Island

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Island
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem od 54 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Země ledu, ohně, polární záře a pověstí o elfech

Program zájezdu

1. den

Noční odlet z Prahy na Island, přejezd na ubytování na jednu noc.

2. den

Výlet v tzv. „Zlatém kruhu“ přírodních zajímavostí ke gejzíru Strokkur, který chrlí vařící vodu do výšky více než 20 metrů. Blízko je již pospávající Velký Geysir, který dal název všem gejzírům světa. Přejezd a procházka kolem snad nejkrásnějšího islandského kaskádovitého vodopádu Gullfoss (4 hod, ↑100 m, ↓100 m). Přejezd na ubytování na tři noci.

3. den

Celodenní túra od jednoho z nejkrásnějších vodopádů Islandu a naší planety Skógafoss na konec údolí podél řeky Skóga s výhledy na ledovce Mýrdalsjökull a Eyjafjallajökull a zpět. (7-8 hod, ↑700 m, ↓700 m)

4. den

Terénním busem do geotermální oblasti Landmannalaugar na trek v oblasti též nazývané „Duhové hory“. Trasa přes lávové pole Laugahraun k barevnému vrcholu Brennisteinsalda (855 m) s horkými sopouchy a sirnými ložisky (4 hod, ↑850 m, ↓850 m). Navíc možnost výstupu na nejvyšší vrchol Blahnúkur (Modrý vrchol, 943 m) (+2 hod, ↑100 m, ↓100 m). Před návratem regenerační koupel ve zdejších termálních pramenech.

5. den

Kolem fotogenického vodopád Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou se dá projít ( 1,5 hod, ↑100 m, ↓100 m). Vycházka na ptačí útesy s monumentální skalní bránou na mysu Dyrhólaey a po temně černé pláži s lávovým pískem Reynisfjara ke skalním jehlám Reynisdrangar ( 3 hod, ↑200 m, ↓200 m). Dle možností prohlídka osady Vík. Přejezd na ubytování na dvě noci.

6. den

Celodenní výšlap v oblasti NP Skaftafell, černé čedičové přírodní varhany u vodopádu Svartifoss, úžasné výhledy na největší islandský ledovec Vatnajökul. (6 hod, ↑750 m, ↓750 m)

7. den

Návštěva blankytného jezera Jökulsárlón s plovoucími ledovými krami, fakultativně výjezd na obojživelné lodi (3 hod, ↑100 m, ↓100 m). Přejezd na ubytování na jednu noc a zastávka u nádherného zeleného kaňonu Fjaðrárgljúfur, který vypadá jak z knihy Pána prstenů.

8. den

Trajektem na nejmladší vulkanický ostrovy Vestmannaejar. Program dne bude dále dle počasí: výstup na sopku Eldfell (205 m), vycházka na útesy za hnízdícími alkouny a papuchalky nebo fakultativně návštěva Muzea erupce – Pompeje severu (4 hod, ↑200 m, ↓200 m). Trajektem zpět na pevninu a přejezd na ubytování na dvě noci.

9. den

Pěší výstup k 200 m vysokému vodopádu Glymur (jedná se o výlet horským terénem s jedním brodem) (3 hod, ↑200 m, ↓200 m). Výšlap v NP Thingvellir, k aktivnímu riftu Almannagjá - tektonické puklině, kde se od sebe každoročně vzdalují severoamerická a evropská kontinentální deska. Návštěva sídla nejstaršího světového parlamentu Althing založeného v roce 930. (2,5 hod, ↑100 m, ↓100 m)

10. den

Túra údolím kouřové řeky Reykjadalur u Hveragerdii s vulkanickou činností a idylickým koupáním v termální řece (5 hod, ↑200 m, ↓200 m). Přejezd do Reykjavíku, cestou Perlan s výhledy na město, vila Höfði, kde se tvořily dějiny a ocelová socha The Sun Voyager. Ubytování na jednu noc a pěší prohlídka centra města.

11. den

Dopolední výlet s výhledem na kráter a lávová pole k sopce Fagradalsfjall (3 hod, ↑200 m, ↓200 m), případně dokončení prohlídky Reykjavíku. Odpolední odlet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.