Sumatra - Siberut - Mentawajské dobrodružství s Pepou Formánkem

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indonésie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 66 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Cesta do míst, která nejsou jen tisíce kilometrů daleko, ale i tisíce roků zpátky

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky do INDONÉSIE, na SUMATRU do města Padang. Rumah Gadang. Přesun do města Bukkittinggi.

3. - 4. den

Příjemné klima náhorní plošiny Bukkittinggi. Centrum matriarchální kultury Minangkabau. Orgie skvělého jídla. Vyhlášené padang food. Ranní návštěva trhu, údolí Harau s výstupem nad vodopád. Plantáže kávy, ochutnávka kopi luwak. Nalezneme v džungli raflésii, největší květinu světa? Výlet s přespáním u sopečného jezera Maninjau v zapomenutém ráji. Fakultativní možnost treku džunglí a kráterem k jezeru s bývalým lovcem tygrů.

5. den

Koupel v jezeře Maninjau, přesun do Padangu krásnou krajinou s políčky rýže, kakaovníky a maniokem. Nocleh na pobřeží.

6. den

Rychlou lodí na ostrov mentawajských kouzel. Příjezd do Muara Siberut, návštěva horního povodí Sarareiket, plavba na dřevěné kánoi do vnitrozemí ostrova. První seznámení s mentawajskými obyvateli ostrova.

7. - 13. den

Návštěva vesnic Bad Rogod a Madobag Ugai. V případě dobrého počasí a kondice účastníků náročný horský přechod a návštěva vesnice Atabai a Butui. Jedinečná flóra i fauna. Poznávání jednoduchého života a pracovních činností přírodních lidí. Výroba sága, rybolov, příprava otrávených šípů, zhotovení bederních pásů z kůry. Dlabání kánoí, výroba pádel, seker. Ochutnáte místní lahůdku moučné červy? Starodávné zvyky a rituály. Setkání s místními šamany. Několikadenní rituály jsou plné magie. Věštění z kuřecích vnitřností, večerní ceremonie plná tradičních tanců. Šance na opravdu životní prožitky! (Časový rozvrh akce se může měnit podle plánovaných ceremonií na jednotlivých místech, v závislosti na počasí a kondici stezek a ostatních nahodilých událostí).

14. - 15. den

Návrat lodí do Padangu. Nejlepší pláže jihu. Bílý písek, palmy. Skvělé šnorchlování, možnost potápění. Lodní výlet na idylický ostrov Mara a Patusaman s občerstvením.

16. - 17. den

Poslední koupání. Odlet z Padangu"a následný let do Evropy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.