Velký okruh Islandem + Jezero Mývatn + Jökulsárlón (letecky z Prahy)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Island
Ubytování Hotel či penzion
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 94 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nespoutaná země ohně a ledu – s průvodcem, který se vyzná. Vydáte se na vzrušující výpravu kolem celého ostrova, poznáte tradiční islandskou architekturu a u jezera Mývatn nevyjdete z úžasu. Zhlédnete nejkrásnější vodopády Goðafoss či Skógafos a budete obdivovat plovoucí kry v tajemné laguně Jökulsárlón. Dopřejte si magický ostrov kontrastů – objevujte Island jako nikdy předtím!

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy, přílet na letiště do Keflavíku, odtud transfer na ubytování. Ve večerních hodinách odlet z Prahy, přílet do Keflavíku před půlnocí, odjezd do hotelu v Reykjavíku, ubytování.

2. den

TOP okružní výlet po tzv. Zlatém okruhu. Dnes zavítáme na tři nejnavštěvovanější místa Islandu. Sněmovní pláň Thingvellir, místo kde vznikl nejstarší parlament na světě a kde se od sebe oddalují severoamerická a euroasijská kontinentální deska. Následovat bude krátká zastávka u biskupství Skálholt a návštěva vyhlášených islandských skleníků v Reykholtu (zde si se zájemci dáme oběd). Poté vyrazíme ke slavnému, ale dnes již spícímu Geysiru, který dal jméno všem dalším gejzírům na světě. V jeho sousedství budeme moci napjatě sledovat pravidelné několikametrové výtrysky gejzíru Strokkur a další horké prameny a solfatary. Ještě plni dojmů se přesuneme k další neuvěřitelné ukázce přírodní síly, a to nedalekému vodopádu Gullfoss, dvoustupňovému skalnímu prahu, přes který se valí neuvěřitelné množství vody vytvářející vysokou vodní tříšť. Společný oběd si dopřejeme v restauraci uprostřed skleníku mezi stovkami rostlin rajčat a spojíme tak zajímavý pohled do skleníkové kultury a lahodné jídlo v místní atmosféře. Návrat na ubytování ve večerních hodinách.

3. den

Čeká nás projížďka po dobrodružné horské stezce a následná procházka Duhovými horami s koupáním v teplém potoce.  Dnes nás čeká unikátní vnitrozemská geotermální oblast Landmannalaugar, jež je druhou největší na Islandu. Díky pestrobarevným ryolitovým kopcům přezdívaná Duhové hory. Na místo se dostaneme terénním mikrobusem po dobrodružné horské stezce přes lávová pole okolo světoznámé sopky Hekly. Poté podnikneme vycházku a na závěr se vykoupeme v teplém potoce. Pevnou turistickou obuv a plavky s sebou! Večer návrat na ubytování.

4. den

Dopolední prohlídka Reykjavíku, přejezd na sever Islandu, seznámení s lidovou kulturou. V dopoledních hodinách si prohlédneme centrum hlavního města Reykjavík. Zastavíme se u vily Hofdi, u nového archtektonického klenotu, kterým je budova opery Harpa, navštívíme monumentální katedrálu Hallgrimskirkja, místní radnici s přilehlým jezírkem a prohlédneme si moderní plastiku Sun Voyager. Přejezd na sever Islandu započneme v poledne jízdou podmořským tunelem pod Hvalfjordem. Odpoledne vystoupáme na starý kráter Grábrok, ze kterého se nám naskytne krásný výhled na islandskou krajinu. Dále si prohlédneme skanzen lidové architektury Glaumbær, kde se seznámíme se životem Islanďanů v 18. a 19. století. Nejzajímavější je samotná farma, která je komplexem propojených budov severského rázu postavených z tradičních materiálů tj. kamene, dřeva a drnů. Budeme si moci prohlédnou jak místnosti obytné – kuchyň, společnou jídelnu a další, tak prostory hospodářské. Příjezd na ubytování ve večerních hodinách.

5. den

Plavba za velrybami a prohlídka zajímavých projevů geotermální činnosti v oblasti jezera Mývatn. Z Akureyri se vyplouvá na výlety za pozorováním velryb. I my si tento jedinečný zážitek dopřejeme a na výlet se v případě příznivého počasí vypravíme. Poté uvidíme snadno přístupný vodopád Goðafoss („božský vodopád“), který patří mezi nejkrásnější vodopády na Islandu a je spojen s přechodem místních obyvatel na křesťanskou víru. Poté již strávíme zbytek dne v oblasti unikátního jezera Mývatn, které je vyjímečné především množstvím druhů ptactva, které můžeme v jeho okolí pozorovat. Projdeme se mezi zvětralými lávovými věžemi Dimmuborgir, z nichž některé dosahují výšky až 20 metrů. Nejpozoruhodnějším útvarem je Kirkjan, jeskyně, jejíž vstup připomíná okno gotické katedrály.

6. den

Přejezd do pobřežního městečka Húsavíku a návštěva NP Jokulsárgljúfur s nejmohutnějším vodopádem Islandu. Cesta do oblíbeného přístavního města Húsavík, kde nás čeká procházka. V případě, že by nám počasí příliš nepřálo, můžeme alternativně navštívit Muzeum velryb, které je jediné svého druhu na Islandu věnované těmto mořským savcům. Následovat bude oběd v přístavu a poté již přejedeme do NP Jokulsárgljúfur, kde podnikneme cca 2hodinovou túru v oblasti čedičových sluníček Hljóðaklettar k sopce Raudholar („červený kopec“).  Dále nás čeká nejmohutnější vodopád Islandu – Dettifoss v národním parku Jökulsárgljúfur, jehož přívaly vod padají s hukotem do ohromujícího kaňonu na řece Jökulsáá fjöllum. Vydáme se i na krátkou túru k vodopádu Hafragilsfoss. K večeru budeme mít možnost návštěvy „Modré laguny Mývatnu“, kde si užijeme zasloužený relax v termální vodě obsahující spoustu blahodárných minerálů a křemičitanů a načerpáme energii na další cestu.

7. den

Vodopády, kouzelná příroda NP Jökulsárgljúfur a relaxace ve wellness. Po snídani se vydáme do oblasti Námafjall, kde spatříme unikátní lávové formace a pole, pseudokrátery, solfatary a fumaroly a navštívíme místa podřimujících (Krafla) i dávno vyhaslých sopek. Obdivovat budeme také akvamarínovou hladinu v obrovském zatopeném kráteru Víti (Peklo) ležícím nedaleko sopky Krafla. Pokračovat budeme liduprázdnou krajinou vysočiny Möđrudalsörćfi do městečka Egilsstađir a zde doplníme zásoby. Čeká nás také relaxace ve wellness Vök Baths v bazénech s termální vodou, které plují na jezeře Urriðavatn uprostřed nedotčené přírody. Příjezd na ubytování ve večerních hodinách. 

8. den

Dnes nás čeká túra k vodopádu Hengifoss, rybářské osada Djúpivogur a koupel v termálních bazéncích Hoffel Hot Tubs. Dopoledne se vydáme na túru k vodopádu Hengifoss. Je jedním z nejvyšších na Islandu a je typický výrazným skalním vzorem na útesech za vodou. Silné vrstvy čedičové lávové horniny jsou rozrušeny tenkými vrstvami červené hlíny a vytvářejí pruhový vzor. Přejedeme k pobřeží Atlantského oceánu, kde spatříme fascinující fjordy včetně největšího Berufjörðu.  Zastavíme v příjemné rybářské osadě Djúpivogur s dlouhou obchodní historií sahající do konce 16. stol. Projdeme se přístavem a pokochat se můžeme také uměleckým dílem zobrazujícím v nadživotní velikosti vejce ptáků, kteří hojně hnízdí na Islandu. Večer si můžeme odpočinout v horkých bazéncích Hoffel Hot Tubs.

9. den

Unikátní ledovcová laguna Jökulsárlón, cesta po východním pobřeží do Víku, túra k vodopádu Svartifoss a černá pláž Reynisfjara. Ráno začneme procházkou v rybářském městečku Höfn. Poté dojedeme k malebné a zároveň tajemné ledovcové laguně Jökulsárlón plné ledových ker mnohdy bizarních útvarů a velikostí, kdy některé dosahují i výše vícepatrového domu. Zájemci budou mít dále možnost procházky na Diamond Beach, kde jsou na pláži s černým vulkanickým pískem vyplavovány velké kusy ledu, které zde vytvářejí neuvěřitelnou přírodní scenerii. Dále navštívíme Národní park Skaftafell, která je velmi populární mezi návštěvníky pro pestré turistické trasy. My se vydáme k půvabnému vodopádu Svartifoss (2 hodiny), jehož pozadí je tvořeno čedičovými hranoly připomínající píšťaly varhan. Pokračovat budeme k ledovcovému splazu Skaftafellsjokull (1,5 hodiny). Z vyhlídek si prohlédneme také fascinující zelený kaňon na řece Fjadrá, který vznikl působením eroze a vody, jež odtékala z ledovců po dlouhá staletí. Na závěr nás čeká návštěva černé vulkanické pláže Reynisfjara, která je považována za nejkrásnější pláž Islandu. Odjezd na ubytování ve večerních hodinách.

10. den

Krásné vodopády a výlet na výlet na vulkanické Ostrovy západních mužů. Projdeme se částí ostrova Heimaye a vystoupáme na kráter nově vzniklé sopky Eldfell.  Nejdříve zhlédneme velkolepý vodopád Skógafoss, který patří mezi jeden z nejfotogeničtějších na Islandu. Poté nás bude čekat přejezd do přístavu a cesta trajektem na největší a jediný obydlený ostrov souostroví Vestmannayers – ostrov Heimaey. Projdeme se částí ostrova, která byla zasypána při masivní erupci sopky v roce 1973 a vystoupáme na kráter této nově vzniklé sopky, která nese název Eldfell. Najdeme zde ještě stále horká místa na povrchu i teplý vzduch vycházející z některých puklin. Pro zájemce je zde možnost výstupu na některý z vrcholků nebo návštěva místního termálního bazénu. V odpoledních hodinách se vrátíme trajektem zpět na Island a zastavíme u vodopádu Seljalandsfoss pod sopkou Eyafjallajökull. Voda řeky Seljá padá do jezírka přímo ze skalní stěny a my se tak můžeme projít přímo za vodopádem po úzké kluzké cestičce. Následuje odjezd na hotel.

11. den

Virtuální cesta Islandem a návrat do Prahy. Dopoledne navštívíme FlyOver Iceland, kde se budeme moci vydat na dechberoucí virtuální cestu napříč Islandem plnou speciáních efektů. Poté se přesuneme na letiště a odletíme zpět do Prahy. 

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu: kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 45 x 25 cm a max. hmotnosti 8 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček) Zavazadlo v ceně zájezdu: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg a max. rozměrěch v součtu 250cm (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí) Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak. Hmotnosti zavazadel nelze sčítat. Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 14 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění

Kooperativa A + STORNO (50 Kč / den / osoba)Kooperativa B Evropa + STORNO (100 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.