Krásy a kultura ostrova Bali

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indonésie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 66 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Indonésie, Bali…už jen sama tato jména voní exotikou. Indonésie je největší souostroví světa a každý z ostrovů má svou osobitou tvář a odlišný ráz. I v této pestrosti je ostrov Bali unikátní pro svou jedinečnou kulturu, se kterou se nikde jinde na světě nesetkáte. Je to ostrov četných bohů a bůžků, živých tanců a neopakovatelné pohodové atmosféry. Je přímo nabitý pozitivní energií, kterou načerpáte i v prostředí krásné tropické přírody – strmých vulkánů, životem kypící džungle, rýžových políček či zahrad s ovocem a kořením. Pověstnou třešničku na dortu pak představuje úžasné jídlo, usměvaví lidé, či perfektně fungující infrastruktura. To vše a mnohem více je Bali – Ostrov bohů a tisíců chrámů.

Program zájezdu

1. den: ODLET PRAHA - DENPASAR

Sraz cca 2,5 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Let s přestupem do Denpasaru.

2. den: PŘÍLET - LETOVISKO SANUR

Přílet do Denpasaru, hlavního města ostrova a celé provincie Bali. Transfer do hotelu v oblasti Sanur, poklidné plážové oblasti na jižním pobřeží. Ubytování, po krátkém odpočinku uvítací večeře zaměřená na balijské speciality. Poté osobní volno a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě.

3. den: SANUR - VOLNÝ DEN

Odpočinkový den na pláži a relaxace v letovisku Sanur.

4. den: JIŽNÍ A JIHOVÝCHODNÍ BALI

Tento den se zaměříte na poznávání oblastí na jižním a jihovýchodním konci ostrova Bali. Z architektonických zajímavostí vás čeká návštěva chrámu Goa Lawah se slavnou netopýří jeskyní, jež je jedním z šesti nejposvátnějších chrámů na celém Bali. Poté se vydáte do tradiční vesnice Tenganan, do vodního paláce Taman Ujung a nádherných zahrad někdejšího královského paláce Tirta Gangga. Zde všude se budete dozvídat více o kultuře ostrova, jež v sobě promítá každodenní propojení člověka s přírodou a bohy.

5. den: SANUR - OSOBNÍ VOLNO

Odpočinkový den na pláži, relaxace. Ubytování v Sanuru.

6. den: CHRÁMOVÝ KOMPLEX BESAKIH A PŘÍRODNÍ KRÁSY OBLASTI KINTAMANI

Po odpočinkovém dni vás čeká den plný poznávání. Nejdříve navštívíte soudní síň Kertha Gosa s krásně zdobenými stropy. Těšit se můžete také na nejposvátnější balijský chrámový komplex Besakih na úpatí hory Agung. Je vybudován na sedmi terasách a tvoří ho 23 chrámů. Právě zde podle balijských legend přebývají bohové. Během přejezdu oblasti Kintamani, známé svou úrodnou sopečnou půdou, vás čeká návštěva zahrad koření s ochutnávkou nápojů místní produkce. Den zakončíte prohlídkou typické vesnice Penglipuran. Ubytování ve městě Ubud.

7. den: UBUD - CENTRUM KULTURY MEZI RÝŽOVÝMI POLÍČKY

Tento den začnete příjemnou ranní procházkou mezi rýžovými poli a následnou prohlídkou Ubudu. Navštívíte vyhlášený řemeslný trh, podíváte se do sloní jeskyně Goa Gajah nebo do chrámového a pohřebního komplexu Gunung Kawi z 11. století. Den zakončíte prohlídkou posvátného vodního chrámu Tirta Empul.

8. den: UBUD - OSOBNÍ VOLNO S MOŽNOSTÍ POZNÁVÁNÍ BALIJSKÉ KULTURY

Odpočinkový den s možností návštěv zdejších četných galerií, obchůdků a především poznávání balijské kultury formou fakultativních aktivit (bližší informace podá průvodce). Vedle možnosti naučit se vařit balijské pokrmy se nabízí i kurzy balijského tance, kurz pletení košíčků canang sari či léčení bylinkami a další aktivity.

9. den: STŘEDNÍ A SEVERNÍ BALI

Po snídani se vydáte do letoviska Lovina. Cestou vás čeká návštěva královského paláce Taman Ayun obklopeného zahradami a vodním příkopem, a také uvidíte jezerní chrám Ulun Danu Beratan. Podle místní legendy zde v jezeře bydlí bohyně rýže a vody. Během cesty se zastavíte na zdejším ovocném trhu. Ubytování v letovisku Lovina.

10. den: VOLNÝ DEN V LETOVISKU LOVINA

Odpočinkový den na pláži, relaxace. Ubytování v Lovině.

11. den: CESTA NA JIH OSTROVA, CHRÁM TANAH LOT

Dopoledne vás čeká přejezd zpět na jih ostrova. Zastavíte se v budhistickém chrámu Banjar nedaleko letoviska Lovina, a taktéž budete projíždět magickou krajinou rýžových políček v oblasti Pupuan. Závěr dne bude patřit známému „chrámu na moři“ Tanah Lot. Ubytování v Seminyaku.

12. den: SEMINYAK - OSOBNÍ VOLNO

Den vhodný ke koupání a odpočinku na místní vyhlášené pláži. Letovisko Seminyak leží severně od Kuty a je známé právě pro krásné pláže a klidnější atmosféru. Můžete poznávat pobřeží, které je oblíbené nejen mezi exkluzivními řetězci hotelů ale také u cizinců z Evropy či Austrálie, kteří zde žijí a podnikají například v oblasti módy či jiných řemesel typických pro Bali.

13. den: SEMINYAK, DENPASAR

Váš program na ostrově bohů pozvolna končí, před vámi je ještě půldenní nenáročný program v hlavním městě Bali, Denpasaru. Čeká vás návštěva místního trhu, okolo kterého se točí život místních komunit. Právě zde nejlépe poznáte ingredience ze kterých se vaří balijská kuchyně nebo se vytvářejí obětiny bohům a bůžkům. Nevynecháte ani ochutnávku pestrého exotického ovoce. Poté navštívíte monument Bajra Sandhi na jehož stěnách je zobrazena pohnutá historie Indonésie a ostrova samotného. Z kulturních zajímavostí vás čeká návštěva batikové manufaktury, jež vytváří krásné látky. Den zakončíte pohledem na jeden z mnoha četných balijských tanců. Tanec barong je plný energie a zobrazuje věčný boj sil dobra a zla, motiv všudypřítomný v balijské kultuře.

14. den: SEMINYAK - TRADIČNÍ BALIJSKÝ TANEC A ROZLUČKOVÁ VEČEŘE

Po dopoledním volnu se vydáte do chrámu ULUWATU, který byl vybudován v 11. století přímo na skále nad mořem a je zasvěcen duchům moří a oceánů. V prostorách chrámu se zúčastníte strhujícího představení balijského “opičího tance” KECAK. Ten připomíná výjev z eposu Rámajána a patří mezi nejzajímavější taneční formy, které lze na Bali vidět. Po návratu z chrámu si užijete rozlučkovou večeři, kterou pro vás připravíme přímo na pláži. Ubytování v Seminyaku.

15. den: ODLET

Snídaně. Osobní volno. Transfer na letiště v Denpasaru a odlet do Prahy s přestupem.

16. den: PŘÍLET DO PRAHY

Přílet na letiště Václava Havla v Praze.

POZNÁMKA

Minimální počet účastníků zájezdu: 20 Změna programu vyhrazena. Pořadí navštívených míst může být změněno. CK si vyhrazuje právo na změnu v programu v důsledku konání některého z náboženských svátků. CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků. Dle nového zákona je 30denní turistické vízum zpoplatněné částkou cca 35 USD. Obdržíte ho na letišti po příletu na Bali. Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

PROČ S NÁMI

S námi máte jistotu, že náš delegát Vám bude k dispozici každý den. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se. Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy BALI, ale zároveň odpočívali. Žádná náročná honička nabitého poznávacího zájezdu vás nečeká.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.