Benátky a Lido di Jesolo

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Veneto, Benátky, Lido di Jesolo
Název ubytování Benátky
Typ ubytování Zajímavé místo
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem za 999 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis:Benátky a Lido di Jesolo


Poznávací zájezd do Itálie
Romantické Benátky a večerní letovisko Lido di Jesolo
Možnost projížďky parníkem po Canalu Grande
Koupání na pláži v Lido di Jesolo
Doprava moderním autobusem s klimatizací
Služby průvodce v ceně


Nezapomenutelná atmosféra prázdných Benátek a možnost koupání
Prožijte jeden den ve vylidněné Itálii! Benátky patří mezi největší skvosty této rozmanité země a alespoň jednou za život by se sem měl podívat každý. Málokde totiž najdete tolik úchvatných zákoutí a dechberoucích míst jako právě tomto města na moři. Město na laguně, tedy Benátky, jsou se svými kanály a skvostnou architekturou právem zapsány mezi památky světového dědictví UNESCO. Přímořské letovisko Lido di Jesolo je zase jedním z nejznámějších v celé Itálii. Nalezneme zde krásné písečné pláže a spoustu možností na nákupy nebo jen na podvečerní posezení u dobré italské kávy nebo vyhlášeného Aperolu.
Program zájezdu
1. den
Odjezd z ČR ve večerních hodinách podle nástupního místa.
2. den
Ráno přijedeme na nejzápadnější část poloostrova do přístavního městečka Punta Sabbioni. Pravidelnou linkovou lodí se přeplavíme přes lagunu a pokocháme se pohledy na okolí Benátek z vodní hladiny. Po necelé hodině cesty lodní veřejnou dopravou se dostaneme přímo do centra historických Benátek. Zde absolvujeme prohlídku s průvodcem.

Náměstí sv. Marka s dominantou Basilica di San Marco, která je nejvýznamnější památkou historického centra
Možnost fakultativního výstupu na dominantu Benátek, zvonici Campanilla s úchvatnými rozhledy na město. Zvonice se nachází na stejnojmenném náměstí a se svými 100 metry se jedná o nejvyšší bod Benátek.
Fakultativně lze navštívit i Dóžecí palác, sídlo slavných benátských dóžat, nejdůležitějších panovníků Benátských dob a vězení
Chybět nebude ani procházka kolem slavného mostu Nářků i s legendou o tom, odkud nese most své jméno
Celé město je protkáno labyrintem křivolakých uliček. Cestou po jedné z nich se dostaneme až k proslulému mostu Rialto.
Aby si každý mohl atmosféru Benátek a jejich zákoutí vychutnat dosyta, dostanete i individuální volno. Můžete se projet gondolou po zatopených ulicích Canalu Grande, nakoupit suvenýry v místních obchůdcích, posedět v některé z typických italských kavárniček či restaurací anebo se třeba nechat svézt na ikonické gondole. 
V podvečerních hodinách se vydáme lodní linkou zpět do přístavního městečka Punta Sabbioni.
Následuje přejezd od Lido di Jesolo.
Zde strávíme přibližně dvě až tři hodiny, budeme si moci zajít na místní písečnou pláž a vykoupat se v moři, nebo si užít atmosféru večerního letoviska, projít se po městě, zajít na nákupy nebo posedět v nějaké typické italské restauraci.

Večer odjezd do ČR.
3. den
Příjezd do ČR v brzkých ranních/dopoledních hodinách podle místa dojezdu.
Důležité informace o zájezdu
Cena zahrnuje

Doprava autobusem tam a zpět
Služby průvodce
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Cestovní pojištění
Vstupy do jednotlivých památek
Povinný příplatek 25 €/osoba (zahrnuje zpáteční lodní lístek z Punta Sabbioni, parkovné a turistický poplatek za vjezd do Benátské laguny a do Verony – vybírá průvodce v autobuse)

Orientační ceny vstupného

Dóžecí palác 25,00 €/dospělí, 13,00 €/děti 6-14 let, studenti 15-25 let, senioři nad 65 let, majitelé karty ISIC
Gallerie Academia 12 €/dospělí, 2 €/studenti 18–25 let, děti do 18 let zdarmaMuzeum baziliky San Marco 5 €Zvonice 8 €

Další informace

Doporučené kapesné je min. cca 60 €
K uskutečnění zájezdu je min. počet cestujících 40 (pokud nebude tato kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční a my Vám celou zaplacenou částku za zájezd vrátíme zpět)
Změna programu vyhrazena
Pozor! Město Benátky schválilo zavedení povinného vstupního poplatku ve výši cca 3 €/osoba/den. Předpokládaná platnost tohoto nařízení je od 1. 1. 2021. Vstupní poplatek není zahrnut v ceně zájezdu.
Upozornění: hlavní nástupní místo je Brno, vše ostatní mimo brněnskou linku jsou svozová místa. Svozové a rozvozové linky mohou být realizovány autobusy Autokarem nebo pronajatými autobusy jiných firem, minibusy, automobily či oficiálními veřejnými linkami jako RegioJet apod. nebo vlaky.Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Zákazů v Benátkách přibývá. Chystá se nová kampaň Jste tady vítáni, ale musíte hrát podle pravidel. Nebo zaplatit pokutu. Taková je zpráva benátských úřadů, které přicházejí s novou kampaní, jež má turisty přimět k adekvátnímu chování. Město se totiž potýká s návalem turistů a místní obyvatelé začínají ztrácet veškerou trpělivost. O kampani informoval britský Independent.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.