Cevedale – skialpové Eldorado v Jižním Tyrolsku

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 9 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Oblast Ortleru v NP Stelvio je mezi vyznavači skialpinismu považováno za jednu z nejúchvatnějších skialpinistických oblastí v Jižním Tyrolsku. Zdejší vrcholy jsou částečně zaledněné a díky relativně pozvolným a dlouhým sjezdům jsou zdejší túry vhodné i pro začínající skialpinisty. Pokud jste začátečníci, nestanou se z vás po několika dnech na přechodu ostřílení skialpinisté, ale rozhodně na této cestě uděláte první velký krok. Během túr si zopakujeme základní skialpinistické dovednosti včetně nácviku práce s lavinovým vyhledávačem. Zájezd je veden českým horským vůdcem s licencí UIAGM.Nevíte co si s sebou zabalit? Podívejte se na doporučenou skialpinistickou výbavu na naše zájezdy.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Služby za příplatek:Zapůjčení lavinového vybavení Pieps: 590,-KčV ceně nezahrnuto:ubytování a stravování – 4x ubytování na horské chatě Zufall Hütte (2265 m), předpokládaná cena vč. polopenze 45-50 EUR/os./noc (členové Alpenvereinu mají na většině chat slevu na ubytování 50 %) Náročnost:Účast vyžaduje dobré lyžařské dovednosti; schopnost jízdy ve volném terénu na skialpových lyžích; fyzická zdatnost tak, abyste byli schopni zvládnout cca 6-8 hodinovou túru s převýšením cca 1000 výškových metrů; tato akce představuje logické pokračování základního skialpinistického kurzu.Průvodce:Horští vůdci s mezinárodní licencí UIAGM.Velikost skupiny:5–8 účastníkůPoznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše skialpové zájezdy: V ceně je zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace) sedací úvazek, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.Pokud nevlastníte vlastní skialpinistické vybavení(lyže, boty, stoupací pásy a haršajsny) poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením u našich partnerů:  ALPSPORT Praha 1, SAGITAJičín nebo HUDYsport Jablonec nad Nisou.Zapůjčení lavinového setu (lavinový vyhledavač, lopata, sonda) si můžete objednat za příplatek 590,- Kč na celou dobu zájezdu.

Popis stravování

bez stravování

Popis ubytování

Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Z hygienických důvodů je od hostů vyžadováno, aby si vzali vlastní tenký spací pytel nebo jen vložku do spacího pytle. Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou (teplá sprcha za poplatek). Na chatě jsou k dispozici lehké pantofle, není tedy nutné vozit s sebou přezůvky.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách do italského Merana, výstup údolím Marteltall na Zufall Hütte (2265m), asi 45 min. Ubytování se, večerní briefing a plánování túry, večeře.

2. den

Celodenní túra na Suldenspitze (3376m), s výstupem na Eisseespitze nebo s okružním výletem přes svahy Soldy a návrat přes Madritschjoch zpět do chaty.

3. den

Celodenní výstup na Cevedale (3769m), nejpopulárnější vrchol celé oblasti.

4. den

Kratších lyžařský výstup na Cima Marmotta (3330m) a následný dlouhý prašanový sjezd po severních úbočích.

5. den

Výstup na Madritschpitze (3265m), nejkratší a nejzajímavější túra na slunečné straně údolí Marteltall; odpoledne odjezd do ČR, návrat do Prahy v nočních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.