Sopky Indonésie

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indonésie
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 70 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Horské výstupy na vulkanických ostrovech Bali, Lombok a Jáva

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy.

2. den

Přílet na „ostrov bohů“ Bali do hlavního města Denpasar, přejezd do Ubudu, nocleh 3 noci po sobě, první asijské nudle mee goreng.

3. den

Kulturní a duchovní centrum ostrova - městečko Ubud. Posvátná džungle s chrámem Monkey Temple, hustě osídleným opicemi – makaky. Řemeslné dílny. Fakultativně zážitkový rafting na řece Ayung a večerní představení tradičních balijských tanců – ohňový Kecak, maskový Barong nebo balet Ramayana.

4. den

Ranní výstup na sopku Gunung Batur (1717 m). Odměnou jsou překrásné výhledy na celý ostrov Bali. V klidu kochání se výhledy, túra kolem kráteru sopky dokola a sestup k jezeru Danau Batur (5-6 hod, ↑900 m, ↓900 m). Možnost návštěvy a odpočinku v horkých pramenech pod Baturem. Návrat do Ubudu. Po cestě zpět chrám Pura Jati u jezera Batur a rýžové terasy Tegalalang – výlet s výhledy na překrásně zelená rýžoviště (1 hod, ↑100 m, ↓100 m).

5. den

Přeplutí rychlou lodí z Bali na Lombok, odpolední návštěva velkolepých vodopádů Tiu Kelep a Sendang Gile s koupáním (2 hod, ↑200 m, ↓200 m). Nocleh v Senaru či Sembalunu.

6. den

S místním průvodcem zahájení dvoudenního náročnějšího výstupu na sopku Rinjani - nalehko díky podpoře nosičů, s noclehem v zapůjčených stanech, s plnou trekovou penzí od místního kuchaře. Z vesnice Sembalun Lawang (1150 m) po travnatých pláních a vzhůru na hřeben na tábořiště Pelawangan II (2600 m). (7 hod, ↑1550 m, ↓100 m)

7. den

Brzký ranní pokus o výstup na nejvyšší horu Malých Sundů Gunung Rinjani, dle aktuální situace až na vrchol (3726 m). Východ slunce z hory – fantastický výhled na modré jezero Segara Anak, z něhož vyrůstá nový sopečný kužel Gunung Baru (2351 m). Krátký odpočinek na tábořišti a sestup do Sembalun Lawang (celkem 12 hod, ↑1200 m, ↓2750 m). Večerní přejezd na pobřeží Lomboku a lodí na souostroví Gili.

8. den

Odpočinek na tropickém ostrůvku Gili Meno. Procházky a relaxace na plážích s bělostným pískem, koupání, šnorchlování s karetami. Večerní posezení v některé z příjemných restaurací na pláži, grilované ryby či plody moře a popíjení místního piva Bintang.

9. den

Ranní plavba z ostrůvku Gili zpět na Lombok, místní přelet z Lomboku na ostrov Jáva do města Surabaya, přejezd místní dopravou do vsi Ranu Pani (2100 m) pod majestátní stále aktivní kráter Semeru, ubytování.

10. den

Zahájení dvoudenního výstupu s místním průvodcem na Semeru - nalehko díky podpoře nosičů, s noclehem v zapůjčených stanech, s plnou trekovou penzí od místního kuchaře. Okolo jezera Ranu Kumbolo na tábořiště Kalimati pod Semeru. (6 hod, ↑600 m, ↓250 m)

11. den

Noční vstávání (cca v 1:00 hod) a pokus o výstup na vrchol aktivní sopky Semeru (3676 m). Sestup zpět na Kalimati, krátký odpočinek na tábořišti. Návrat do Ranu Pani na ubytování. (celkem 10 hod, ↑1250 m, ↓1600 m)

12. den

Dopolední přesun ke kráteru Bromo (2 329 m). Odpočinkový den. Po cestě návštěva vodopádu Madakaripura (1 hod, ↑100 m, ↓100 m), možné koupání. Podvečerní ubytování ve vesnici poblíž Broma.

13. den

Brzké ranní vstávání a výjezd džípem na vyhlídku Penanjakan, která skýtá úchvatné výhledy při východu slunce na úžasnou scenérii trojice sopek a národní park Bromo-Tengger-Semeru. Přejezd pod kráter Bromo, výstup ke kouřícímu kráteru, návštěva travnatého kopečku Teletubbies hill v savaně Bromo (4 hod, ↑250 m, ↓250 m). Přejezd ke kráteru Kawah Ijen nacházejícího se vedle aktivní sopky Merapi, nocleh.

14. den

Výstup s místním průvodcem ke kráteru Kawah Ijen, který je známý svou unikátní náročnou ruční těžbou síry a mléčně tyrkysovým jezerem, které se v něm nachází. Trek k Modrému plameni. Východ slunce na římse kráteru s nezapomenutelným výhledem na Merapi a do kráteru Ijen. Návrat zpět k parkovišti (5 hod, ↑500 m, ↓500 m). Přejezd do přístaviště, přesun lodí zpět na Bali. Po cestě do přístavu zastávka u sirného vodopádu Kalipait a na kávové plantáži. Z přístavu Gilimanuk na Bali přejezd do Denpasaru. Večerní volný program v živém pobřežním městě Kuta, ubytování.

15. den

Koupání na slavné pláži v Kutě, relaxace, nákupy suvenýrů. Odlet z Denpasaru.

16. den

Návrat do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.