Island – skialpinismus mezi fjordy a vulkány

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Island
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 39 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit systém slev a bonusů CK Adventura.Náročnost:Jedná se o náročný skialpinistický zájezd. Předpokladem je dobrá fyzická i psychická kondice, dobré lyžařské dovednosti, schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích, fyzická zdatnost tak, abyste byli schopni zvládnout cca 6–8 hodinovou túru s převýšením cca 1000–1500 výškových metrů.Klima:Je třeba počítat s drsnějším počasím, bývá proměnlivé a často vane silný vítr. Průvodce:Vojta Dvořák  horský vůdce s mezinárodní licencí UIAGM.Velikost skupiny:5–7 účastníků.Poznámka:Ledovcové vybavení: V ceně je zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na ledovcové túry. Používáme standardní vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace) – sedací úvazek, stoupací železa, cepín, 9 mm horolezecké lano a karabiny.Pokud nevlastníte vlastní skialpinistické vybavení (lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny)  poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u našich partnerů: ALPSPORT Praha 1, SAGITA Jičín nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou.Zapůjčení lavinového setu (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) si můžete objednat za příplatek 990,- Kč na celou dobu zájezdu.Informační schůzka se bude konat asi dva týdny před odjezdem. Zodpovíme na ní vaše dotazy, poradíme, jak si na zájezd dobře zabalit, a připomeneme, na co nezapomenout. Pokud se schůzky nezúčastníte, nevadí – veškeré důležité informace obsahují i podrobné pokyny, které obdržíte e-mailem asi měsíc před odjezdem.

Popis stravování

Za příplatek vám rádi připravíme expediční balíček polopenze Adventura Travel Food na dny strávené v přírodě, ostatní účastníci se stravují individuálně.

Program zájezdu

1. den

Letecky Praha–Keflavík; přílet na Island kolem půlnoci.

2. den

Reykjavík – centrum příjemného hlavního města, nákup potravin a odpolední přesun do Borgarnes odkud podnikneme následující den první skialpinistickou túru

3.–4. den

Skialpový výstup na Skessuhorn (967 m, malý islandský Matterhorn), odpoledne přesun do Akureyri se zastávkou v přírodních termílních koupelích ve Varmahlíðu. Druhý den celodenní skialpinistická túra na Kaldbakur (1173 m). Dvě noci v Akureyri.

5.–6. den

Skialpinistický výstup na Kotafjul, odpoledne přesun do Ólafsfjörðuru. Druhý den skialpinistický výstup a sjezd nad hladinou oceánu. Dvě noci v Olafsjorduru.

7.–8. den

Dle aktuálních podmínek další túra v oblasti Olafsfjorduru, následně přesun na západní výběžek Islandu do Grundarfjörðuru s výhledem na kultovní horu Kirkjufell (463 m). Během přesunu možnost zastávky v termálních koupelích Hofsós. Druhý den celodenní skialpinistická túra na Snæfellsjökull (1446 m) odkud vede dle J. Verna cesta do samého středu Země. Dvě noci v Grundarfjorduru.

9.–10. den

Rezervní den s návštěvou Grindavíku, přesun do Keflavíku a následně letecky zpět do Prahy (odlet tesně po půlnoci s příletem v brzkých ranních hodinách).   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.