Poznávací Irsko 2021 letecky s průvodcem v malé skupině

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Irsko, Dublin
Typ ubytování Pension
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 29 950 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Velký okruh ostrovem včetně Severního Irska.
Program se absolvuje ve skupince 8 účastníků.

Poznávací zájezd do země Keltů, megalitických památek, hradů a katedrál. Uvidíte čarokrásná horská jezera, keltské kříže, historické památky světového významu. Čekají na vás přívětiví obyvatelé, nejhezčí hospůdky na světě s irskou muzikou a jedinečným pivem Guinness, případně třikrát přepalovaná whisky. Zpestřením programu budou túry a vycházky v neobyčejně krásné přírodě a v národních parcích v době kvetoucího vřesu.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy v odpoledních hodinách. V podvečer přílet do Dublinu, ubytování.

2. den

HILL OF TARA (Královská hora) – nejvýznamnější prehistorická a raně křesťanská lokalita v Irsku. NEWGRANGE – nejvzácnější keltské kříže v Irsku, megalitické hrobky. MONASTERBOICE – klášterní komplex, keltské kříže. Přejezd do Severního Irska. BELFAST – večerní prohlídka hlavního města Severního Irska, katedrála sv. Anny, radnice, parlament

3. den

CARRICK-A-REDE ROPE BRIDGE – vycházka na ostrůvek po lanovém mostě. GIANT´S CAUSEWAY – Cesta obrů, soustava čedičových sloupů, vycházka. BUSHMILLS – návštěva nejstarší výrobny whisky na světě, degustace 3x přepálené whisky. DUNLUCE – romantický hradní areál položený na skalním útesu nad mořem. DERRY – podvečerní prohlídka druhého největšího města Severního Irska, staré město s křivolakými uličkami.

4. den

CONNEMARA – průjezd poloostrovem, irská divočina, část poloostrova je národním parkem, vycházka. GALWAY – prý nejkrásnější město v Irsku, je dovoleno používat pouze ručně malované reklamy, malebné staré město, přístav.

5. den

BURREN – jedinečná oblast holých skalnatých návrší, vycházka. CLIFFS OF MOHER – skalní útesy, vycházka na Hag´s Head, daleký výhled.

6. den

KILLARNEY – národní park, impozantní zámek Muckross House. BLARNEY CASTLE – zříceniny hradu s příjemným letoviskem s krčmami a prodejnami řemeslných výrobků. CORK – příjemné město s polohou v hlubokém zálivu. Nabízí krásné parky, hrady a katedrály. Malebné přístavní hráze a mosty.

7. den

ROCK OF CASHEL – na vápencovém pahorku zřícenina hradu, bývalého sídla keltských králů. GLENDALOUGH – „Irské Delfy“, raně křesťanský klášter, vycházka. DUBLIN – večerní prohlídka hlavního města Irska. TEMPLE BAR – malebná čtvrť, dlážděné uličky a stylové hospůdky.

8. den

DUBLIN – dopolední prohlídka města, HRAD – významná památka. KATEDRÁLA SV. PATRIKA – největší irský kostel. KRISTOVA KATEDRÁLA – středověký pult, krypta. V podvečerních hodinách odlet do Prahy.Tip z okolí
Po památkách starých tisíc let vzhůru do čtvrti Temple Bar, jen tak lze poznat pravou tvář Dublinu Tmavá louže či tmavá bažina znamená staroirské Dubh Linn, základ názvu hlavního města Irska. Ještě starší gaelský název Baile Átha Cliath značí město u chráněného brodu. Ať tak nebo tak, jisté je, že Dublin, ležící na východním pobřeží, musíte při pobytu na „zeleném” ostrově jistojistě navštívit.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.