Indonésie - Malé I Velké Sundy - Hory, sopky a draci

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indonésie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 70 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zážitky nabitá cesta do indonéského ráje - krásná příroda, moře, zvyky a tradice

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do INDONÉSIE, Denpasaru na ostrov Bohů BALI. Přímořské letovisko s nekonečnými plážemi.

3. den

Letecky na ostrov FLORES - nejkrásnější z ostrovů smaragdového náhrdelníku Nusa Tenggara. Směs odlišných kultur. 14 aktivních sopek. Odlišné jazykové skupiny animistů. Zvláštní zvyky a obětní rituály. Příjemní domorodci, rybářské vesničky, pláže. Romantická osada Moni. Horké prameny a vodopády.

4. den

Východ slunce na nejhezčím vulkánu Kelimutu. Tři unikátní jezera odlišných barev - tyrkysové, zelené a černé. Tkalcovské vesničky v okolí. Přejezd" do Bajawy. Zastávka na Blue Stone Beach.

5. - 6. den

Pěšky ke kráteru nejnovější sopky Floresu – Wawo Mudha. Výhled na vodopád. Návštěva místní vesničky. Pěší výlet z"kampungů Be´a. Víte, jak roste vanilka, kakaové boby, pepř či hřebíček? Koupání v termálech Manalage v"místě, kde se horké prameny mísí se studenou vodou malé říčky. Tradiční vesnice animistických kmenů Ngada. Vesnička Bena pod patronátem UNESCO. Nádherné výhledy na sopku Inerie.

7. den

Přelet na západní pobřeží do Labuan Bajo. Městečko na pobřeží. Možnost výletu k"jeskyni Batu Cermin.

8. - 10. den

Čtyřdenní plavba z"Floresu na Lombok pronajatou lodí s"plnou penzí. Zastávky na jednotlivých rajských ostrovech. Koupání a šnorchlování. Trek za komodskými varany na ostrově RINCA. Světoznámé KOMODO - hornatý idylický ostrůvek s varany, světovou atrakcí (UNESCO). Největší ještěři dosahují 3 m délky a váhy ke 200 kg. Působivá příroda národního parku - lontarové palmy, divoký vodní buvol, jeleni i stáda opic. Červená pláž, místo s nejbarevnější korálovou zahradou. Ostrovy Moyo, Satonda, Laba.

11. den

Ranní vylodění na ostrově LOMBOK, podél severního pobřeží do vesničky Senaru na úpatí sopky Rinjani. Pěšky k vodopádům Sendang Gile.

12. - 14. den

Třídenní trek na posvátnou sopku Rinjani (3 726 m) s"plnou penzí, ubytování v"pronajatých stanech. Zelené jezero v 600 m hlubokém kráteru. V"závislosti na vodním stavu možnost koupele v"horkých pramenech Gila. Drzé opice v"tropické džungli. Trek se dá krátit, modifikovat i nahradit jinou aktivitou. Přesun na ostrovy Gili.

15. - 16. den

Odpočinek na Gili - bílé písečné pláže, křišťálová voda, korálové útesy - vydařený relax po treku. Možnost špičkového potápění. Pro zájemce na kole kolem ostrova Trawangan. Lodní výlet na vzdálenější ostrovy Meno a Air. Šnorchlování mezi mořskými želvami. Gurmánské zážitky plodů moře a vynikající koktejly při západu slunce.

17. den

Přesun lodí na BALI, Amed - idylická rybářská vesnice. Okusíme exotické masáže?

18. den

Amed. Tulamben - nejhezčí potápění na Bali. Rozšíříme řady potápěčů? Královské koupele Tirtagangga. Besakih - nejposvátnější místo na ostrově. Chrámy na úpatí posvátné sopky Agung (3 142 m). Komplex 30 chrámů na 7 terasách. Ubud - kulturní centrum s uměleckou komunitou. Ohňový tanec, kreace tanečníků na žhavých uhlících. Tradiční tance kecak, barong či legong.

19. den

Opičí prales. Pura Dalem - chrám mrtvých v džungli. Batubulan. Dřevořezbářské a kamenosochařské dílničky. Výrobny stříbrných šperků a malířské galerie. Večer tradiční trh v malebném Sanuru.

20. - 21. den

Poloostrov Bukit, směrový chrám na bílých útesech Tanah Lot. Slavné pláže a exotické nákupy. Odlet z Denpasaru."Letecký návrat domů."

21. den

Letecky na JIŽNÍ SULAWESI do Ujung Pandang (Makassar). Přejezd do Pare-Pare. Cestou návštěva jedné z"největších krasových oblastí Indonésie, Rammang Rammang. Projížďka na loďce mezi skalními útvary, procházka panenskou krajinou a jeskyně s nástěnými"malbami datovanými tisíce let před naším letopočtem.

22. den

Přejezd do Rantepaa - centrum legendami opředené oblasti Tana Toraja. Příjemné klima. Historií našlapaná oblast s mystickou atmosférou. Pestrá krajina - džungle, vápencová skaliska, rýžové terasy, políčka bavlny, kávovníky. Buvolí tržnice. Kuriózní obřady Torajů, šance na pohřební ceremoniály s desítkami obětovaných býků. Vesnička Kete Kesu či Buntu Pure. Skalní hrobky. Jeskyně po léta hloubené do skal.

23. den

Tau Tau - vyřezávané dřevěné figurky zemřelých, které ze skalních výklenků hlídají mrtvé. „Visící” hroby. Vyhlášení řezbáři. Bori - megality. Londa - pohřební jeskyně. Lemo - nejpůsobivější skalní terasy s figurkami Tau Tau. Kávovníkové plantáže. (Místa návštěvy se mohou měnit dle aktuálních rituálů.)

24. - 25. den

Dvoudenní trek horskou oblastí Torajů (náročnost treku dle zdatnosti skupiny). Tradiční vesničky. Nádherné výhledy a rýžová políčka. Spánek v"místních tongkonanech se sedlovými střechami, po dobu treku plná penze. Noční přejezd do Ujung Pandang.

26. den

Ujung Pandang s chrámy taoismu. Přístav s plachetnicemi mořeplavců a obchodníků Bugis připomínající středověk. Pevnost Rotterdam. Výlet lodí na ostrov Samalona. Čínská čtvrť. Večerní odlet z Ujung Pandang.

27. den

Letecký návrat domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.