Nejkrásnější kouty Islandu - s Janem Burianem

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Island
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 69 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Za krásami této ostrovní země pod vedením skvělého průvodce Jana Buriana

Program zájezdu

1. den

Letecky na ISLAND. Odlet z"Prahy do Keflavíku. Po příletu transfer do hotelu v"Reykjavíku a ubytování. Večeře a nocleh.

2. den

Poloostrov Reykjanes s nádherným výhledem na oceán. Městečko na lávě - Hafnarfjördur. Tajemné jezero Kleifarvatn. Oblast horkých pramenů Seltún. Koupání v proslulých termálních lázních - Modrá laguna. Po návratu do Kouřové zátoky - Reykjavíku - okružní prohlídka městem, individuální volno.

3. den

Přes činnou sopku Hengill povede cesta do NP"Tingvellir, kde byl v r. 930 založen první demokratický parlament světa. Po nezapomenutelné podívané na gejzír Strokkur a „zlatý" vodopád Gullfoss považovaný za nejkrásnější na ostrově, následuje cesta na jih a zastávka u okouzlujících vodopádů Seljalandsfoss pod známou sopkou Eyjafllajökull a vodopádu Skógafoss . Procházka po tajuplné černé pláži a úchvatným výhledem na Atlantik poblíž nejjižnějšího mysu Islandu Dyrhólaey.

4. den

Cesta kolem gigantického lávového pole, vzniklého za jedné z největších sopečných erupcí v dějinách lidstva (ze sopky Laki) povede ke zvláštním kamenným formacím a vodopádu Systrafoss u městečka Kirkjubaejarklaustur. Procházka k"největšímu evropskému ledovci v NP Vatnajökull. Možnost projížďky speciálním obojživelným vozidlem po proslulé ledovcové laguně Jökulsárlón.

5. den

Cesta do východních fjordů. Prohlídka přístavů starých rybářských městeček Höfn a Djúpivogur. Návštěva bizarního muzea hornin paní Petry Sveinsdóttir. Malebnou pobřežní silnicí s nádhernými vyhlídkami na moře se vydáme do oblasti Egilsstadiru.

6. den

Přejezd do jedné z nejzajímavějších oblastí ostrova v okolí jezera Mývatn s fantastickými vulkanickými formacemi, geotermální aktivitou a přírodní rezervací s množstvím ptáků. Návštěva největších islandských sirných pramenů Hverarönd u soutěsky Námaskárd, zastávka u kráteru Víti (Peklo), procházka lávovým labyrintem Dimmuborgir a pseudokrátery ve vesničce Skútustadir. Cestou do Akureyri zastávka u „božího" vodopádu Godafoss. Seznámení s Akureyri, městem s nejsevernější botanickou zahradou světa, zřízenou pouhých 100 km od polárního kruhu.

7. den

Údolím kolem malebného horského vrcholu Hraundrangi, do oblasti Skagafjördur. Návštěva skanzenu Glaumbaer. Přes městečko Blönduós k"malebnému kráteru Grábrók, s velkolepým výhledem na okolní lávová pole. Přejezd na pestrobarevný poloostrov Snaefellsnes.

8. den

Poloostrov Snaefellsnes. Seznámení s tradičním způsobem zpracování islandské speciality - žraločího masa. Posvačíme v"kráteru a vydáme se cestou kolem slavného ledovce Snaefellsjökull známého z románu J. Vernea „Cesta do středu země". Kouzelná černá pláž. Atraktivní ptačí útesy Arnarstapi a další půvabná místa tohoto svérázného poloostrova. Přejezd do Reykjavíku. Večerní prohlídka města. Transfer na letiště a odlet kolem půlnoci. "

9. den

Letecký návrat domů.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.