Perly severu a západu Islandu 2021 - letecky v malé skupině

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Island, Jihozápadní Island, Reykjavík
Typ ubytování Pension
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 29 950 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznávací zájezd s pěší turistikou s možností krácení. Týden na severu a západu Islandu vás seznámí nejen s nejkrásnějšími místy severních fjordů, nádhernou přírodou okolí jezera Mývatn, ale také národním parkem Snæfelsjökul. Čekají na vás sopečné krátery, mohutné vodopády i kouřící fumaroly. Vykoupat se budete moci v teplých termálních vodách. Nabízí se možnost výletu lodí za velrybami do vln oceánu i za papuchalky hnízdícími na blízkých ostrovech u Husavíku. To vše a mnohem vice můžete zažít na našem zájezdu na Island – ostrovu ledu a ohně.

Program
1. den: odlet z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: noční transfer mikrobusem na sever ostrova do HUSAVÍKU. Prohlídka nejseverněji položeného města s možností fakultativního výletu na velrybího safari, nebo lodí na papuchalky (cca 80 €), 2x ubytování v penzionu u zátoky nedaleko Husavíku.
3. den: „DIAMOND CIRCLE“ neboli „Diamantový okruh“. Přesun k jezeru MÝVATN, kde vystoupáte na sopku HVERFJALL, projdete se skalním labyrintem lávového pole HALLARFLÖT, podíváme se do zatopené jeskyně GRJÓTAGJÁ. Geotermální pole NÁMASKARÐ nás uchvátí pastelově barevnou škálou povrchu země způsobenou minerály, za které vděčí tato oblast tektonickému zlomu transkontinentálních desek. Uvidíte kouřící fumaroly a solfatáry. Odpoledne se podíváte na nejmohutnější vodopád na Islandu DETTIFOSS nebo bude možné navštívit termální koupaliště.
4. den: při přesunu na západní pobřeží se zastavíte u vodopádu GODAFOSS. Prohlédnete si největší město AKUREYRI – bránu severu, podíváte se do skanzenu GLAUMBÆR s drnovými domky.
Skalní monument HVÍTSERKÚR se tyčí ve fjordu Húnarfjöjdur, 2x ubytování v oblasti Borganes.
5. den: naše trasa vás zavede k tajuplnému N.P. SNÆFELSJÖKUL, kam J. Verne umístil svůj děj knihy „Cesta do středu země“. Budete moci navštívit jeskyni VATNSHELLIR (30 €) a získat představu o vzniku ostrova. Pobřeží u ARNARSTRAPI na úpatí ledovce Snæfelsjökul je proslulé zvláštními skalními formacemi a hnízdícím ptactvem. Pláž SKARÐSVÍK BEACH. Na severu poloostrova je rybářské městečko Olafsvík, kde se nachází námořní muzeum. Dominantou a symbolem severního pobřeží poloostrova je kopec KIRKJUFELL s blízkým vodopádem.
6. den: BORGARFJÖRDUR, kraj považovaný za domov islandských ság. Návštěva největších horkých pramenů na Islandu DEILDARTUNGUHVER, produkující 180 litrů téměř vařící vody za vteřinu. Zastávka v REYKHOLT, kde je zajímavý kostel. Kaskády vodopádů HRAUNFOSSAR tryskajících zpod lávového pole. Prohlídka hlavního města REYKJAVÍK – radnice, parlament, koncertní sál Harpa, moderní kostel Hallgrímskirja, vodojem Perlan s otočnou restaurací s výhledem na město, vila Höfdi – místo schůzky Gorbačova a Reagana. Poloostrov REYKJANES (Geotermální pole Seltún & Gunnuhver, útesy Reykjanestá, most mezi kontinenty, maják Garður) nebo alternativně MODRÁ LAGUNA (70 €) - světoznámé termální lázně – vykoupání a relaxace.
Odlet z Islandu po půlnoci.
7. den: přílet do Prahy v časných ranních hodinách.

Ubytování: penziony, dvoulůžkové pokoje.
Stravování: restaurace nebo z vlastních zásob. Možnost objednání sterilovaných jídel v CK.

V ceně je zahrnuta: letenka Praha – Reykjavik (Keflavik) a zpět včetně všech poplatků, přeprava mikrobusem po Islandu, 4x ubytování a průvodce.
Smlouvy o zájezdu zaslat nejlépe do 1. února. Po tomto termínu již s ohledem na nákup letenky negarantujeme uvedenou cenu.

Popis stravování

restaurace nebo z vlastních zásob. Možnost objednání sterilovaných jídel v CK

Popis ubytování

penziony, dvoulůžkové pokoje

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy ve večerních hodinách.

2. den

noční transfer mikrobusem na sever ostrova do HUSAVÍKU. Prohlídka nejseverněji položeného města s možností fakultativního výletu na velrybího safari, nebo lodí na papuchalky (cca 80 €), 2x ubytování v penzionu u zátoky nedaleko Husavíku.

3. den

„DIAMOND CIRCLE“ neboli „Diamantový okruh“. Přesun k jezeru MÝVATN, kde vystoupáte na sopku HVERFJALL, projdete se skalním labyrintem lávového pole HALLARFLÖT, podíváme se do zatopené jeskyně GRJÓTAGJÁ. Geotermální pole NÁMASKARÐ nás uchvátí pastelově barevnou škálou povrchu země způsobenou minerály, za které vděčí tato oblast tektonickému zlomu transkontinentálních desek. Uvidíte kouřící fumaroly a solfatáry. Odpoledne se podíváte na nejmohutnější vodopád na Islandu DETTIFOSS nebo bude možné navštívit termální koupaliště.

4. den

při přesunu na západní pobřeží se zastavíte u vodopádu GODAFOSS. Prohlédnete si největší město AKUREYRI – bránu severu, podíváte se do skanzenu GLAUMBÆR s drnovými domky. Skalní monument HVÍTSERKÚR se tyčí ve fjordu Húnarfjöjdur, 2x ubytování v oblasti Borganes.

5. den

naše trasa vás zavede k tajuplnému N.P. SNÆFELSJÖKUL, kam J. Verne umístil svůj děj knihy „Cesta do středu země“. Budete moci navštívit jeskyni VATNSHELLIR (30 €) a získat představu o vzniku ostrova. Pobřeží u ARNARSTRAPI na úpatí ledovce Snæfelsjökul je proslulé zvláštními skalními formacemi a hnízdícím ptactvem. Pláž SKARÐSVÍK BEACH. Na severu poloostrova je rybářské městečko Olafsvík, kde se nachází námořní muzeum. Dominantou a symbolem severního pobřeží poloostrova je kopec KIRKJUFELL s blízkým vodopádem.

6. den

BORGARFJÖRDUR, kraj považovaný za domov islandských ság. Návštěva největších horkých pramenů na Islandu DEILDARTUNGUHVER, produkující 180 litrů téměř vařící vody za vteřinu. Zastávka v REYKHOLT, kde je zajímavý kostel. Kaskády vodopádů HRAUNFOSSAR tryskajících zpod lávového pole. Prohlídka hlavního města REYKJAVÍK – radnice, parlament, koncertní sál Harpa, moderní kostel Hallgrímskirja, vodojem Perlan s otočnou restaurací s výhledem na město, vila Höfdi – místo schůzky Gorbačova a Reagana. Poloostrov REYKJANES (Geotermální pole Seltún & Gunnuhver, útesy Reykjanestá, most mezi kontinenty, maják Garður) nebo alternativně MODRÁ LAGUNA (70 €) - světoznámé termální lázně – vykoupání a relaxace. Odlet z Islandu po půlnoci.

7. den

přílet do Prahy v časných ranních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.