k"vodopádům Sekumpul. Návrat do Loviny a luxusní večeře s"balijskými specialitami. Neuvěřitelná bohatost chutí s"tradičním tancem v podání špičkových tanečníků z místní univerzity.

13. den

Průjezd přes Singaraju a horským průsmykem k rýžovým terasám u sopečných jezer Buyan, Bratan a Tamblingan. Vodní chrám Ulun Danau, jeden ze směrových chrámů Bali zasvěcený bohyni jezera. Návštěva botanické zahrady Eka Karya v"nadmořské výšce 1 300 metrů. Zajímavou krajinou do centra umění, Ubudu. Večerní představení kecak - opičí tanec. Ohňový tanec a kreace tanečníka na žhavých uhlících. Nocleh v"Ubudu.

14. den

Ubud. Pura Dalem - chrám mrtvých v džungli. Opičí prales. Uvidíme tradiční pohřební rituál? Muzeum malíře Antonia Blanca. Chrám v"Lotosové zahradě a královský palác v"Ubudu. Babi Guling – ochutnávka pečeného prasátka."Chrám Tirta Empul je jedním z nejposvátnějších hinduistických míst na Bali. Gunung Kawi a královské hrobky vytesané do skály v"překrásném údolí. Nocleh v"Ubudu.

15. den

Dřevořezbářská dílnička. Motýlí park. Výjezd do hor. Stupňovité rýžové terasy Tegalalang a horská cesta po okraji kaldery přes Kintamani, výhled na lávové pole a jezero nejatraktivnější sopky Bali, Batur. Besakih. Snad nejhezčí místo na Bali na úpatí posvátné sopky Agung (3 142 m). Komplex 30 chrámů na sedmi terasách. Candidasa - klidné přímořské letovisko. Stihneme koupání na pláži?

16. den

Dopoledne oddech na pláži s"bílým pískem Pasir Putih. Královské koupele Tirtaganga. Vodní palác a labyrint jezírek v"krásné zahradě. Přejezd do Amedu, vyhlášeného potapěčského střediska. Nocleh v"Amedu.

17. den

Amed - špičkové potápění a šnorchlování. Turisty teprve objevovaná nádherná oblast. Tulamben, nejhezčí potápění na Bali. Vrak americké válečné lodi Liberty obrostlý korály. Pro zájemce fakultativně výstup na Gunung Agung, případně výlet na Pura Lempuyang, vysoké terasy chrámu z"bílého kamene. Nocleh v"Amedu.

18. den

Cestou do Sanuru pláž, kde se získává sůl z mořské vody tradičním způsobem. Soudní dvůr s nejstaršími malbami zobrazujícími pekelné tresty i nebeský ráj Kerta Gosa. Návštěva „netopýřího chrámu“ Goa Lawah. Uvidíme vylétat tisíce netopýrů? Prohlídka dílny na zpracování stříbra.

19. den

Dopoledne pláže a koupání ve vyhlášeném letovisku Sanur. Odpoledne návštěva chrámu Uluwatu na poloostrově Bukit, tyčícího se 70 metrů nad hladinou moře. Společná večeře před odletem na pláži v"Jimbaranu. Odlet z Denpasaru.

20. den

Letecký návrat do vlasti.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.