Cestování po Toskánsku s návštěvou Cinque Terre, Pisa I romantických v

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Toskánsko, Cinque Terre, SIena, Lucca, Pisa, Viareggio
Název ubytování Cestování po Toskánsku s návštěvou Cinque Terre, Pisa I roma
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 4 139 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

V Toskánsku uvidíte terasovitě postavené domy na skalních útesech v oblasti Cinque Terre, která je zapsaná na seznamu UNESCO. Navštívíte také historické město Lucca a uvidíte celosvětově známou Šikmou věž v Pise.

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den, La Spezia, Cinque Terre, Porto Venere, Monterosso

Přijedete do městečka La Spezia, které leží na pobřeží Ligurského moře v zátoce Golfo della Spezia. Odtud se vydáte lodí na prohlídku oblasti Cinque Terre, která je zapsaná na seznamu UNESCO.  Těšit se můžete na skalnaté pobřeží v Janovském zálivu, kde leží celkem pět obcí: Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare. Ty mají terasovitě postavené domy na skalních útesech. V Monterosso budete mít i možnost krátkého koupání. Odjezd na hotel.

3. den, Pisa, Lucca

Vyrazíte do města Lucca, které je podmanivým místem obklopeným hradbami a nabízí kombinaci dlážděných uliček, kostelů, věží, muzeí a náměstí s mnoha kavárnami. Čeká vás také pobyt u moře v městečku Viareggio nebo koupání na pláži v jeho blízkosti. Podíváte se do toskánské Pisy, která je zapsaná na seznamu UNESCO. Vydáte se na prohlídku slavného náměstí Piazza dei Miracoli (Náměstí zázraků), kde stojí i proslavená Šikmá věž. Odjezd na hotel.

4. den, San Gimignano, Siena

Odjedete do San Gimignana zapsaného na seznamu UNESCO. Jeho hradby a historické rodové věže dokreslují malebný obraz středověkého města. Můžete se pokochat krásnými vyhlídkami do krajiny a ochutnat nebo nakoupit zdejší speciality. Přejedete do Sieny, která je známá jako historické a kulturní město s výborně zachovalým středověkým architektonickým jádrem, díky kterému se také dostalo na seznam UNESCO. Každoročně se tady konají světově známé koňské dostihy Palio.  S průvodcem si projdete historické centrum včetně jednoho z nejkrásnějších náměstí světa. V době osobního volna budete mít možnost navštívit zdejší katedrálu nebo městské muzeum, popř. vystoupat na radniční věž. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.

5. den, Návrat do ČR

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.