Capri a další poklady Kampánie

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Kampánie, Salerno, Neapol, Capri
Název ubytování Capri a další poklady Kampánie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 7 499 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Kampánie je nádherné místo a z modravého pobřeží Tyrhénského moře zalitého slunečními paprsky nebudete chtít spustit zrak. Vydejte se s námi do Neapole, Sorrenta a na Capri a nechte se okouzlit přátelskou atmosférou italského jihu!

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

Odjezd v dopoledních/odpoledních hodinách z ČR. Z Brna ve 12:00.

2. den, Neapol

Spatříte krásy Neapole, kde se tajemnými příběhy opředená minulost prolíná s rušným životem současnosti. Navštívíte historické jádro města - chrámy S. Chiara, S. Domenico a mnohé další, nebo čtvrť Montesanto. V rámci osobního volna možnost vstupu do místních galerií. Palazzo Reale a kostel San Francesco di Paola, elegantní pasáž Galleria Umberto, divadlo San Carlo.

3. den, Sorrento

Vydáte se do Sorrenta, města položeného na útesech vysoko nad mořem. Projdete se městem, pokocháte nádhernými výhledy, nakoupíte suvenýry, zajdete si na degustaci místních specialit, nebo se vykoupete v moři.

4. den, Cilentské pobřeží, Salerno

Projdete se po Cilentském pobřeží, kde se nachází archeologický areál Paestum. Uvidíte řecké chrámy z období 6. – 5. stol. př. Kr. a po prohlídce se vykoupete na přilehlých písečných plážích. V podvečer se zastavíte v Salernu, kde vás čeká krátká procházka starobylým městským centrem, možnost nákupů a občerstvení.

5. den, Neapol a ostrov Capri

Odjedete do Neapole. Individuálně můžete navštívit město, ze kterého budete pokračovat plavbou lodí na ostrov Capri, který oplývá skalnatým pobřežím a půvabnými zákoutími. Ostrov Capri je také známý jako Modrý ostrov díky křišťálově průzračné modré vodě. Je proto považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů v Tyrhénském moři. Budete mít možnost si vyjet podzemní lanovkou do hlavního města Capri, kde si projdete Augustovy zahrady, odkud se mezi omamnými květinami nabízí opravdu krásný výhled do krajiny. Případně je možné přejet autobusem do Anacapri, kde navštívíte vilu spisovatele a lékaře Axela Muntheho. Odtud lanovkou vyjedete na nejvyšší horu ostrova Monte Solaro (589 m) s kruhovým výhledem na pobřeží i přilehlé ostrovy Ischia a Procida. V případě příznivého počasí využijte nabídku okružní plavby nebo návštěvy úchvatné Modré jeskyně. Po prohlídce místních pamětihodností a přírody se zrelaxujete na pláži a vykoupete se v moři.

6. den, Návrat do ČR

Návrat do ČR v pozdních odpoledních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.