Benátky, lanýže…

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Chorvatsko
Název ubytování Benátky, lanýže…
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 14 172 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

**/*** hotely - minimálně 3 noci u moře.

Pokoje: funkčně vybavené dvoulůžkové pokoje (s možností přistýlky), všechny s koupelnami a ve většině hotelů s TV.

Vybavení: všechny hotely mají k dispozici recepci, bar, restauraci, některé z nich mají bazén

Strava: snídaně a večeře.

Místní kategorie: **/***

Upozornění! Možnost prodloužení zájezdu o týdenní pobyt v Chorvatsku. Popisy hotelů se nachází v další části katalogu. Více nabídek je k dispozici v rezervačním systému.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramChorvatské poklady - Plitvická jezera, Zadar, Šibenik, Pula, Rovinj, Poreč • nejmenší město světa - Hum • údolí lanýžů - Motovun • romantické a vždy módní Benátky • slovinská Postojná • pro zájemce pobyt na chorvatském pobřeží

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet do Chorvatska charterovým letadlem. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady. Po příletu setkání s průvodcem, transfer do hotelu, ubytování, večeře a přenocování.

Den 2
Po snídani přejezd na sever Chorvatska, ve směru Plitvic. Návštěva Národního parku Plitvická jezera. Na ploše porostlé buky, jedlemi, smrky a javory (o délce více než 8 km) se nachází 16 tyrkysových jezer. Jsou terasovitě rozložena a vzájemně propojena 72 vodopády. Oblast parku patří do světového přírodního dědictví a je pod ochranou UNESCO. Okolí Národního parku je známé výrobou vynikajících sýrů a medů, které lze zakoupit během tohoto výletu. Přejezd do hotelu ve Slovinsku, volný čas na odpočinek, večeře a přenocování.

Den 3
Snídaně, přejezd do Itálie (dálnicí cca 3 hod.). V dopoledních hodinách příjezd do Benátek na parkoviště Tronchetto. Následně plavba turistickou lodí na náměstí svatého Marka. Procházka čtvrtí San Marco, která seskupuje nejvýznamnější památky města: náměstí svatého Marka s krásnou bazilikou, Dóžecí palác a zvonici Kampanila - nejvyšší budovu města. Poté přejdeme k nejdůležitějším benátským mostům: Most vzdechů (Ponte dei Sospiri) a Ponte di Rialto. Po procházce volný čas. Odpoledne plavba gondolami po kanále Grande (za poplatek cca 15 EUR/os.). Večer návrat do Slovinska, ubytování, večeře a přenocování.

Den 4
Po snídani přejezd do města Postojna, návštěva jeskyně Postojna Jama. Jeskyně byla vyhloubena ve skalách řekou Pivka před 2 miliony let. Je jednou z největších a nejznámějších jeskyní na světě, kterou vede cca 24 km sálů a chodeb. Turistická trasa zahrnuje 5 km, z toho 3,5 km je přejezd elektrickým vlakem. Uvidíme komplex jeskyní, skal a podzemních chodeb, několikametrové skalní útvary, třpytící se různými barvami, stalaktity, stalagmity a skalní opony. V jeskyni je konstantní teplota 10 °C, a její zvláštností je výskyt Macaráta jeskynního, žijícího pouze ve vodách Dinárského krasu. Pouhých 10 km od jeskyně Postrojna se nachází jeden z nejmalebnějších divů lidské historie: Predjamský hrad, který je zapsán do Guinessovy knihy rekordů jako největší jeskynní hrad na světě. Byl postaven před více než 700 lety na 123 m vysoké skále. Mohutný obranný úkryt prostého rytířského rebela, barona lupičů, hrdiny mnoha romantických legend - Erasmuse z Predjamy. Přejezd na poloostrov Istrie v Chorvatsku do města Hum. Hum je nejmenším městem světa, což bylo zaznamenáno v Guinessově knize rekordů, má cca 25 obyvatel. Město je obklopeno středověkou obrannou zdí a uvnitř je působivá brána se zvonicí. Uvidíme mimo jiné: románský kostel sv. Jeronýma ze 12. století s freskami z tohoto období a četné nápisy v hlaholici, první slovanské abecedě. Zajímavostí městečka Hum je každoroční volba starosty. Při takovém počtu obyvatel se může stát starostou každý. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.
 
Den 5
Po snídani přejezd do Poreče. Prohlídka: baziliky sv. Eufrazia, jedné z nejkrásnějších raně byzantských staveb v Evropě, zapsané na seznamu UNESCO. Navíc barokní kostel sv. Marie, gotické domy na ulici Decumanum. Přejezd do Rovinje, během cesty zastávka u Limského kanálu. Nachází se na západním pobřeží Istrie. Limský kanál je úzký, do pevniny hluboce zařízlý, 9 km dlouhý, smaragdově - zelený záliv. Jedná se o neobvyklý přírodní jev, jehož atraktivitě přidává řada endemických rostlin a živočichů, kteří zde žijí. Nyní je to místo chovu mušlí a ústřic, které stojí za to ochutnat v jedné z istrijských restaurací. Prohlídka okouzlující Rovinje - oblíbeného města umělců, nazývaného chorvatským Saint Tropez (včetně katedrály sv. Eufemie, radnice, věže s hodinami). Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 6
Po snídani prohlídka města Pula. Uvidíme mimo jiné: amfiteátr z římské doby, který je jednou z nejlépe zachovaných staveb tohoto druhu na světě. Uvidíme také starožitný Sergiův triumfální oblouk, Augustův chrám, Herkulovu bránu a fórum s budovou radnice ze 13. století. Přejezd ve směru centrální Istrie, do slavného povodí lanýžů - Motovun. Město Motovun je symbolem Istrie, nachází se na kopci, je obklopené hradbami, s nádherným výhledem na nedaleké vinice a lesy. Uvidíme mimo jiné: kostel sv. Stefana s historickým oltářem, věž, která slouží jako zvonice, hradby a mnoho stylových kamenných ulic. Dubové lesy regionu jsou pařeništěm podzemní houby, lanýžů, které jsou sklizeny pomocí speciálně vycvičených psů. Černé lanýže rostou v létě, istrijské bílé lanýže rostou pozdě na podzim a v zimě. Prakticky je nemožné opustit tuto oblast bez ochutnání lanýžů, které jsou skoro na každém kroku, v každém místním obchodě, nebo si lze koupit lanýžový olej, sýr s lanýži nebo místní pastu. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 7
Po snídani přejezd na výlet do Zadaru a Šibeniku. Prohlídka Zadaru - nejdůležitějšího města regionu. Uvidíme: antické Fórum, rotundu sv. Donata, nejcennější sakrální památku Zadaru - románskou katedrálu sv. Anastázie. Procházka pobřežím, kterým se procházel mimo jiné slavný Alfred Hitchcock. Zaposloucháme se do unikátního zvuku mořských varhan, jedné z největších atrakcí města. Následně přejezd do Šibeniku, dalšího krásného města zapsaného na seznamu UNESCO. Šibenik je nejmladším pobřežním městem. Na rozdíl od jiných dalmatských měst postavených Řeky a Římany, byl založen v 9. století chorvatskými králi. Navštívíme pozoruhodnou katedrálu sv. Jakuba - mistrovské dílo goticko-renesanční architektury, která se nachází na náměstí s renesanční radnicí. Staré město Šibenik s úzkými kamennými uličkami a malebnými schůdky je místem plným šarmu a fascinující atmosféry. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 8
Snídaně, vystěhování z hotelu, transfer:
- pro klienty pokračující v pobytu - přejezd do vybraného hotelu, pobyt ve dnech 8-14 a 15. den odlet do Polska.
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště, odlet charterovým letadlem.
(Realizace programu zahrnuje přejezd cca 1800 km)

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Dámy jsou žádány, aby si vzaly šátek na hlavu - ke vstupu do kostela/mešity.
- Realizaci tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu (dokumenty by měly být platné minimálně 3 měsíce od data návratu)!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Chorvatska, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny přejezdy klimatizovaným autokarem/autobusem, stravování: snídaně a večeře, služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, systém Tour Guide, další jídla, pobytovou taxu cca 1 EUR/den/os. (týká se poznávací a pobytové části pro klienty pokračující v pobytu v Chorvatsku) a jiné osobní výdaje. Orientační náklady na účast v celém programu (včetně systému Tour Guide, bez pobytové taxy) - 140 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci na místě). 

Název zájezdu v polském jazyce: Wenecja, trufle...
Kód zájezdu: CWTJinéNOVINKA - obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide. Tip z okolí
Zákazů v Benátkách přibývá. Chystá se nová kampaň Jste tady vítáni, ale musíte hrát podle pravidel. Nebo zaplatit pokutu. Taková je zpráva benátských úřadů, které přicházejí s novou kampaní, jež má turisty přimět k adekvátnímu chování. Město se totiž potýká s návalem turistů a místní obyvatelé začínají ztrácet veškerou trpělivost. O kampani informoval britský Independent.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.