To nejkrásnější z Bali + Koupání u Lembongských Ostrovů (letecky z Prahy)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indonésie
Ubytování 4* hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 66 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tropický ráj na čtyři… Bali. Ano! Objevte úžasnou ostrovní atmosféru s průvodcem, který se tady vyzná lépe než místní. Na vlastní oči uvidíte chrámový komplex Besakih a navštívíte umělecké centrum Ubud. Projdete se rýžovými políčky, užijete si podívanou na balijské tance a relax na plážích Lembongských ostrovů. Dopřejte si exotiku – poznejte Bali jako cestovatel!

Popis stravování

během dne i večera bude možnost stravování v restauracích či warungách (místní restaurace)

Popis ubytování

ubytování v tradičních příjemných hotelech

Program zájezdu

1. den

V dle letového řádu odlet z Prahy s jedním přestupem do Denpasaru.

2. den

V závislosti na čase příletu bude následovat program s průvodcem. Po příletu na Bali se dopravíme na hotel, kde se ubytujeme a odpočineme si po náročné cestě. Přílet do jižní části Bali do města Denpasaru, které je správním střediskem celého ostrova a sídlem místní vlády. Objednaným transferem se společně přesuneme na hotel v oblasti Sanuru, kde se ubytujeme. 

3. den

Volný den k odpočinku v Sanuru. V případě zájmu lze využít některou z aktivit či výletů nabízených resortem. Než se vydáme poznávat Bali, dopřejeme si odpočinkový den. Po náročné cestě je potřeba načerpat energii a tak si můžeme zalenošit na nádherné pláži v Sanuru. Kdo by měl chuť tento den strávit trochu aktivněji, může využít nabídky některé z místních agentur a vydat se na menší výlet, případně využít některou z aktivit, které jsou nabízeny přímo na pláži. Ubytování na hotelu v Sanuru.

4. den

Po snídani vyrazíme prozkoumat legendární poloostrov na jihu Bali – Bukit. Cestou se zastavíme v hlavním městě a navštívíme největší plážové centrum ostrova. Dnes si prohlédneme hlavní město Denpasar a jeho Balijské muzeum, Náměstí Puputan a pověstné trhy. Přejedeme do plážového centra Kuta, kde se projdeme centrem a budeme pozorovat místní surfaře. Podvečer strávíme u chrámu Uluwatu z 11. století, který je postavený na 100 metrů dlouhých útesech nad Indickým oceánem. Na pozadí této divoké scenérie nás čeká divadelní představení balijského tance Kecak, který již téměř sto let vypráví příběh Rámajány. 

5. den

Dnes nás čeká cesta do Ubudu, kultovního místa celého ostrova. Cestou se zastavíme v Královském paláci Klungkung. Prohlédneme si hinduistický chrám Pura Goa Lawah s netopýří jeskyní a možná zahlédneme i nejvyšší horu ostrova Gunung Agung. Ráno nás čeká cesta na východní pobřeží ostrova. Po příjezdu na místo navštívíme legendární Královský palác Klungkung postavený v 17. století a zničený až za holandské okupace v roce 1908. V blízkosti paláce navštívíme památník rituální sebevraždy Puputan. Odtud pak budeme pokračovat k hinduistickému chrámu Pura Goa Lawah s netopýří jeskyní, která údajně vede až k nejvyšší hoře ostrova Gunung Agung, která se tyčí v nadmořské výšce 3 031 metrů. Cestou do města Ubudu navštívíme kávové plantáže. Možná nás zaujme i dílna na výrobu dřevěných sošek.  Ubytujeme se v kultovním městě Ubudu.

6. den

Dnes se budeme pohybovat v podhůří balijských sopek. Uvidíme stále činnou sopku Mt. Batur (1 717 metrů n. m.), navštívíme největší balijský chrám Pura Besakih, který se skrývá v džungli pod nejvyšší horou ostrova Gunung Agung. Odpoledne se vydáme do pralesních chrámů Gurung Kawi a vodního chrámu Tirta Empul. Po snídani vyrazíme na celodenní výlet do centra ostrova. Nejdříve spatříme horu Mt. Batur, která se vyjímá nad stejnojmenným jezerem. Poté přejedeme mezi rýžovými políčky k největšímu hinduistickému chrámu ostrova Pura Besakih, který se ukrývá v džungli pod nejvyšší sopkou ostrova Gunung Agung.  Odpoledne zhlédneme rituální vodní očistu místních obyvatel v chrámu Tirta Empul. Den zakončíme procházkou mezi rýžovými políčky, která nás dovede až k pralesním chrámům s královskými hrobkami z 11. století Gunung Kawi.  Večer bude následovat volný program v Ubudu. Ubytování v Ubudu.

7. den

Den strávíme ve městě Ubud. Projdeme se Opičím pralesem, nakoupíme si suvenýry, užijeme si balijskou masáž, ztratíme se v Královském paláci Puri Sarem a zasníme se u představení Balijských tanců. Procházku starobylým městem Ubud začneme v Královském paláci Puri Sarem v centru města. Při nákupu suvenýrů se pomalu dostaneme až k Opičímu pralesu. Čeká nás příjemná procházka, při které budeme pozorovat makaky jávské. Také zde navštívíme některé svaté chrámy.  Klidné odpoledne v uměleckém Ubudu využijeme například k prohlídce galerií, k relaxaci při balijské masáži nebo jen tak k toulkám asijskými uličkami. Večer si užijeme představení Balijských tanců v duchu tradičního pojetí balijských legend.  Ubytování v Ubudu.

8. den

Přesuneme se na sever ostrova. V centrální oblasti Bali navštívíme oblast jezer, královského chrámu Taman Ayun a jezerní hinduistický chrám Pura Ulun Danu. Čeká nás dobrodružná procházka džunglí k vodopádu Munduk a koupání v termálních pramenech Banjar. Průzkum severní oblasti Bali začneme u královského chrámu Taman Ayun ze 17. století. V horách se pak zastavíme u jezerního chrámu Ulun Dan, který je zasvěcený jezerním bohům. Kolem jezera Beratan, Buyan a Tamblingan se dostaneme až k v džungli ukrytému vodopádu Munduk. Při další zastávce se vykoupeme v termálních posvátných pramenech Banjar.  Na závěr dne pak navštívíme jediný buddhistický chrám ostrova Brahma Ahava Vihara.  Nocleh v oblasti města Lovina.

9. den

Přesuneme se opět na jih ostrova. V horách ještě navštívíme nejslavnější vodopád ostrova Gigit a jedinečný chrám ze 16. století Tanah Lot. Pozdní odpoledne strávíme koupáním v oblasti Sanuru. Při dopoledním přesunu na jih ostrova se projdeme džunglí k nejslavnějšímu balijskému vodopádu Gigit. Na jižním pobřeží pak navštívíme nejfotogeničtější chrám ostrova Tanah Lot, který byl vystavěn na břehu oceánu již v 16. století. Vrátíme se do oblasti pobřežního Sanuru, kde si ještě v podvečer užijeme osvěžující koupání v moři. Večer ubytování v Sanuru.

10. den

Zajedeme si na celodenní fakultativní výlet na Lembongské ostrovy, kde si celý den můžeme užívat pravou exotiku s mořem, šnorchlováním a nejrůznějšími plážovými aktivitami. Po snídani se vypravíme lodí na hodinu a půl vzdálené Lembongské ostrovy. Budeme si moci zvolit z několika různých aktivit: prohlídka ostrova, šnorchlování, koupání nebo různé vodní outdoorové aktivity. Společně se pak sejdeme u obědového barbeque. Odpoledne se pak vrátíme zpět na pevninu. Kdo se nebude chtít účastnit fakultativního výletu, může zůstat u moře v Sanuru a strávit den koupáním, projížďkou na kole, motorce či jinými aktivitami. Nocleh v oblasti Sanuru.

11. den

Tento den bude vyhrazen relaxaci u moře. Dle letového řádu transfer na letiště a odlet zpět do ČR. V závislosti na letovém řádu si užijeme poslední koupání a poté se přesuneme na letiště v Denpasaru a odletíme zpět do ČR.  

12. den

Přílet do ČR dle letového řádu.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Kooperativa B Svět (100 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.